We hebben vannacht de kachel op stand 2 zachtjes aangehouden. Buiten was het 0 graden, binnen was het 8 graden. Er lag nog steeds sneeuw op de parkeerplaats en de camper. De koelkast was niet meer uit zichzelf aangeslagen, dus de diepvriesinhoud was deels ontdooid.
De kachel had moeite om voluit te verwarmen, omdat de spanning van de huishoudaccu's een kritisch punt naderden. We zaten op 11,9 Volt i.p.v 12+.
Iets voor half negen reden we weg na het parkeergeld, 38 euro, betaald te hebben. Zoveel hebben wij nog nooit voor een camping betaald, laat staan voor een kale camperplaats!
Het was nog steeds mistig en het sneeuwde/regende een beetje.
We besloten om door de tunnel(12 euro) verder te rijden om de bochtige en misschien wel gladde weg in de bergen te vermijden. Daarna was het veel afdalen en veel bochten en rotondes nemen met druk verkeer.
Zo door Andorra rijdend, zie je dat het bewoonde gedeelte voornamelijk dichtbij de doorgaande weg ligt met links en rechts de omringende bergen.
Van veel gebouwen/woningen/hotels met meerdere verdiepingen zijn de gevels vaak afgewerkt met stukken bruin/zwart natuursteen, hetgeen een sombere indruk geeft.
De kosten van een dagje Andorra hebben we een beetje gecompenseerd door te tanken. De diesel was 60 cent goedkoper dan in Nederland!
De conclusie voor ons is dat we niet erg enthousiast over Andorra zijn, maar dat is ook niet erg.
Bij de grens van Andorra naar Spanje werden we aan de kant gezet door de douane. Een gebrekkig Engels sprekende douanier(in opleiding?) heeft ons wel drie keer gevraagd of we tabakswaren bij ons hadden(wij roken niet) en vroeg ook naar de drankvoorraad(anderhalve fles rode wijn). We hebben laten zien waar de flessen stonden en nog wat kastjes open gezet. In de "garage" waar de fietsen staan, heeft hij helemaal niet gekeken!
We staan nu op een afgesloten terrein(we kunnen er wel af hoor met een sleutel) bij een tankstation aan de stroom en 's middags begon de zon te schijnen. Alle apparaten met batterijen en de huishoudaccu's worden nu opgeladen. Als je niet ver rijdt en er is geen zon, die in deze tijd maar kort en laag kan schijnen op onze zonnepanelen, dan laden je accu's niet genoeg op. Een dagje aan de stroom is dan wel handig.
Sitecode: 49866. Parking Ponts. Prijs: 10 euro incl. stroom en servicemogelijkheden.
Dagafstand: 111 km.
Totale reisafstand: 2155 km.
Geschreven door De.Vlietjes.op.reis