Onverwachte wending, Krk !

Kroatië, Baška

Zondag 12 september vertrekken we tamelijk vroeg om 10 uur uit de camping Ostro in Kraljeviva. Zeker geen aanrader.
Er wordt voor de volgende dagen zeer warm weer voorspeld, 30 tot 32 graden. We vinden dat veel te warm om te wandelen en we passen onze trip aan en zetten koers naar het eiland Krk. Het eiland is sinds 1980 door een brug verbonden met het vasteland. Een prachtig staaltje van architectuur met slechts één boog van één km. Het is 405 km2 groot en daarmee op één na het grootste in de Adriatische zee. Tot voor kort moest je tol betalen maar nu is het blijkbaar gratis. We doen nog inkopen in een shoppingcenter Konzum en rijden dan helemaal tot in het zuiden naar Baska. We hebben de smaak te pakken van blootjesland, zoals Ruben en Tobian vroeger naturistencampings benoemden, en rijden naar camping Bunculuka.
De camping is blijkbaar heel populair want er is praktisch geen plaats meer. We vinden toch nog een plaats nabij de parking voor de boottrailers. De camping is terrasvormig en hoe hoger hoe mooier uitzicht op de zee en de bergen.
We luieren aan onze camper en lopen met onze tsaren ook eens naar het strand. We hebben hier ook perfecte WiFi en chatten met Joni, Anneke en broer Patrick. Het is zondag en we drinken een gin tonic als aperitief. De tsaren krijgen hun avondeten en gaan daarna slapen in de koele camper, dankzij onze airco. Net buiten de camping kan je via trappen afdalen naar het stadje Baska waar we een restaurant opzoeken. De buitenterrasjes aan de haven zitten propvol maar we vinden toch een tafel in restaurant Mareta waar we lekkere tonijn met een slaatje eten en een lekker wijntje. Volgens de ober is het in september nog nooit zo druk geweest in Baska.
Maandag 13 september wordt opnieuw een dagje genieten van het stralend weer. We verhuizen naar een hoger gelegen terras met mooi zeezicht met als gevolg een laat ontbijt en ook late lunch. Eindelijk wat tijd om een tekening te maken. Nadien trekken we met onze tsaren naar het strand. Op een gedeelte ervan zijn honden toegelaten zodat ze ook wat kunnen afkoelen. Ze zwemmen allebei toch enkele meterkes.
Er is ook een honden douche waar we ze kunnen afspoelen. Rietje maakt nog een lekker avondmaal en na de afwas zet ik mij aan de IPad om het reisverslag te schrijven terwijl Rietje wat tv kijkt. Buiten is het toch wat frisser dan gisteren waar het heel laat tShirt weer bleef.
Foto’s niet voor gevoelige kijkers.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Dag blootjesmensen 😉. Wij trekken morgen door naar Krka Autocamp Slapovi Krke. Indien jullie naar de Paklenicakloof gaan en jullie willen de grotten bezoeken dan moet je voor 13h00 aan de grotten zelf zijn en dit is vanaf de parking toch nog 1h30 wandelen (bergop). Wij waren te laat maar de kloof zelf is wel de moeite. Mooie tekening zus 💋

Anne Van Heddeghem 2021-09-13 22:18:48

Wij zijn ook over die brug naar Krk gereden . Mooi hé !

Hilde 2021-09-14 11:14:26

32 graden amaai doch de airco is fantastisch voor de tsaren. BTW Ciske waarom plooi jij 1 been terwijl ze een foto nemen.... ah die mannen toch. De Nimrod ziet er gelukkig uit.. Doe zo voort... goe bezig Dikke knuffel

Tsarina 2021-09-14 13:40:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.