Dag 8. Arromanches

Frankrijk, Arromanches-les-Bains

Tot nu toe hebben we rustige camperplaatsen gehad en dat betekende goede nachtrust.
Vanmorgen op ons gemakje opgestaan en ontbeten. Het was mooi weer. De fietsen heb ik uit de garage gehaald en we zijn naar de Lidl gegaan om wat boodschappen te doen. Na de boodschappen was het tijd voor koffie en voor twaalven reden we richting Arromanches. Een leuke binnendoorroute en om half twee stonden we in Arromanches-les-Bains op de camperplaats met zeezicht.

Arromanches is bekend geworden van de kunstmatige haven(Mulberry haven) in 1944 die met caissons en brugdelen op pontons aangelegd werd om de gelande troepen te kunnen bevoorraden. Nog steeds kan je restanten van deze haven in zee zien liggen.
Op 100 m van de camper is de Arromanches 360°, dit is een 360° bioscoop waar je in een half uur kunt zien wat er in Arromanches gepresteerd is in de WOII.
Er tegenover is een monument aangelegd, zie foto's. Als je iets verderop naar beneden loopt, kom je bij het Musée du Débarquement.

's Middags heb ik een fietstochtje langs de kust gemaakt naar Longues-sur-Mer, waar een batterij Duitse kanonnen in bunkers in de richting van de zee staan opgesteld.
Ik heb mijn drone ook wat opnames laten maken.
Tegen zevenen kwamen onze vrienden een hapje eten en bijkletsen. Zij hebben allerlei interessante plaatsen van WOII in de buurt bezocht. Daarna was het tijd voor het maken van dit verslag.

Parking Arromanches 360.
Sitecode: 42117. € 10.00 per dag. Service mogelijk. Geen elektriciteit.
Dagafstand: 105 km.
Totale reisafstand: 785 km.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Jullie rijden lekkere kleine stukjes. Guido wil in 3x 500 km naar Spanje. Maarja als je maar 4 weken hebt is dat wellicht het beste. Mooie camperplaats aan zee!!

Meia 2022-09-12 22:41:44

Heel herkenbaar, wij hebben in de zomer van 2019 deze plaatsen bezocht, indrukwekkend wat er plaatsgevonden heeft. Fijne voortzetting van jullie reis. Mooie foto’s, Mike.

Maria en Jan 2022-09-12 22:49:19

Wat een mooie foto's weer. Geweldig hoor, dat fotograferen met een drone.

Erik en Ella Jonker 2022-09-13 07:52:36

Mooie camperplaats zo aan de kust.

Grads 2022-09-13 08:44:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.