We mogen niet klagen over de rust op en rond de camperplaatsen. Ook hier weer een rustige nacht gehad.
Vanmorgen ging ik om brood, maar door de smalle straten met hoge panden is het bereik voor de telefoon matig. Ik heb altijd al moeite met Google Maps en daarmee lopend naar een doel ga ik makkelijk in de fout. Dus veel te veel gelopen, tot in het oude centrum, maar een bakker gevonden! Volgende keer op tijd offline-kaarten van Maps.Me of iets dergelijks downloaden. Vergeten!
Na twaalven zijn we afgedaald naar de stad op zoek naar een geschikte eetgelegenheid. Die hebben wij niet veel gevonden. Na wat omzwervingen zagen we bij het casino het bord "restaurante" en een menukaart. Laten ze daar nou een menu del dia (dagmenu) hebben voor 16 euro p.p.!
We moesten nog een kwartiertje wachten voor we aan tafel konden. Die tijd hebben we overbrugd op een balkon met uitzicht over de haven.
De ruimte waar we gingen eten was een hoge, grote, koele zaal met een groot glas-in-lood raam dat de gebouwen rond de haven moest voorstellen.
Het was lekker eten met goede porties, een liter mineraalwater en een fles heerlijke rode wijn, die ik toch maar niet alleen heb opgedronken. We kozen ook nog het juiste toetje, namelijk een heerlijke cheesecake.
Op de terugweg zijn we op zoek gegaan naar die toren met een groot Jezusbeeld erop, zie foto's van gisteren. Blijkt het een Heilig Hartbeeld te zijn dat bij een college hoort.
Tegen zessen ben ik langs het servicestation en het kerkhof naar beneden gelopen. Na een flinke afdaling zag ik een mooi gelegen strandje nog verder beneden liggen. Je moet er wat voor over hebben als je daar wilt zonnen en zwemmen, maar het is een pareltje!
+ Ton de Bruijn 1951-2023.
Área Autocaravanas de Bermeo.
Sitecode: 104523. Gratis. Servicestation is aanwezig. Water en elektriciteit moeten betaald worden.
P4N: #342722.
Dagafstand: 0 km.
Totale reisafstand: 2154 km.
Geschreven door De.Vlietjes.op.reis