Bij het opstaan is het droog en bewolkt met een zonnetje. Vannacht begon het om 1:00 ineens te waaien. Ik werd er wakker van. Daarna begon het te regenen. Nog snel mijn kleding van de fiets kunnen halen.
Om 8:30 breng ik de sleutel en lege bierfles weer terug met de complimenten over het verblijf.
In Murnau eet ik een broodje. Het is een wat grotere plaats met veel beschilderde gevels.
Het landschap is totaal anders dan gisteren. Ik fiets richting de hoge bergen. Koeien, en zelfs paarden, met bellen om de nek.
En dan de beschilderde gevels in de plaatsen waar ik doorheen kom. Ook snelstromend water, wat nu eens niet bruin is. Ik fiets over afwisselend gravel- en asfaltfietspaden en het fietst lekker door. Redelijk vlak.
Om 11:30 ben ik na ruim 30 km in Garmisch-Partenkirche. Ik eet een broodje en ga dan weer verder, oostelijk, door Partenkirche en langs de beroemde skispringschans. Het gaat dan een aantal kilometers omhoog op een fietspad langs een drukke weg. Het fietspad loopt daarna ook grotendeels langs deze weg.
Het weer is wisselend bewolkt. Later laat de zon zich ook zien.
Om 14:00 ben ik bij de camping, ongeveer vijf kilometer voor Mittenwald. Ik heb er dan 52 kilometer op zitten. De camping gaat pas om 16:00 open.
Het is onduidelijk wat ik kan doen. Waar de tentplaatsen zijn. Er zijn ook twee fietsers uit Malta, gestart in München, op weg naar Venetië. Die weten ook niet wat te doen. Ik besluit verder naar Mittenwald te fietsen en later weer terug te komen. Het is er redelijk toeristisch. Ook weer veel beschilderde gevels.
In de kerk is ook het plafond mooi geschilderd. En dan bedoel ik niet gewit.
Na een Weizen en een boodschapje keer ik weer terug naar de camping. De andere fietsers staan al en ook ik zet mijn tent op. Vlak bij de ingang bij de andere fietsers.
De camping ligt langs een weg, waarvan weinig last is. Het sanitairgebouw ziet er luxe uit en is dat ook.
Onder het eten klets ik met de andere fietsers nog wat over …. fietsen, welke route te nemen en fietsreizen.
Afgezien van wat losse druppels is het verder droog gebleven, al waren er wel donkere wolken te zien.
In de avond koelt het aardig af.
Geschreven door Op-fietse