Dag 27. Aan het einde van de gele Margrietroute die eindigt bij Århus.

Denemarken, Egå

Weer een rustige nacht. Geen auto's meer gehoord. Alleen 5 campers en verderop een auto met een daktent op het terrein
Na de koffie hebben we de stoelen opgeruimd en ik heb toch nog de geocache gevonden die achter onze camper lag.
Nadat we het schiereiland verlaten hadden, zaten we snel op de Margrietroute.

In het Margrietboekje stond dat we een dolmen langs de route moesten kunnen zien. We hadden het adres in de TomTom gezet, maar helaas kwamen we er niet, we kwamen in een woonwijkje terecht. Een van de bewoners wist waar we naar toe moesten, of te wel een heel eind terug.
Daar aangekomen hebben we meteen maar geluncht.
Volgens het boekje is de Porskær Stenhus een van de grootste ronde dolmens van Denemarken met een doorsnede van 20m. Dit grafmonument(ca. 3000 voor Christus) heeft een bovengrondse grafkamer met 5 sterke steunpilaren en een deksteen van bijna 12 ton!

In het plaatsje Rønde zijn we gestopt voor de Kalø Ruïne. Via een stenen dam, waar hier en daar de karrensporen nog te zien zijn, kom je bij wat in 1313 een imposante vesting van koning Erik Menved was. Veel stenen van de in 17e eeuw afgebroken burcht werden gebruikt voor de bouw van het Kopenhaagse kasteel Charlottenborg.

Langs de route lagen de enige ronde kerk van Jutland van Thorsage(13e eeuw) en het Rosenholm Slot, een residentie van de adelijke familie Rosenkrantz(begin 16e eeuw). Het slot is beperkt te bezoeken door publiek, maar eromheen ligt een mooi park. Bij het slot zijn we even gestopt.

Na het slot besloten we een camperplaats op te zoeken. Toen wij daar(Ega Havn) om half vier aankwamen, waren er nog drie camperplaatsen vrij. Nu, na het eten, zijn de resterende plaatsen ook bezet. We waren weer op tijd.
Ik heb nog een paar foto's van de haven gemaakt en twee geocaches weten te vinden.

Inmiddels is het 19.00 uur en het is nog steeds erg warm. Alle ramen staan open en ik zit in korte broek en blote bast dit verslag te maken.

Sitecode: 10940. Egå Marina.
Dagafstand: 84km. Totale reisafstand: 2636 km.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.