Op weg naar de Picos de Europa

Spanje, Comillas

Ondanks de verlate siësta van gistermiddag staan we bijtijds op om onze mooie camperplek boven Bilbao te verlaten om naar het westen langs de prachtige kust van Cantabrië te rijden.

En stuiten we eigenlijk gelijk op een ander prachtig gebouw in het badplaatsje Comillas. Een van de vroege werken van Gaudi (die daarna vooral in Catalonië, met name in Barcelona, gebouwen ontworpen heeft) de villa Caprice. Klein maar fijn. De foto's spreken voor zich, een jonge Gaudi van net 30 jaar oefent op wat je later terug ziet in zijn woonhuizen in Barcelona, Park Guëll en de Sagrada Familia. Ook de meubels zijn door hem ontworpen, en vertonen de zelfde pracht als de Jugendstil-meubels van Victor Horta. Eigenlijk Art Noveau.

En dan vergeet ik eigenlijk nog onze tussenstop in Santillana del Mar, een paar fraaie Middeleeuwse straatjes zonder verkeer, maar met veel felgekleurde iets te dikke ..... uhhh... met veel andere bezoekers. Een paar pelgrims op de (elektrische) fiets helemaal vanuit Twente (echt waar), vertellen ons onder het nuttigen van hun pinchos - zo heten de hapjes hier- zonder blikken of blozen dat hun auto net buiten het plaatsje geparkeerd staat. Wij lunchen daarna even in onze eigen cocon van de camper.

We parkeerden in Comillas aan de kustweg net voorbij de haven met een schitterend uitzicht op zee (alweer ... ppfffff......saai....).

Na terugkomst van onze tocht door het verder eenvoudige maar mooie Comillas (langs een kerkhofje in een oude ruïne, een terrasje met koud bier en een Engel op een pilaar), blijken er voor en achter ons diverse campers en surfers met busjes te staan, kennelijk met de bedoeling hier te overnachten. Veel tijd hebben we niet nodig om te besluiten hier ook te blijven staan en onze beoogde camperplek een stadje verderop maar te vergeten. Wellicht hebben we morgenochtend een kater als we toch een boete krijgen, maar we denken dat het wel losloopt.

Visje in de pan, wat sla erbij, ijsje toe en straks nog ff wandelen langs strand en door het oude haventje. Weer een dagje pensionado-ervaring rijker 🤭.

Geschreven door

Al 13 reacties bij dit reisverslag

Living’ the Good pensionado Life😅🥳🎵😍

Aimee 2023-09-03 20:58:30

🥰

Yvonne 2023-09-03 21:14:46

Prachtig allemaal 😍 en wat een mooie villa met mooie meubels.

Annemarie 2023-09-03 21:49:27

Leuk die pensionada dagen. Je maakt wat mee.

Ceciel 2023-09-03 23:23:04

Schattig huisje en genieten van jullie verslag.👍

Mam 2023-09-04 09:00:10

wat een heerlijke vakantie

Henk 2023-09-04 12:18:53

hoeveel km rijden jullie gemiddeld?

Henk 2023-09-04 12:24:30

Ach, het leven is zo slecht nog niet. Vooral doorgaan zou ik zeggen!

Jan Joost Sonneveld 2023-09-04 16:25:22

Henk, niet al te veel dus. Weet je wat de diesel tegenwoordig wel niet kost 🤔

Bart 2023-09-04 19:31:34

Wij horen en zien hier dramatische beelden van overstromingen, volgelopen huizen en weggespoelde wegen door enorme hoeveelheden regen. Zijn jullie veilig ? En is alles okey ?

Annelies 2023-09-04 20:31:22

Hier viel het gelukkig mee met Dana. Zaterdag inderdaad veel regen, maar gelukkig geen overstromingen in Bilbao. De camper stond hoog. Dat was ook wel fijn.

Khorsand 2023-09-04 21:22:10

Ik ben jullie reis nu even aan het terugkijken (fijn dat ik mee mag kijken). Deze plaats met huis van Gaudi gaat zeker op m'n lijstje voor februari 2024. safe travels!

Willem Jan 2023-09-26 18:03:16

Prima Jan Willem. Welkom en veel plezier met de voorpret!

Bart 2023-09-26 18:42:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.