Dag 4. Aangekomen in Spanje

Spanje, Els Limits, La Jonquera

Ondanks dat we op een drukke plaats met slechts 4 camperplaatsen stonden, hebben we rustig kunnen slapen. Toen we wakker werden, stond de camper op zijn banden te schudden door de harde wind. Die harde wind hebben we de hele rit naar Spanje gehad, dus moesten we goed oppassen voor onverwachte windvlagen.
Bij het lozen van ons gebruikte water (grijs water) ontdekten we dat het water van het servicestation nog afgesloten was in verband met mogelijk vorst. Onderweg toch maar een 8l vaatje met water gekocht, want op andere punten was het water ook nog afgesloten.

De rit van vandaag ging over bergen en (door) dalen. Een groot deel daarvan was over het Massif Central, een hoog gebied in het centraal-zuidelijk deel van Frankrijk. Het massief is ontstaan door vulkanisme en opheffing van ouder gesteente.
Dit gebied is lang slecht bereikbaar geweest voor het wegverkeer. De aanleg van de A75(La Méridienne) en de bouw van het viaduct bij Millau waren een grote verbetering. Om veel rijtijd te besparen zijn we over de viaduct van Millau met tol gereden.
Na Millau kon je al gauw zien dat we in een warmere streek aangekomen waren, omdat we overal wijngaarden zagen, o.a. Rivesaltes. Na het viaduct zijn we doorgereden op de tolweg om vandaag niet te laat in Spanje te komen. De reden daarvan vertel ik jullie later!

Na het avondeten zijn we het immense winkelcentrum ingegaan om een paar boodschappen te doen. Het is weer even wennen met zo'n grote supermarkt met rijen vol met van alles hetzelfde. Wij kopen er graag allerlei blikjes met mosselen, sardientjes, calamares etc. Het barstte van de Fransen en vrachtwagenchauffeurs die goedkoop inkopen gingen doen.

Hieronder een link naar een filmpje over de bouw van het viaduct bij Millau:
https://youtu.be/DlbTNJ0AU1Y

La Jonquera, winkelcentrum Gran Jonquera.
Sitecode: 53524. Gratis.
Dagafstand: 492 km.
Totale reisafstand: 1519 km.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Het waait daar dus ook. Schijnt te maken te hebben met de klimaatverandering. 's Winters veel wind en 's zomers weinig.

Rolien 2023-03-17 20:41:10

Heerlijk dat het daar al lekker warm is. Ik kom net thuis van een etentje met Léon die vandaag 45 is geworden. Wij gaan als jullie terug zijn zeker naar het Havenkwartier by Waggie.

Joke Gr 2023-03-17 22:32:53

Vous n'êtes pas loin de Figueras. Allez visiter le musée Dali. Magnifique ! Et la maison de Gala, son épouse, à Pujol.

Odile 2023-03-18 10:36:53

La maison de Gala se trouve à Pubol, pas Pujol.

Odile 2023-03-18 10:39:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.