Onze andere fijne vriendin Jenneke wees er gisteren in haar reactie op onze blog op dat het ook best wel eens de versie van Summer Wine met een Grieks tintje kan zijn geweest: met Demis Roussos. En dat zou zo maar kunnen. Ook mooi en waarschijnlijk een oudere versie met een nog jonge Demis. Misschien wordt dit wel een "Leo Blokhuisje". De volgende nog oudere versie is misschien wel die van Nancy Sinatra en Lee Hazelwood (wie?)! Oké, kom maar door.
Tweehonderd meter voorbij ons parkeerplekje vinden we een overnachtingsplekje met opnieuw een prachtige uitzicht: a tiny-house-with-a-view. Zeg nou zelf! Wel iets aan de doorgaande weg en helemaal alleen.
De volgende morgen, vanochtend dus, rijden we de kustweg rond het eiland naar het zuiden. De bochtige (en soms smalle) weg klimt snel omhoog en de inhammen landinwaarts zijn niet alleen gevuld met rotsen en pijnbomen, maar ook met hele rijen sierlijke slanke, bijna statige cipressen. En bloeiende gele brem en diep roze en rode Oleander. Het wachten is op de voor Griekenland karakteristieke paarse en rode Bougainvillea. Intussen ligt de blauw groene zee in de diepte beneden ons met tussen de rotsen helder witte strandjes.
In het plaatsje Sivota, een plaatsje met een haventje voor plezierzeilvaart parkeren we aan het baaitje. Hier organiseert men zeezeilvakanties tussen Lefkas en zijn 9 satellieteilandjes, waaronder Meganisi, Kalamos, Kastos en Skorpios, een schitterend zee-panorama met volop wind.
Geschreven door BartKhorsandoppad