Jardin Majorelle !

Marokko, Ouahat Sidi Brahim

Spreuk van de dag :
Breng vooral tijd door met de mensen
die er echt voor je willen zijn.

Vandaag om 12u00 uur bezoeken we Le Jardin Majorelle. Stipt om 11:00 uur komt de bestelde taxi ons ophalen. De chauffeur van gisteren heeft een collega gestuurd omdat hij zelf waarschijnlijk een andere klant en rit heeft.
De botanische tuin is genoemd naar Jacques Majorelle, een Franse schilder die in 1922 een palmenbos kocht aan de rand van Marrakech. Hij bouwde er een villa en legde er een tuin aan met exotische planten, die in 1947 voor het publiek werd geopend.
De bekende Franse modeontontwerper, Yves Saint Laurent kocht samen met Pierre Bergé in 1980 het complex. Zij restaureerden de vervallen villa en tuin.
Le jardin Majorelle is thans één van de grootste toeristische trekpleisters in Marokko met jaarlijks 600.000 bezoekers.
Rond 11:30 staan we aan de ingang met regenjas en paraplu want het regent in Marrakech. Voor ons de eerste regen in Marokko.
We moeten wachten tot 12u vooraleer we binnen mogen. We staan als eersten in de rij.
De tuin is prachtig maar met zonniger weer en zonder regen, zal het waarschijnlijk mooier en aangenamer zijn. In het voorjaar staan er ook weinig planten in bloei en zien we evenmin waterlelies in bloei.
We bewonderen er een grote collectie van 1800 cactussen in alle formaten, evenals 400 palmbomen, een bamboeplantage en diverse plantensoorten uit de hele wereld. Er zijn waterbekkens en fonteinen.
In de rozentuin is de as van Yves Saint Laurent uitgestrooid met een gedenkteken, een Romeinse zuil uit Tanger.
We hebben een combiticket dat toegang geeft tot het Berbermuseum., in de voormalige schilderstudio van Jacques Majorelle. Er worden kunst-en gebruiksvoorwerpen tentoongesteld. In een zaal met sieraden van Berbervrouwen wordt de sterrenhemel geproduceerd met behulp van spiegels.
We ronden ons bezoek af met een muntthee in het café Majorelle en om 14u pikt de taxi ons terug op om ons naar de camping te brengen.
En vanaf dan regent het ononderbroken, zodat we in onze koets blijven en ook onze tsaren maken geen aanstalten om te gaan wandelen.
Rond 19u stopt het met regenen en kunnen de tsaren even buiten. Een gedeelte van de camping is ondertussen ondergelopen. Wij staan gelukkig op het droge en nu gaan we, na een gin tonic op zondag, op restaurant.
Lekker gegeten in het restaurant van de camping: Rietje een omelet met champignons en frietjes en een biertje en voor mij een tajine agneau met een rood wijntje voor 255 Dirham.
Slaap wel. Onze tsaren zijn al in dromenland.

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

oei, ook regen !!! en mooie, kleine Toch ook in de regen En mooie kleine Ccharlie

edith 2023-02-26 22:04:51

Hier frisjes en een flinke wind ...

Marko 2023-02-26 22:12:39

👍🙂

Greet De Craemer 2023-02-26 22:12:44

Heb je de cactussen eens geaaid 😁🌵

Anne Van Heddeghem 2023-02-27 06:47:22

Toch wel raar... Marokkaanse vakantiekiekjes in de regen, terwijl wij hier een fris maar o zo zonnig weekend hadden. Maar dat maakt die prachtige foto van de kleinkinderen helemaal goed toch!!!?

Leen 2023-02-27 09:21:52

Mooie foto’s ,spijtig van de regen . Hier zeer zonnig maar koud . Charlie is al een flinke baby .

Hilde en Dirk 2023-02-27 10:21:29

Hallo Marokko vrienden Jardin Majorelle wij hebben die bezocht in 2018 toen moest men nog niet reserveren. Maar wij hadden de zon mee. Maar nu had moeder aarde dorst. En in de regen wandelen is zeker niet erg. Er zijn er die er niet meer kunnen in wandelen en dat is erger. mooie tuin, kunstenaar Majorelle had een goeie smaak zoals veel creatievelingen. Maar ook veel geld en als laatste foto een prachtige afsluiter met de kleine Charlie. nog veel amusement in de Maroc en het weer wordt ook beter. De groeten Ingrid en Didier.

Didier. 2023-02-27 11:02:53

Echt zonde dat het regende in die mooie tuin, maar toch de moeite.die foto van onze Cis bij de cactussen, die moest ik 2 keer bekijken voor ik zag dat hij het was. Ik dacht eerst wat een bijzondere sluier, maar het bleek zijn kap te zijn. 😆 Lou en June zijn duidelijk dolgelukkig met hun broertje. Prachtig gezinnetje!

Chris 2023-02-27 11:14:49

Hoe is t mogelijk : regen .... komaan . T moet allemaal niet zotter worden. Maar extreem mooi en interessant. Mijn mond valt lekkerlijk open. Je wist wellicht niet waar kijken of fotograferen . Echt de moeite waard zelfs bij regen. Niets aan de hand : we denken er de zon bij hoor. Gelukkig konden die 2 bekenden hun geld aan de renovatie opofferen. Yves ligt er daar dan ook op zijn plaats : rustig tijdens de nacht en nog steeds volledig in de kijker tijdens de dag. Hartelijk bedankt omdat we gratis mee mochten genieten van jullie uitstap .

Tsarina 2023-02-27 13:10:29

Wat een mooie foto's...jammer van de regen...hier momenteel wat wind..wel zonnig...maar ach w genieten nog steeds ...

Marjo en Luc 2023-02-27 17:37:53
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.