Om 8:00 weg. Het is bewolkt en fris.
Nog een blik achterom naar de receptie, die nog gesloten is, en dan naar de bakker die tegenover het gebouw van de blikseminslag zit.
De bakker (het is een hij, als je dat nog mag zeggen, meestal zijn het vrouwelijke verkopers, als je dat nog mag zeggen) verkoopt ook sandwiches. Ik vraag naar sandwich jambon, maar dat heeft hij niet. Wel allerlei andere soorten. Als ik goed kijk snap ik waarom er geen ham verkocht wordt. Dan een sandwich thon. Ook goed.
Het huis van de inslag is inmiddels afgezet met dranghekken en ze hebben het dak bedekt en de rommel een beetje opgeruimd.
Het is zondagmorgen en ik zie veel sportende mensen. Hardlopers, wandelaars, fietsers.
Na 42 kilometer ben ik om 11:00 in Condrieu voor de koffie. Het is nog steeds bewolkt en dreigt te gaan regenen. Ik wil eigenlijk mijn spullen weer droog hebben, maar de camping hier is nog gesloten en als ik een recensie lees kan ik er beter niet gaan staan. Ik besluit door te fietsen.
Om me heen zie ik wijngaarden (waarvan één bewaakt door een natuurlijke vogelverschrikker), velden met pompoenen, kool, tomaten en meer van die dingen.
Ik kom bij Vienne, waar we als familie een aantal keren in de buurt hebben gekampeerd met de vouwwagen en ook met de caravan. Dat was een fijne plek. Rustig, goed sanitair, grote schommel, zwembad.
Hierna wordt het fietsen minder interessant. De omgeving is saai en bestaat uit industrie, spoorwegemplacementen, industrieterreinen en meer van die dingen. Dat ging toch zeker 30 a 40 kilometer door tot de camping. Ik heb de Rhône ook niet meer gezien. Ik fiets verder door Givors en dat is ook meer van hetzelfde en niet interessant. Ook af en toe een minder fietspad met boomstronken overdwars. Als je dat niet tijdig in de gaten hebt schud je alle kanten op.
Om ongeveer 14:00 ben ik op de camping. Dan heb ik toch redelijk doorgefietst, naar wij dachten.
Ik raak in gesprek met een Hongaar. Hij spreekt een beetje Engels. Ik zeg dat het wel prettig is nu iemand te spreken die Engels spreekt. Dat had ik niet moeten doen !
Hij begint een heel verhaal over Europa en nationalisme. Toen hij zei dat Hollanders nationalistisch zijn en eigenlijk ‘little nazi’s’ werd het tijd om mijn tent verder op te zetten.
Ik loop naar het centrum van het dorp. Er is weinig open, maar wel een café. Er wordt hier fiks gerookt, gedronken, hard gepraat en driftig gegokt. Krasloten, maar ook live op het paardenrennen, wat ook op een beeldscherm te volgen is.
Voor de toiletten moet je aan de achterkant naar buiten, en dan aan de overkant van het steegje zijn.
Ook nu komt er weer iemand binnen die iedereen een hand geeft. Ook mij. Je verwacht het niet hè. Maar wel aardig. Toch ?
Als ik zeg dat ik uit Holland kom valt de naam van Memphis Depay en Jaap Stam.
Iemand vindt dat een ander in het café op Jaap Stam lijkt maar ik vind van niet. Zijn gezichtsuitdrukking is wel enigszins vergelijkbaar, maar Jaap Stam is niet donker en spreekt volgens mij geen Frans. Zeker niet zo hard.
Het is hier allemaal Olympicque Lyon wat de klok slaat.
Het noemen van voetballersnamen (al heb ik daar niks mee) doet het altijd wel goed in het buitenland.
Inmiddels is het wel aan het regenen. En het houdt niet op.
Dat betekent dat ik niet buiten kan koken en aangewezen ben op het enige wat hier nog open is. Een kebab zaak. Maar geen probleem. Ik eet alles, behalve kaviaar en gamba’s.
Het is er best wel druk met afhalers. Dat betekent dat het eten wel goed is, of dat er op zondag niks open is en je toch wat wilt eten.
En het was verrassend goed.
Ik loop terug in de regen. Eenmaal op de camping gaan de sluizen open en komt het met bakken naar beneden. Nog maar even wachten in de sanitairruimte ….
Muziek van de dag:
It’s raining again - Supertramp
Totaal 2057 km 10696 hm
Geschreven door Op-fietse