Het einde van de wereld

Portugal, Sagres

En hoog waren de golven. Spectaculair hoog! Maar de hoogste golven vandaag moesten nog komen. De zondagse massage werd een maandagse massage en dat was geen slecht begin van de week. We vertrokken daarom wel pas halverwege de middag, eerst naar het uitzichtspunt en strand bij ons overnachtingsplaatsje Bordeira: Bordeira Praia. Het lusje langs de uitzichtpunten, aangeraden door de NKC in 2019, is inmiddels allemaal verboden voor campers. Boetes van 120 euro, lezen wij, soms zelfs op parkeerterreinen waar dagparkeren voor campers wel is toegestaan. Overijverige (of jaloerse) GNR-ambtenaren ofwel Portugese garde/politie?

We laten het NKC-lusje maar voor wat het is en rijden door naar het verste puntje van onze reis. Nou ja verste, in de zin van meest westelijke èn zuidelijke punt van Europa. En zo voelt het ook: als het puntje waar je van Europa afkukelt, het einde van de (oude) wereld. Met een geweldig en immens fort: Sagres.

En bij zonsondergang zien we daar de hoogst opspattende golven van de dag. En van deze reis. En misschien wel de hoogste ooit. Kortom, spectaculaire kustnatuur. Welkom in de Algarve.
Aan de voet van het fort, waar weer wel alle campers welkom zijn om gratis te overnachten. Dat wij hier vanavond Italiaans eten is een overkomelijke inconsequentie, die we voor lief nemen. Eet smakelijk allemaal!

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Spectaculair 😳

Ceciel 2023-11-06 20:34:43

Prachtig, nog ff en zijn jullie in Marokko hihi

Mouna 2023-11-06 21:01:21

Als dit het einde van de wereld is, dan valt het nog wel mee…

Jan Joost Sonneveld 2023-11-07 10:44:58

Ben benieuwd of jullie de behoefte hebben om ergens langer te verblijven. En hoever jullie nog willen reizen. Ik ga het zien. Dikke knuffel.

Veeru. 2023-11-07 16:03:48

Dat zijn dus serieus golven.Leuke foto trouwens jullie camper zo in de straat.

Robbie 2023-11-07 19:45:39
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.