Mee met een natuurgids.

Spanje, Malpertida de Plasencia

Om half negen gingen we met nog een Nederlands echtpaar mee met een natuurgids door het park Monfragüe. Deze gids Jose Luiz sprak redelijk Engels en kende bijna alle vogels uit dit gebied met hun Nederlandse naam.
Jose heeft uitgelegd hoe dit park is ontstaan, hoe ze de woekerende eucalyptusbomen van de papierindustrie hebben uitgeroeid om de oorspronkelijke fauna en flora te laten terugkeren, hoe de waterhuishouding met dammen geregeld is etc.
We zijn op verschillende plaatsen gestopt en daar zette hij telkens een Swarowski telescoop op een statief neer en richtte die op een nest of op een of meerdere vogels. We werden voorzien van een verrekijker en de man van het Nederlandse echtpaar was een natuurliefhebber/vogelaar met een goede camera en telelens.(Henk van Dijk natuurfotografie op Facebook).
Wat hebben we gezien: Aasgier, Monniksgier, Vale gier, Slangengier, Zwarte wouw, Slechtvalk, Bijeneter, Winterkoning, Roodkopklauwier, Wielewaal, Zwarte ooievaar, Witte ooievaar, Hop, Blauwe rotslijster en de Spaanse keizersarend.
Mike heeft zijn nieuwe, kapotte camera nu wel gemist.
Onderweg hebben we op een heerlijk rustig priveterrein met kurkeiken een kleine picknick gehad met verschillende soorten worst en een lekkere geitenkaas.
Op dit terrein konden we nog een jong hert fotograferen. Kwart voor een waren we weer terug op de camping.
Het was zeer de moeite waard, nu weten we een beetje waar we op moet letten en we komen hier zeker nog een keer terug.
Van de gids hebben we op papier nog wat interessante plekken o.a. met watervallen gekregen.

Link naar een zwaluwfilmpje: https://youtu.be/yfk54K1qHL8

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Heerlijk smullen van de fauna en flora in zo’n prachtig natuurpark. Jaloersmakend gewoon!!

Jacques 2019-05-24 10:34:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.