2e dag L’Escala

Spanje, l'Escala

Vanmorgen om 6.45 de bus naar Sant Pere Pescador. Van daaruit wandelen we terug naar L’Escala. Dit hoort bij de route van morgen, maar die blijkt dik 32 km lang te zijn. Dat is niet grappig meer. Dus vandaag 14 km. Eerst koffie in Sant Pere Pescador. In de bar zitten alleen maar mannen. Ik sta klaar om te bestellen, maar de man negeert me en vraagt aan Peter wat hij wil. Sneu hoor, maar je doet maar.

Daarna aan de vlakke wandeling terug begonnen. Het stikt hier van de mega campings. Op Las Dunas stoppen we voor een drankje en toilletstop. Wij hebben nog nooit gekampeerd in Spanje, maar volgens mij is dit een hele bekende onder de Nederlanders.
Bij de ruïnes van Empurias lopen we weer langs het strand. Het ene mooie strand na het andere. En, niet onbelangrijk met strandbedjes.
Even baal ik van onze wandeling, want we zitten nog op zo’n 3 km van onze thuis plek verwijderd. En ik voel dat 14 km voor mij het matje is.

Gelukkig rijdt er een toeristentreintje links en rechts van L’Escala en kunnen we voor het hotel opstappen. Om half 1 lagen we heerlijk op het strand tot de man om half 7 de bedden graag wilde opruimen. Met het treintje weer terug.

Vanavond vieren de Spanjaarden San Joan.
Dit is ter ere van het begin van de zomer. En natuurlijk is er dan vanavond vuurwerk. Er zijn wat gebruiken die per plaats verschillen zie ik op internet. Bijv een duik in zee na middernacht voor schoonheid of de volgende morgen heel vroeg opstaan, dan ben je het komende jaar niet meer moe. Dat gaan we eens checken morgen 😂

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Ja een heel bekende strook. Wij hebben 2 jaar op las dunas en 2 jaar op la ballegra ( ligt ernaast) gestaan toen de meiden in de tienerjaren zaten. Ideaal toen. Blak aan het strand en mooie zwembaden en disco om de hoek🤪wat wil je als ouder dan nog meer?😉

marianne V 2022-06-23 21:21:45

Top dat je weer samen hebt kunnen wandelen 👍

marianne V 2022-06-23 21:23:26

Pfff druk ik niet op verzenden en weer opnieuw beginnen. En welk gebruik hebben jullie gedaan op het feest van SAN Joan? Wow echt mega camping brr, maar zoals Marianne zegt: kinderen blij- ouders blij!! Evengoed afwisselend -wandelen-bussen-treintje👍 Maar het leukste samen wandelen-yesss. De brug waar peet op staat lijk ik te herkennen maar het kan natuurlijk zomaar een andere zijn

Tanja 2022-06-24 08:52:34

Heel bekende regio. Bij de ruïnes van Empurias ben ik nog geweest toen ik nog lang haar had. Jullie hebben gelukkig goed weer, niet teveel klim- en daalpartijen, en lopen weer met z'n tweetjes. Beter kan het bijna niet. Tot morgen

Karel Bekker 2022-06-24 15:51:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.