Ons dik eten aan een Plat de fruits de Mer.

Marokko, Oualidia

Vrijdag 19 januari in Oualidia. Er is veel regen voorspeld voor vandaag en rond 4u vannacht begint het te regenen en als we opstaan nog altijd. Als ontbijt eten we havermoutpap met rozijnen en frambozen uit onze tuin. Als het even ophoudt met regenen wandel ik met Nanouk, ook met regenjasje, tot aan het strand en we blijven gelukkig allebei zo goed als droog.
We chatten met Geert en Rietje amuseert zich met wat handletteren. Ik reserveer ondertussen een tafel in het bekende restaurant L’ Araignée Gourmande waar we om 13u worden verwacht.
Nanouk mag mee en ondertussen klaart de hemel op en Laura komt al piepen.
We bestellen fruits de mer met kreeft en een flesje witte Marokkaanse wijn. Even later wordt de eerste gang geserveerd: vissoep. Daarna komt een Marokkaanse salade en een bord met wannekes en een bord met oursins, gevolgd door een schotel met krab.
De volgende schotel is een gefrituurde visschotel met sardientjes, calamares en 2 tongskes. En niet één schotel voor ons beiden maar 2 schotels. Echt veel te veel zelfs voor grote eters zoals wij.
Als laatste wordt dan de kreeft geserveerd. Rietje laat de overschot van de kreeft inpakken om mee te nemen naar onze koets.
Maar een dessertje kan er nog bij: thee en voor Rietje mousse au chocolat en voor mij sinaasappel cake.
Decadent allemaal.
Naar Marokkaanse normen is het hier niet goedkoop. We betalen 360MAD per persoon voor de Fruits de mer en 200MAD voor de fles wijn en 19MAD voor een grote fles water. De totale rekening is 939MAD of 86€.
We eten er lekker maar een volgende keer bestellen we beter toch wat minder. Een minpuntje misschien is dat er te weinig tijd is tussen de verschillende schotels.
We tafelen ongeveer 2 uur en Rietje belt nog even met haar neef voor zijn verjaardag. We starten onmiddellijk onze wandeling naar het centrum. We lopen eerst in de richting van de Koninklijke villa hier in de lagune. We zien slechts het wachthuisje van de militairen, die hier constant de wacht houden. De villa dateert uit de tijd van Mohamed V, maar de huidige koning komt er blijkbaar nooit. De villa is volledig aan het zicht onttrokken, verscholen tussen de bomen.
In het centrum van Ouarzazate kopen we 2 broden. De kostprijs is nog altijd 1MAD per brood, net zoals enkele jaren geleden. Op de camping in Mohammedia werd er 1,5 MAD voor een brood aangerekend. We kopen ook appelen, chocola en mosterd.
Op de terugweg nemen we wat foto’s van de ooievaars die hier sinds jaren op de minaret van de moskee huizen en aan de overkant op een elektriciteitspaal.
Aan onze koets zitten we nog even buiten samen met onze Zwitserse buren, Suzanne en Frank. De vrouwen drinken een alcoholvrije ginger tonic en de mannen de overschot van onze fles wijn van vanmiddag.
Nanouk eet de laatste dagen heel moeilijk en we hebben waarschijnlijk de verklaring gevonden. Ze eet nog altijd van de zak Royal Canin uit België. De inhoud zit niet meer in de originele gesloten verpakking en we veronderstellen dat het eten na al die tijd wat van zijn smaak verliest. We openen vandaag een nieuwe zak en Nanouk eet haar eten heel netjes op en daarna wil ze nog even naar het strand. We chatten ook nog even met Zwitserland.
Rond 21u 30 krijgt Rietje toch wat honger en we eten nog een boterhammeke met confituur.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Nanouk had willen kennismaken met de poes op haar wandeling. Ze ziet alles zelfs door een rond gat . En dat madame minder at ja .... als mama en papa naar een 3 sterrenrestaurant gaat dan ga ik toch geen oud voedsel verorberen !! Wat een restaurant zeg en wat ne buik dat jullie hebben of eerder maag. T is gewoon " buitengewoon" . Gelukkig mag je de rest meenemen naar de koets. T zal vandaag ietsje soberder worden veronderstel ik doch als je nog eens de kans krijgt terwijl jullie daar staan .: gewoon doen . Reserveer maar Ciske . We leven maar 1 keer en met een jullie goede gezondheid is dit vatbaar voor herhaling. Met de zee dichtbij en een mooie staanplaats zal het vast een mooie zon-dag worden. Ik ga naar de sauna ciao amigos

Tsarina 2024-01-20 09:19:50

Als Cis aan dit tempo blijft 'koken', gaan jullie toch wel met wat extra kilo's terug huiswaarts keren... 🤭😉

Leen 2024-01-20 09:57:30

Hallo dag Zwervers we gaan op restaurant. Toen we de foto's zagen dachten we, van ze gaan met hun buren eten zeker. Maar nee gewoon voor hen alleen.Decadent nee gewoon een hongertje. Nog nooit gezien. Geef dat aan ons en we eten er drie dagen van. Ik eet zo een grote vis en dat is het. Jullie hebben gans de familie opgegeten en dan nog elk een familie. Ok jullie moeten grote heel grote honger gehad hebben.Cis u schrijf in uw verhaal van we hebben twee broden gekocht in Ouarzazate, dus jullie zijn al weg uit Oualidia. Of is dat fout ?Dat is toch richting Mhamid zeker.Terug een mooie fotoreportage.Tot de volgende Ingrid & Didier. PHOTOGRAPHY IT'S NOT WHAT YOU LOOK AT THAT MATTERS,IT'S WHAT YOU SEE. (Henry David Thoreau).

Didier 2024-01-20 10:10:35

Ja man dat ziet er lekker uit . . . .en vooral die oursins zien er zo vol en lekker uit ..... al veel gezocht....zelfs in Auchan . . ..zal tot daar moeten komen om ervan te genieten ....reserveer maar !!!! En ik zei het gisteren al bij ons gesprek dat die panoramische foto's zo enig mooi zijn .. . .om in te kaderen !!!!!! .

Geert van de zee 2024-01-20 11:21:24

De aandachtige lezer heeft idd een foutje ontdekt. Moest zijn Oualidia ipv Quarzazate.

Reizen.met.Rietencis 2024-01-20 14:04:24

Amai waar laten jullie het, zoveel eten .....en dan nog een mousse au chocolat 🤪 als het maar smaakt !!!

Isabelle b 2024-01-20 18:24:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.