Dag 48. Over de N88 naar Saint-Étienne.

Frankrijk, Saint-Étienne

In de vroege ochtend hebben we nog een klein beetje regen gehad en onderweg nog een paar spatjes, maar ook wat zon.
We hebben grotendeels over de N88 gereden. In het begin veel tweebaansweg, maar dichter bij Saint-Étienne veel vierbaansweg. Veel bochtenwerk en veel klimmen en dalen. Mooie route met veel herfstkleuren.
Vlak voor Saint-Étienne hebben we de goedkoopste diesel in de buurt getankt en we waren om half één op de hooggelegen camperplaats van Camping-Car Park in Saint-Étienne.

Na de lunch ben ik door een park omhooggelopen naar een uitzichtpunt en een geocache (gevonden). Hierna volgde een lange en steile afdaling naar het planetarium. Ik ben er niet in geweest. Bij het planetarium staat een groot gebouw waar de École superieur nationale des mines en het congrescentrum in gehuisvest zijn. Vandaar was het een stuk omhoog naar de camper. Niet ver van de camper lag een groot, lelijk gebouw waar het theater in zat. Dit deel van Saint-Étienne ligt op een heuvelachtig gedeelte vandaar al dat klimmen en dalen.

Over het kruis (sept.1867) op de laatste foto:
Het meet 25 meter, inclusief 9 meter voor het voetstuk. Het weegt 15 ton, waarvan 2.350 kilo voor het gouden kruisbeeld (3,75 meter) gemaakt uit één blok gietijzer.

Camper-Car Park Saint-Étienne.
P4N; # 453064. €13,90/24h. Servicestation aanwezig. Elektriciteit inbegrepen.
Dagafstand: 170 km.
Totale reisafstand: 4503 km.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.