Osumi Canyon

Albanië, Zabërzan i Ri

Zoals we al meldden hebben ze hier als munt de Lek, waarbij 100 Lek ongeveer 1 euro is. Dat maakt het gemakkelijk. Je kunt gerust een deel van een rekening met Euro-briefjes betalen aangevuld met Lek-munten. Of andersom of door elkaar. Handig.

Na de ochtendthee besluiten we toch eerst weer de natuur in te gaan, dieper landinwaarts in plaats van direct naar de kust. We slingeren een mooi bergweggetje in naar de kloof Osumi Canyon (Kanionet et Osumit) en de waterval. We maken handig gebruik van een grote vrachtwagen die voor ons rijdt en die het smalle parcours netjes voor ons uit verkent. We kunnen hem net bijhouden.

Een schaap uit een kudde onderweg heeft jeuk en schurkt dat weg tegen de vangrail. Veel minder ruw dan zo'n onbeholpen boom of steen. In een winkeltje in een klein dorpje waar we stoppen voor brood, zit een Amerikaans meisje naast de oudere Albanese vrouw, die hier 2 jaar stage blijkt te lopen in het onderwijs. Omdat Albanië geen Europa is, mag ze 2 jaar blijven in plaats 3 maanden. Hier dan toch
"I don't ❤️ EU", hahaha.

De kloof blijkt een echte canyon, die diep in het landschap snijdt met beneden een slingerende wildwaterstroom. Opnieuw prachtig, we vinden laag aan het water een mooie plek voor de overnachting.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Prachtig plekje hoor, als je er maar oog voor hebt kun je veel moois zien. En dat lukt geloof ik wel.

Jan Joost 2024-05-14 19:20:25

Allemachtig mooi. Die canyons!

Maureen & Harm 2024-05-14 21:25:18

Schattig steegje.Bart bij reuze keien,mooi. En een prachtige kloof.het kan niet op!!!!!!💋

Mam 2024-05-14 21:43:46

Het blijft verrassend mooi allemaal. En wat een plek om te overnachten. Prachtig 😍

Annemarie 2024-05-15 10:11:04

Wat een schitterend avontuur

Yvonne 2024-05-15 11:04:29

Wat een prachtige, groene, natuur! Wunderbar!!

René & Suus 2024-05-16 19:43:47
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.