Gisteravond nog even met koffie op het echt stikdonkere strand zagen we allemaal groene en rode lichtjes op rij enige meters boven de vloedlijn. Hè, zijn dat drones? Of UFO's misschien? De werkelijkheid is een stuk prozaïscher maar toch wel grappig: het zijn allemaal vissersmannen op de rij (die liever de nacht in het donker doorbrengen aan zee dan thuis in bed met hun vrouw...) die per man minstens met drie hengels in vaste houders staan te vissen in zee, gewapend met dikke lieslaarzen, sigaret, hoofdlampje en sombere blik. En die lichtjes? Dat zijn kleine led-lampjes boven in hun meterslange hengels die in de vloedlijn staan en die bewegen bij beet ter vervanging van een dobber.
Al met al in de opkomende mist een surrealistisch plaatje zo in het duister.
Na een heerlijke rustige nacht aan het strand op de miniparkeerplaats in
Salgado vertrekken we bijtijds naar een Intermarché langs onze route waar ze een loospunt voor water en toilet zouden hebben. En dat klopt, dus tip voor camperaars die niet steeds op een camping overnachten.
Goede services van deze kruidenier en slim, want je gaat dan net iets eerder je boodschappen daar doen. Wij passen ons daar probleemloos op aan.
Tijdens de koffie bij het wakker worden treffen we een andere camperman aan met een vuilnisgrijper en vuilniszak, die als dank aan het badplaatsje voor de prachtige overnachting "de plek graag schoner achterlaat als aangetroffen". We vinden het een fantastische geste die wij gaan overnemen (beter: bij aankomst, dan geniet je zelf ook van een schonere plek). Alleen nog wel ff een sponsor zoeken voor een gratis knijper natuurlijk.
Volgepakt met proviand arriveren we tegen het middaguur bij het plaatsje Obidos. Een ommuurd middeleeuws slot met binnen de vestingsmuren een echt Portugees lieflijk dorpje met huizen in allerlei kleuren. Ook dit lijkt erg veel op plekken die we in Brazilië bezochten.
Er staan ook rare wat knullige huisjes tegen het kasteel aan gebouwd waarvan het stucwerk wel van pur-schuim gemaakt lijkt. Bij dichterbij komen blijkt het zelfs van zeildoek gemaakt. En blijkt het gewoon een filmdecor te zijn. Voor een avonturenfilm met ridders, Floris en zijn makkers? Grappig, als ik er over spreek met een Canadese dame, blijkt dat het hun totaal niet is opgevallen en werd het decor vrolijk meegefotografeerd voor het thuisfront. Had er een ridder met plastic zwaard tussen gestaan, dan was dat voor hen gewoon een Portugees in klederdracht geweest, vermoeden wij.
De Canadese dame was daarvoor in gesprek met een Amerikaanse uit Miami die in 3 dagen Portugal deed en in 10 Spanje. Mevrouw Miami draagt dan ook mega-Nikies onder haar overgetrainde kuiten en haalt ons op de vestingmuur met kantelen druk ratelend met gemak in (haar husband stond tijdens het gesprekje tussen de dames een beetje hulpeloos tegen de vestingmuur geleund met een blik alsof hij het moordende tempo van mrs Miami ook niet meer trok en oprecht hoopte op niet nog meer tips over toeristische must-do's). Ofschoon hun gesprek heel geanimeerd over kwam, haast de Canadese zich aan ons te melden dat zij geen Amerikaan is en eigenlijk een hekel aan Amerikanen heeft. Toch een soort Nederland/België-verhouding.
Dat zij Portugal vervolgens blijken door te reizen met Ubers, vinden wij overigens weer behoorlijk Amerikaans.
Het plaatsje Obidos is verder gewoon heel leuk en aan te raden. Als kers op het taartje is de wandelroute terug naar de camperparkeerplaats gemarkeerd door een heus Romeins aquaduct. Hoe die Romeinen dat toen al voorzagen met die campers, het is wonderlijk.
Daarna rijden we na wat lokale wegen toch maar eens over de tolweg richting Sintra en Lissabon. Lekker even doorkarren, dit keer op safe via het slagboom-poortje met ticket.
Bij alle overnachtingen in Sintra zelf (geen camping daar, alleen maar officieuze camperplek/parkeerplaatsen) werd in elke review melding gemaakt van camperinbraak. Zoveel dat wij besloten ons daar wel iets van aan te trekken. Helaas moeten we daarvoor uitwijken naar een plaatsje 25 km verderop en dan met OV een dagje naar Sintra.
Onderweg rijden we langs een mooie camperplek aan het strand waar we stranden. Op fietsafstand van Sintra. Maar of we daar onze camper dan wel een dagje onbeheerd willen achterlaten, is de vraag. Waarschijnlijk toch morgenochtend de camper naar de camping rijden en dan een dagtocht met OV naar Sintra. Met dank aan de camperboefjes!
Geschreven door BartKhorsandoppad