Dag 15: Malcécine - Bardolino - Bussolengo 42,5 Km, zonnig en warm, relatieve platte rust.

Italië, Bussolengo

We stonden daar goed aan het strand in Malcésine, een schilderachtig dorpje aan de oostoever van het Gardameer. Weliswaar in de ochtend heel veel wind, waardoor een massa watersurfers op de been waren. Malcesine is een druk bezocht toeristisch plaatsje met een zeer oude binnenkern van smalle straatjes, vele winkeltjes, echt gezellig. Ingrid heeft er een tijdje aan het mooie strand gezeten met een boek, terwijl de hond constant achter het aanwezige waterwild zat te turen. De hond was mede daardoor erg zenuwachtig, zodat ik hem in de camper terug moest zetten.
Het is behoorlijk aangenaam weer, ik vermoed rond de 20 graden, waardoor er nogal wat badgasten aanwezig zijn aan het kiezelstrand.
Na de lunch beslissen we toch om nog een eindje verder te rijden. We mogen hier volgens het aangeplakte voorschrift niet langer staan dan 24 uur en daar gaan we ons maar aan houden.
Ik begeef me met mijn fiets op weg naar Bardolino, eveneens een kuststadje, wijl Ingrid nog even aan het strand blijft. Ze volgt nadien met de camper.
De weg ernaar toe, de enige kustweg, is behoorlijk druk vanwege de honderden toeristen die willen genieten van een aangenaam zonnetje. Auto's razen me voorbij...
Bij momenten erg gevaarlijk zelfs. Het alternatief is rijden via de wandel-en fietsboulevard langsheen het water. Dat biedt echter geen soelaas, dat is minstens even gevaarlijk, vanwege het overaanbod aan wandelaars.
In Bardolino wijk ik af van deze hoofdweg om terug meer in het binnenland te fietsen richting Verona, over rustigere paden.
Het landschap wordt nog altijd bepaald door wijnbouw. Meer en meer zien we ook prachtige cipressen die als zuilen in het landschap voorkomen. Prachtige en statige bomen zijn het die grandeur uitstralen, zonder weerga.
Ook grotere velden met olijfbomen waar zelfs op zondag aan gesnoeid wordt.
Op de weg naar Bussolengo merk ik een zeer rustige parkeerplaats op, een prima plek voor onze overnachting.
Het zonnetje schijnt goed en we doen ons te goed aan het dineetje door mijn chefkok klaargemaakt.🥰

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Leuk om te lezen, al die belevenissen van jullie. Het volgende dorpje is Pastrengo en daar waren we twintig jaar geleden de eerste gasten in een pas geopende b&b. Geniet verder van jullie tocht. Hopelijk blijft de zon aan jullie kant.

Jan 2024-05-26 19:32:05

Hoi! In Bussolengo hebben wij gelogeerd in de zomer van 1973. In Agnello d'Oro. Die hadden toen pas het forchetta d'oro gekregen. De oude moemoe stond aan het fornuis en buiten hing de zelfgemaakte spaghetti aan den draad te drogen. Gho man! Dat is lang geleden!! Wij zijn vandaar naar Verona geweest om Aida te zien en later nog Tosca. Mooie herinneringen! Geniet er van.

Georges Wouters 2024-05-26 19:37:07

Hoi Sus en Ingrid, Leuk telkens jullie reisverhalen te lezen. Langs het Garda meer fietsen is idd gevaarlijk. Je bent al flink opgeschoten! Geniet nog van de trip en hou het veilig, Ik kijk al uit naar het volgende verslag en foto’s Groetjes Luc

Luc Adriaensen 2024-05-26 20:23:54

Hey Ingrid en Sus, geweldige verslagen en spijtig van het minder goede weer…wel prachtige plaatsen die jullie telkens weten te vinden.. ik duim voor een verder veilig en zonnig verloop ! Groetjes.

Dirk De Jongh 2024-05-27 07:59:58

Oltied Bluvn Goan Sus!!!🚴‍♂️👍

Dirk De Pape-Goetstouwers 2024-05-27 10:26:26

Sus, ik lees je verslagen met veel plezier.. Ik denk dat jullie hond aan het Gardameer even wild is als zijn baas... van wild!!! ⁉️🤔⁉️ Van een voor je nog onbekende minnaar van jouw bekende zus(je) 🙆

Adri 2024-05-27 12:40:07

Eindelijk kan ik reageren , had weer geen bereik gisteren. Het internet is hier maar zus en zo! Altijd benieuwd naar je fantastisch verslag met foto's . Zo beleven we ook een beetje jouw reis mee. We hebben weer volledig het camino gevoel met onze holle weggetjes en de bossen met kastanje-, eiken-, eucalyptusbomen en de varens . Zo heerlijk lekker rustig met vogelenzang en de kabbelende beekjes op de achtergrond. Wat wil een mens nog meer.

Simonne 2024-05-27 14:52:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.