Dag 26. Weer een kleine verplaatsing en een gelukje.

Denemarken, Knebel

Vanmorgen werden we wat vroeger wakker, omdat er al een paar auto's over het knerpende grind reden.
Hoe erg voor onze volgers: hier schijnt het zonnetje volop, geen drup regen, geen coronaperikelen opgemerkt, geen overvolle stranden en veel mooie plekjes.

Na de koffie hebben we eerst geserviced en een paar honderd meter verderop hebben flink wat boodschappen gedaan bij de Aldi. Brandstoftank vol, watertank vol, voorraadkast en koelkast vol. Vol goede moed op pad.

De Margrietroute hadden we snel gevonden en die hoefden we maar een klein stukje te volgen. Rond lunchtijd zagen we een mooi plekje(Bogens Strand) om te stoppen voor de lunch en om een verfrissend zeebad te nemen.
Er was een mooie steiger geplaatst, zodat je niet met je gevoelige voetzooltjes over de kiezelsteentjes het water in hoefde te lopen. Niet te veel mensen, gezellig spelende kinderen. Een echtpaar onder een parasolletje met een barbecuetje op de tafel. Een dame met twee hondjes. Een relaxed gebeuren. Het water was heerlijk en helder.
Bij de camper hebben ons op laten drogen.

Na ons omgekleed te hebben, was het nog maar een klein eindje rijden naar de camperplaats bij de Sletterhage-vuurtoren op een schiereiland dat als hoogste punt 137m kent.
Bij aankomst zagen we een bordje dat aangaf dat er maar 5 campers 24 uur mochten blijven staan en wij waren de zesde!
We besloten om toch nog even te blijven en dan later een andere plek op te zoeken.
Er kwam een auto aangereden, een man stapte uit en bracht elke camper een folder(Deens, Duits, Engels). Hij vertelde dat we pech hadden en raadde ons een andere plaats niet ver hier vandaan aan. Plotseling zeiden twee jongelui met een Volkswagenbusje dat ze weg gingen.
Hadden wij even geluk, toch een plaats!
Deze plek wordt door een vrijwilligersorganisatie beheerd in samenwerking met Deense Natuurmonunmenten, de Deense marine autoriteit en de gemeent Syddjur. Volgens de informatie die wij kregen, komen hier jaarlijks meer dan 100.000 mensen even ontspannen. Dat is voor Deense begrippen en zo'n smalle weg best veel.

Bij de vuurtoren staat een ijskraam met verpakt- en schepijs. Straks een geocache zoeken en verder in de schaduw blijven, want het is nog erg warm in het zonnetje.

Het is nu half negen, maar er blijven mensen komen om een ijsje te halen en te genieten van het mooie weer en de zonsondergang.

Sitecode: 97281. Sletterhage. Gratis.
Dagafstand: 27km. Totale reisafstand: 2552.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.