Reisdag 41. Een dagje Almeria

Spanje, Almeria

Het lijkt saai, maar het bevalt ons toch wel: weer een zonnetje en niet te warm. Vooral in de middag een koel windje van zee. Langs de boulevard die langs de camperplaats loopt, ligt een fietspad gescheiden van voetgangers en auto's. We waren in een wip in het centrum.
Bij de haven was een kunstwerk in de vorm van een vis/walvis. Hierop en omheen stonden kaarsjes, tekeningen, bloemtjes en foto's met daarop Gabriel. Blijkt dat dit een herinneringsplek geworden is voor een kind dat vermoord is in Almeria en die van vis hield en thuis vissen hield. Op de achtergrond van dit monumentje de cruiseschepen. Wat een contrast!
In het centrum vonden we vlakbij de cruiseschepenhaven een toeristenbureau. Gewapend met een plattegrond kon de verkenning beginnen. We kregen ook een plattegrond mee waarop alle fietspaden staan aangegeven. het is goed fietsen in Almeria. De fietsen hebben we in een hoofdstraat geparkeerd en we zijn te voet verder gegaan.
Koffie op een terras en daarna naar het kasteel met veel Moorse invloeden(Alcazaba) want het is in de 10e eeuw gebouwd door kalief Abd-al-Rhaman. Het fort met 3m dikke en 5 m hoge muren bestond uit drie delen: een militair kamp en schuilplek als er een dreiging was. Er was een bron op 60 m diepte waar ze water uit konden pompen. Een tweede gedeelte huisvestte Moorse koningen met baden, een paleis en een moskee. Het derde, hoogste gedeelte werd een uitbreiding met torens toen de christenen het fort veroverden. De entree was gratis en je hebt een mooi uitzicht over Almeria.
Na dit bezoek waren we hongerig en hebben we in een klein restaurantje(aanbevolen door Tripadvisor) tapas gegeten.
We hebben de fietsen opgezocht en zijn naar het oude station gegaan. Helaas stond dat in de steigers. Vandaar zijn we terug naar de camper gefietst.
Mike heeft kleindochter Dominga een beetje geholpen met haar scheikunde practikumverslag.
Tegen achten zijn we, iets warmer gekleed, weer naar het centrum gefietst. Er zou vanaf 22.00 uur op de Plaza Vieja een feestje, georganiseerd door 4 broederschappen, zijn. Eerst hebben we een beetje rondgelopen om een geschikt eettentje te vinden. We hebben lekker gegeten, maar het was wel veel.
Aangekomen op het plein was men bezig met de muziekinstallatie af te stellen. Er stonden 4 overdekte bars opgesteld en de bedoeling was waarschijnlijk haojes en drankjes verkopen om de clubkas te spekken. Iets over tienen was de muziekinstallatie afgesteld en de band stapte van het podium en de muziek van een usb-stick begon te spelen. Er was niks leuks aan, dus zijn we maar teruggegaan naar de camper.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Je brengt toch geen kattenvlooien mee uit Spanje? Nog veel mooie dingen toegewenst vanuit een warm Brabant.

Tiny. 2018-05-07 14:41:43

Hé Wilma, ik zie dat jij ook zo'n handige overzetzonnebril hebt!

Patricia 2018-05-07 19:17:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.