Moet er nog zand zijn.

Marokko, M'Hamid El Ghizlane

Donderdag 7 maart.
Vandaag geslapen tot 8u 30. Ook ‘’s morgens is het hier al warmer en kunnen we probleemloos buiten eten. Na ons ontbijt haalt Rietje haar wasmachientje nog eens boven om een wasje te doen. Ze beperkt het wassen tot één machine omdat er meer wind opsteekt en we het zand af en toe zien opstuiven. Vandaag vertrekken opnieuw 4 campers en nu staan we hier moederziel alleen.
Om geen risico te lopen draaien we zelfs de luifel in.
Benina schrijft in haar commentaar op ons verslag dat het vandaag de laatste dag is om alcohol te kopen in de Carrefour. Tijdens de Ramadan en enkele dagen voordien wordt de alcoholafdeling gesloten. Maar hier in M’Hamid op het einde van de wereld is geen Carrefour en de dichtstbijzijnde Carrefour bevindt zich in Ouarzazate en dat is meer dan 250 km van hier. Geen nood we hebben nog wat alcohol en voor de rest zullen we ons aanpassen aan de Ramadan.
Rietje wil vanmiddag op restaurant in M’Hamid en verwittigt Mofida dat we Nanouk meenemen maar ze hebben liever dat Nanouk bij hen blijft. Als we naar het dorp lopen moeten we af en toe ons gezicht beschermen tegen het zand. Rietje heeft gelukkig een sjaal rond zich maar ik heb alleen maar mijn petje in plaats van ook een sjaal mee te nemen.
We eten bij Omar in het hotel Riad Sahara Marokkaanse sla en daarna brochettes de dinde met frietjes. Heel lekker. Tijdens onze lunch krijgen we een oproep van zus Joni met nog maar eens een update over haar gezondheidstoestand en daarna van vriend Geert. Omar geeft nog eens een rondleiding in het hotel zodat ik de evolutie van de werken kan zien. Het nieuwe zwembad is ondertussen gevuld met water en de laatste kamers worden afgewerkt. We krijgen ook een oproep van Mofida om te vragen hoe ze de Maxfan moet aanzetten omdat het veel te warm is in de camper voor Nanouk.
We kopen nog een brood en chocola en wandelen daarna terug tot aan onze koets. Ondertussen is het al 15u30 en zo vliegt onze dag weeral voorbij.
In de late voormiddag is een nieuwe Franse camper gearriveerd en rond 17u rijdt een busje de camping op, zodat we hier nu terug met 3 campers staan.
Rietje chat nog met Isabelle en hoort ook nog onze kleindochter Chloë.
Ook vandaag komt Hassan een babbeltje maken en hij neemt me even mee naar het uiteinde van M’Hamid waar een rally is gearriveerd. Het is de 8ste editie van de Carta Rallye, die dit jaar plaatsvindt van 3 tot 9 maart. Er worden meer dan 2000km afgelegd in 7 dagen. De rally is een amateur rally met 1 categorie Cross Country en staat open voor motoren, quads, SSV’s, 4 x4,s, vrachtwagens en 2WD buggy’s. Een SSV is een side by side vehicle of een voertuig buggy met 4 of 6 wielen met kuipstoelen naast elkaar (vandaar de naam) en het stuurwiel en aandrijfsysteem met voetpedalen.
Een helikopter staat ook ter beschikking voor de veiligheid.
Ik praat er even met een Belgisch koppel dat de rally volgt met hun buscamper. De broer van de Belg neemt deel aan de rally en zij hebben in hun camper wisselstukken mee. Er staan immens grote trucks en overal zijn mecaniciens aan het werk om herstellingen uit te voeren. Hassan stelt me voor aan de eigenaar van de bekende garage in Zagora waar heel veel campers herstellingen laten uitvoeren. De garage is me niet onbekend omdat zij vlakbij het winkeltje is waar we elk jaar onze bio arganolie kopen.
We eten vanavond als aperitief enkele escargots uit onze diepvries en Mofida brengt nog een lekker soepje en pannenkoeken.
We kunnen eindelijk onze kleinzoon Rune bereiken om hem te feliciteren met zijn verjaardag.
Woutje is nog steeds in het ziekenhuis. De abces is zo goed als volledig weg maar er is een bloedklonter gevonden, waarvoor hij nu bloedverdunners moet nemen.
Mofida en Mohamed kijken vandaag tot 23u 30 met Rietje naar een film op Netflix, zodat het te laat wordt om het verslag verder te schrijven.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wauw de rally top. Mooi weekend voor jullie en happy women day

Benina verstraete 2024-03-08 10:27:45

Dag Nomaden terug een rustige dag, het is nu de wasmachine die het werk doet. Het hotel ziet er echt mooi uit. Het eten is ons zo bekent. We zeiden van, ze maken in de Maroc overal het zelfde frietjes met brochettes van kip. We herinneren ons nog alsof het gisteren was het kippenvlees die tot vervelens toe op het menu stond toen we vast zatten in Merzouga.Ik heb toen schapenvlees beginnen eten. Ingrid zei van allé maar het zit vol met vliegen bij die beenhouwers. Ik zei dat is toch ook vlees. Geloof het of niet maar ik ben nooit ziek geweest er van. Die rally daar heb ik nog van gehoord. Shait onze chauffeur die ons rondtoerde in de woestijn, hielp altijd mee met deze rally. Hij heeft ons nog foto's doorgestuurd van toen hij er aan het werk was. Ook terug een mooie fotoreportage. Op naar de volgende avonturen van Rietencis.Tot later Ingrid & Didier. TAKE ONLY MEMORIES.LEAVE ONLY FOOTPRINTS.

Didier 2024-03-08 10:51:22

Super om dat te zien en het is vandaag vrouwendag dus Ciske zal je terug moeten meenemen om te gaan eten 😉

Anne 2024-03-08 12:37:49

Moed houden he Woutje. Alles komt goed. Weet je : Positiviteit trekt positiviteit aan. Hier kijken ze naar de tour en jullie kunnen genieten van jullie heet speciale tour. In de middel van nergens komen er nu mensen racen en hopelijk draait de economie er ook mee rond. Ze zullen er vast geen alcohol kunnen kopen en dronken rijden of....ze komen jullie champagne proeven. Wat een festijn zoals Nanouk in de watten gelegd werd. T is nu echt vakantie voor jullie bij een liefhebbende familie. Leg de vrouwen daar maar eens lekker in de watten. Eet lekker en doe hen misschien eens de groeten van Poesjkin... T gaat jullie goed

Tsarina 2024-03-08 13:01:03
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.