Reisdag 61. Een volle/"drukke" dag.

Spanje, El Escorial

Om half tien zaten we al op de fiets, helm op en veiligheidsvestje aan, want we moesten over een drukke weg, deels 80k/h, naar het Real Monasterio de San Lorenzo. Heen was het een pittig tochtje, grotendeel omhoog gaand(35min).
El Escorial is een gigantisch paleis en kloostercomplex op 45 km van Madrid, maar vanaf de camping is het maar 7km.
Het paleis en klooster werden tussen 1563 en 1584 gebouwd in opdracht van Philips II(bekend van de Tachtigjarige oorlog) die het onder andere liet bouwen als laatste rustplaats voor zijn vader keizer Karel V. De architect die aan het complex begonnen is, heeft ook meegewerkt aan de bouw van het Vaticaan. Later zijn er een koninklijk masoleum, met 26 tombes van Spaanse koningen en hun partners, en een beroemde bibliotheek met meer dan 40.000 boeken bijgekomen. Het hadden nog meer boeken kunnen zijn als er niet twee keer brand geweest was en als de Fransen niet wat meegepikt hadden.
Het geheel heeft een lengte van 200m, een oppervlak van 13ha, meer dan 4000 kamers en 16 km aan gangen.
We hebben de uitgebreide audioguidetour van zeker 3 uur gedaan. Er is zoveel te zien in dit strakke, sombere gebouw. Prachtige schilderijen, boeken, wandtapijten, kunstwerken, plafondschilderingen etc. Het was nog best fris in het gebouw, dus de wandeling in het zonnetje in de niet bijzondere tuin was wel lekker.
Na een vlotte terugrit(grotendeels heuvel af) waren we om half vier terug op de camping.
We hadden toen niet veel tijd meer, want om half vijf werden we door Paul, Sergio's vader, opgehaald. We zijn even in hun huis geweest en vervolgens naar het kleine Teatro Flamenco de Madrid gereden. Daar hebben we een mooie, passievolle uitvoering gezien en gehoord! Na afloop hebben we even met de Duitssprekende gitarist gesproken. In Duitsland heeft hij gewerkt met Rudi Carrell en Herman van Veen. In Nederland heeft hij optredens gedaan in Paradiso en heeft hij in Almere meegewerkt in een show van Willem Ruijs!
Na de show zijn we naar de woonplaats Villanueva de Pardillo gereden en hebben Sergio's broer Jorge opgehaald. Met zijn vijven zijn we naar een restaurant( Cerveceria Costi Marisqueria) in Villanueva de Cañada gereden en hebben heerlijk zeevruchten gegeten vergezeld van een lekkere wijn. Aan de buitenkant en vooraan in het restaurant ziet het er uit als een cafetaria, maar achterin heeft het keurige eetzaaltjes.
Om kwart over twaalf rolden we ons bed in. Het was qua programma en indrukken een drukke dag.

In El Escorial mochten geen foto's gemaakt worden. Hieronder een link met vele foto's:

https://www.google.nl/search?rlst=f&q=escorial %20madrid&ibp=gwp%3B0%2C7&ludocid=15447586905061264527&hl=nl&gl=NL&ved=0CCcQv2goJGoXChMIiImyueWY2wIVAAAAAB0AAAAAEAI#fid=0xd410a265cf3d617:0xd660da7201270c8f&fpstate=luuv&imagekey=!1e10!2sAF1QipN8lyKeuAIaCy2wikwYIIzXFZOeI2pSSe3r-kjv&viewerState=ga

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

o, weer echt genoten van verslagen en foto's. dank jullie wel, hier giet het momenteel maar heel mooie dagen gehad. Houdoe en truste . Els.

E.M-H 2018-05-24 23:02:42

Laat ik nou net een boek aan het lezen zijn over Rudi Carrell, geschreven door Caroline, één van de dochters van Rudi Carrell! Prachtige foto van dat doorkijkje naar het veld met de blauwe bloemen, bomen, bergen en wolkenlucht!

Patricia 2018-05-28 19:52:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.