Dag 54. Een stukje dichterbij Stockholm.

Zweden, Arboga

Vannacht een flinke stortbui gehad. Vanmorgen een bewolkte hemel en veel wind. Na de koffie even geserviced en op weggegaan. Het weer klaarde op, met af en toe een zonnetje. Allemaal grote weg, dus makkelijk rijden. Half een op de plaats van bestemming naast een parkje met wat speeltoestellen.

Wat later in de middag ben ik op zoek naar geocaches gegaan. Helaas geen een gevonden, de laatste niet echt gezocht, want ik kreeg een bui op mijn kop. Later in de middag regelmatig zon en een enkel buitje.

Tijdens de geocachezoektocht kwam ik bij een gesloten Robot Missile Museum, bij de Sankt Nicolai kyrka(Sint-Nicolaaskerk) en de Heliga Trefaldighets kyrka(Heilige Drievuldigheidskerk).
Het eerste deel van de Sint-Nicolaaskerk is van de 12e eeuw. Tweehonderd jaar later werd de noordelijke zijbeuken toegevoegd en een eeuw later de zuidelijke.
De Drievuldigheidskerk is een Franciscanerkerk gebouwd in het begin van de 14e eeuw. De grijze broeders, zoals ze genoemd werden, hadden in 1285 al hun klooster gesticht. Tijdens de Reformatie werden de broeders verdreven en werden de muurschilderingen uit de 15 eeuw overgeschilderd. Voor een deel heeft men die later onder de verflaag vandaan kunnen halen. De messing kroonluchters, een ton wegend, behoren tot de grootste van Scandinavië.

Parkeerplaats Bergmansparken.
Sitecode: 27688.
P4N-code: #100413. Gratis. Geen voorzieningen.
Dagafstand: 90 km.
Totale reisafstand: 4594 km.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Tot morgen 💟👏🏻

Lotti 2023-07-06 18:33:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.