Dag 66. Een lange dag.

Spanje, Teruel

Na een frisse nacht(7 graden) hebben we vanmorgen toch maar even de kachel aangezet.
Om negen uur 's morgens reden we weg en kwamen om vijf uur in de namiddag aan in Teruel.

Wilma heeft het eerste stuk gereden naar Cuenca, waar we na even zoeken een gratis parkeerplaats vonden voor de camper.
We moesten een flink stuk omhoog lopen voor het oude centrum. Er is een parking voor bussen en campers boven de parkeergarage bij het auditorium, maar dan betaal je 12 euro ook als je niet blijft slapen.

Cuenca ligt vrij geïsoleerd en is gebouwd op een heuvelrug tussen twee rivieren en heeft als bijnaam "het adelaarsnest".
In de 8e eeuw werden de stadsmuren door de Moren aangelegd. In 1177 werd de stad heroverd door Alfons VIII, koning van Castilië.

Na een wandeling naar het hogere gedeelte van de stad kwamen we bij de Casas Cogadas(hangende huizen). Hier zijn een paar huizen over de rand van de rotsen gebouwd. Achter deze huizen liepen we door een stadspoort richting kathedraal. Na de koffie ben ik alleen de kathedraal ingegaan, maar een volgende keer moet Wilma echt mee naar binnen. Er was zoveel moois te zien! Het papier met de namen van diverse kapellen en ruimtes ben ik helaas kwijt geraakt, dus weinig of geen toelichting bij de foto's.

Hierna was het nog een hele klim naar een uitzichtpunt(Mirador Barrio del Castillo). We zijn tot een iets lager gelegen uitzichtpunt gekomen. Na een lange afdaling hebben we geluncht in de camper.
Zoals gebruikelijk kwamen we tijd te kort, want we wilden vandaag nog meer zien en rijden.

Vervolgens zijn we naar Albarracin en Teruel gereden. Dit traject bestond op 10 km na uit alleen maar klimmen, dalen en bochtjes nemen. Een groot gedeelte reden we door het Parque Natural de la Serrania de Cuenca. Het was één grote toeristische route met vergezichten en mooie rotspartijen. We reden langs en door kloven en volgden rivieren en een bijbehorend stuwmeer. En de hele dag stralend weer!

In Albarracin hebben getankt(de tank was helemaal leeg) en zijn we naar de Cascade Batida gegaan. Deze waterval vlak naast de weg viel tegen, want er kwam weinig water naar beneden(logisch natuurlijk in deze tijd). We moeten nog een keer terug naar Albarracin met zijn roze huizen(Pindat: Camperikelen, bedankt voor de tip!).
Moe maar voldaan staan we nu in Teruel dat we morgen nog willen bekijken.


Parking Cuartel Guardia Civil.
Sitecode: 25719. Gratis. Geen voorzieningen.
Dagafstand: 236 km.
Totale reisafstand: 6031 km.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Ah ja dat is bekend! Daar ben ik ook wel eens geweest! Je kon ook achter de waterval.

Linda 2022-11-10 21:19:32

Iedere keer bevestigen je foto's "wat een heerlijk land". Wist ik natuurlijk al wat langer maar toch. Terugreis begint vorm te krijgen. Nog veel plezier verder.

Cees 2022-11-11 11:45:27
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.