Dag 26. Terug naar de kust.

Spanje, Santillana del Mar

Tegen de weersverwachtingen in is het vannacht en vanmorgen droog gebleven. We konden met een beetje zon zelfs servicen. Op weg naar Santillana del Mar hebben we het rondje om het Ebro-stuwmeer afgemaakt, daarna moesten we klimmen en reden we op het hoogste punt de mist en de motregen in. Wat volgde was grotendeels een grote afdaling, hele stukken motorremmen in de 2e versnelling en dan nog bij moeten remmen. Het was een mooie route en onderweg heeft het niet de hele tijd geregend.

Rond 13.00 uur kwamen we aan op een kleine privéparkeerplaats, die op een paar minuten lopen van het oude centrum ligt met restaurantjes en voor toeristen interessante winkels.
Het oude centrum telt veel historische gebouwen. De geschiedenis van de benedictijnenabdij Colegiata Santa Juliana gaat terug tot de 12e eeuw. De Torre de don Borja is uit de 15e eeuw. Verder zijn er veel mooi versierde herenhuizen met op de gevels de wapens van oude Spaanse adellijke families. Het centrum is bijna autovrij.
We hebben onze wandeling met een klein beetje motregen gemaakt, bij terugkomst ging het harder regenen. Op enkele foto's zullen jullie wat regendruppels zien.

Parking private.
Sitecode: 39330. Euro € 10.00. Geen voorzieningen behalve gratis vers water innemen.
Dagafstand: 70 km.
Totale reisafstand: 2473 km.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Mooi! Een gezellig kleine CP.

Herma en Robin 2023-10-03 19:51:27

Ik zou meteen neerstrijken op zo'n leuk terrasje!

Meia 2023-10-03 20:02:49

Ik dacht bekende oude wasplaats en ja hoor plaatje staat ook op mijn website.

Ina 2023-10-03 20:13:48

Jammer van de regen al was het maar een beetje.groetjes uit Griekenland

Camperikelen 2023-10-03 21:12:13

Heel herkenbaar wij waren er in juli. Supermooi, een gezellig stadje nu wel rustiger dan toen.

Maria en Jan 2023-10-03 21:37:38
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.