Afscheid van Marina en Gerrit en hop naar Vanessa en Yves.

Spanje, El Borge

Dag 24.
Vannacht heel veel regen en ook vanmorgen blijven de hemelsluizen open en volgens de weersvoorspelling zal het vandaag voor een hele dag zo zijn. Nanouk maakt geen aanstalten om buiten te gaan, begrijpelijk.
Voor ons vertrek ledig ik het chemisch toilet en loos ons vuil water en op die korte tijd ben ik doornat.
We nemen afscheid van Gerrit en Marina die vandaag terug naar Lo Pagan rijden en wij zetten onze trip verder en vertrekken rond 11u.
Ik loop nog even tot aan de camper van Luc en Marjo. Door de vele regen is hun voortent ondergelopen.
De temperatuur heeft ook een flinke duik genomen en het is slechts 11 graden.
In Velez Malaga stoppen we aan een Aldi waar opvallend veel bio producten worden aangeboden. In de Lidl kopen we lekkere roggepistolets.
Ondertussen is het lunchtijd en eten we op een grote parking waar veel campers staan.
Deze namiddag hebben we een nieuwe ontmoeting met vrienden. We volgen via Polarsteps de avonturen van Vanessa en Yves en hebben afgesproken om hen te ontmoeten in El Borge, unos de los pueblos magicos de España. Vanessa heeft ons de coordinaten van de parking doorgestuurd. Zij verwittigt ons dat we zeker onze GPS moeten volgen omdat zij in het dorpje gesukkeld zijn en schade hebben opgelopen aan hun camper.
Het wordt een blij weerzien met onze vrienden die sinds vorig jaar in hun nieuwe camper wonen. Hun camper van enkele maanden oud is beschadigd in de smalle straatjes. Het was praktisch onmogelijk om er door te geraken met hun camper van 9,5m. De schade valt mee maar toch altijd spijtig.
Vanaf de parking wandelen we samen met onze vrienden naar het dorpje EL Borge. Het dorpje is de grootste producent van muskaatrozijnen in Spanje en sommige wijnranken zijn meer dan 150 jaar oud. Het dorp ligt in de streek van La Axarquia waar een micro klimaat heerst en sinds de Arabische tijd worden hier muskaatdruiven geteeld.
De muskaatdruiven worden volledig ambachtelijk geteeld. De hellingen zijn zo steil dat ze niet toegankelijk zijn voor machines. De plukkers leggen de druiven in in kratjes en met muilezels worden de druiven naar de droogplaatsen of paseros gebracht, waar ze gedurende een drietal weken drogen op matten in de zon. Met behulp van picadores of speciale scharen worden ze geknipt tot Pasas de Malaga. De Malaga rozijn is donkerpaars van kleur en groter dan andere rozijnen. In 2018 werd het productieproces uitgeroepen tot Agrarisch Werelderfgoed van de Unesco.
De laatste jaren wordt er ook veel subtropisch fruit, voornamelijk avocado en mango geteeld.
Het wordt een mooie wandeling langs de witgekalkte straatjes, versierd met geraniums en gitanilla's. Aan de ingang van het dorp staat de Arco de la Pasa of rozijnenboog. Het monument omvat 2 muurschilderingen ter ere van 2 beroemdheden uit de streek : de kanunnik theoloog Martin Vázquez Ciruela en de Arabische arts en botanicus Ibn-Baltar. El Borge was vroeger ook een land van bandieten en de geboorteplaats van El Bizco de El Borge, een van de meest gevreesde bandieten in de geschiedenis. Het is maandag en de galeria del Bandolero met een collectie van 1390 objecten, kunnen we dus niet bezoeken.
Over het dorpje liggen 5 fonteinen verspreid. De Fuente del Cuerno of Hoornfontein dateert uit de Islamitische tijd en dankt zijn naam aan het feit dat de Arabieren er oorspronkelijk een geitenhoorn in lieten verwerken als versiering.
De Iglesia de Nuestra Señora del Rosario dateert uit het begin van de 16de eeuw en is gebouwd op de fundamenten van een moskee. De bakstenen gevel is typisch Mudéjar stijl.
Op onze wandeling door de stad zien we niet alle fonteinen maar de Fuente del Vendemiador is wel speciaal met een beeld dat toont hoe boeren druiven in een mand vervoerden. Als Nanouk moet poseren voor de fontein schrikt ze als de fontein plots water begint te spuiten.
Een mooi dorpje alleen spijtig van het weer. Er zijn ook verschillende wandelroutes.
Bij onze terugkomst zien we dat we vanaf morgen vroeg 7u niet meer mogen parkeren op onze staanplaats omdat het feest van de vrede wordt gevierd.
We hebben niet veel goesting om nog een andere overnachtingsplaats te zoeken en ik wandel nog eens terug naar het gemeentehuis dat evenwel gesloten is. In het café ernaast vraag ik inlichtingen en wordt er mij gezegd dat we er zonder problemen kunnen blijven tot 8u à 8u30.
Vanessa en Yves nodigen ons uit op een koffie of thee en zij maakt daarna een heel lekkere vegetarische groenteschotel å la Vanessa.
Dank je wel Vanessa en Yves voor de leuke babbel en het lekker eten.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Ah, en nu hadden wij hier zon deze ochtend! Wij hebben ervan geprofiteerd om een wandeling te maken door ons geliefde Middelkerke. Hopelijk wordt het bij jullie vlug terug droog want met de regen op het dak van de camper is het helemaal niet leuk. Maar wat een prachtig dorp weeral! En ja, een lekkere maaltijd met leuke vrienden dat maakt de dag weer goed. Hasta luego amigos.

dirlie.onderweg 2025-02-04 00:13:52

Wat een interessant en mooi stadje. Jammer van het slechte weer. Maar het is nog altijd winter ook in Spanje. Misschien is het feest wel iets ?

Isabelle b 2025-02-04 07:35:55

Wat een reportage zeg desondanks het slechte weer. Ik genoot ervan zullen : Die brievenbus met ventilatie en de stoelen aan de muur is de max . Soms wil een mens de andere eens tegen de muur plakken ewel hier kan die dan tenminste nog zitten !! Wat een onaangenaam voorval . Zo'n mooie splinternieuwe motorhome die schade opgelopen heeft. Sorry voor dit sympathiek koppel. Doe hen de groeten. Zie ik het goed dat die nog ietsje langer is dan de jouwe? Goeie morgen lieve. Vrienden en een nieuw plaatsje voor jullie woning op wieltjes gevonden. Het zal vast terug een leuke avontuurlijke dag met de vrienden worden. Ik kan me voorstellen dat het even schrikken was toen er rond die mooie mijnheer plots water omhoog sprong Nanouk!! Het dorpje is echt mooi. Voila ik laat je zodat je je ochtend ritueel kan aanvatten Rietje. Ciske heel instructief verslag van druiven tot bandieten .

Tsarina 2025-02-04 09:25:39

Zeer mooi dorpje , doet me aan Altea denken . Spijtig van de regen . . Hier al een paar dagen vrieskou maar overdag krijgen we de zon . 😘🙋‍♀️

Hilde en Dirk 2025-02-04 11:03:40

Ja jammer van het weer dat is altijd een beetje een spelbreker als het regent. Maar zo te zien hebben jullie toch het prachtige dorpje kunnen bezoeken. Ziet er echt de moeite uit om te zien. Dat noteren we om ook eens te bezoeken. En wat is leuker dan de dag af te sluiten met een lekkere maaltijd met vrienden.

Ingrid en didier 2025-02-04 14:32:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.