Dag 33. Naar Sjælland.

Denemarken, Korsør

We kwamen pas om half negen uit ons bed. Tijdens het ontbijt zat Wilma al met de verrekijker te kijken naar een ree op een meter of 200 bij ons vandaan. Gisterenavond hadden we die ook al gezien, maar nu was het dier beter te fotograferen.

We zijn rechtstreeks naar Odense gereden en bij een grote plaats is het altijd een beetje puzzelen met Google Maps en een beetje rondrijden om een geschikte parkeerplaats te vinden voor een camper van 7m. Liefst een plek waar de "kont" van de camper achteruit overheen kan hangen.
We vonden een plek, maar moesten eerst uitzoeken of we daar langer dan een uur mochten staan. Dat mocht gelukkig. (parkeerplaats van de Sophie Breums Vej tegenover de Rema 1000).

Odense is de 3e grote plaats van Denemarken en haar geschiedenis gaat terug tot de Vikingtijd(800-1050). Er is vast iets te zien.
Fietsen uit de garage van de camper en met een helm op naar het centrum.
Een grotere plaats bezoeken, moet je een beetje voorbereiden. Dat hadden we voor Odense niet gedaan. We waren daarom een beetje doelloos.
Ik had het huis van Hans C. Andersen, hij woonde hier van zijn 2e tot zijn 14e jaar, bij Google Maps ingevoerd om in het centrum te komen. In het centrum waren ze het straatwerk, de wegen en de fietspaden aan het vervangen, dus het was er een rommeltje.
De Domkerk of St.Knud's kerk was open en gratis toegangelijk.
Koning Knud de Heilige werd door woedende Jutlandse boeren in 1086 in Odense vermoord en in 1101 heilig verklaard.
In de crypte van de kerk worden zijn resten in een schrijn bewaard(alle botten zie je liggen). Daar staat ook een schrijn met de botten van zijn eveneens vermoorde broer Benedikt.
Het 5 m hoge altaarretabel van houtsnijder Claus Berg(ca.1520) is prachtig.Wat een vakman moet dat geweest zijn!
We hebben een beetje door de drukke winkelstraten geslenterd en buiten op een terrasje geluncht.

We konden de camper makkelijk terugvinden en zijn toen op weg gegaan naar het eiland Sjaelland, waar Kopenhagen op ligt.
Daarvoor moesten we via de lange tolbrug over de Grote Belt(Storebelt). Aan de overkant moesten we 375 DKK( 50 euro).
Vrij gauw na de brug zijn we naar een leuke camperplaats bij de haven van Korsør gereden. We hadden hier niet veel later(16.00 uur) aan moeten komen, anders hadden wij geen plaats meer gehad. We hebben de camper nog een beetje verplaatst, zodat een kleine Nederlands camperbus er ook nog kon staan.

In het havenkantoor stond een rek met toeristische informatie met o.a. een Engelstalige brochure over bezienswaardigheden in Korsør.
Ik heb de fiets even gepakte om wat foto's te maken onder andere van een paar grote marineschepen, want hier is een kleine marinebasis.
Bij terugkomst heb ik even gezwommen. Er is een zwemsteiger, zodat je niet over de stenen het water in moet lopen.


Sitecode: 6978. Korsor Lystbådehavn.
Dagafstand: 77km. Totale reisafstand: 3143 km.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk om steeds bekende namen en begrippen tegen te komen in jullie reisverslagen. De sprookjesschrijver bekent bij eenieder, Odense stichting Toegankelijk heeft zich nog ingespannen om een Odensehuis in Bergen op Zoom te laten landen en met succes !! Mooie reis verder !!

Tom Cats 2021-07-22 22:20:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.