2de dag Les Roches.

Marokko, Et-taous ⵟⴰⵡⵙ الطاوس

Woensdag 20 april 2024
Niet zo best geslapen op camping Les Roches. Nanouk maakt ons al heel vroeg wakker omdat ze heel dikwijls moest hoesten.
Ik sta al voor 7 uur op en vanaf dan kalmeert ze en schijnt ze minder last te hebben van haar hoestbuien. Deze morgen vreesden we al dat we hier zouden moeten vertrekken omdat hier in Merzouga geen dierenarts is. Echt raar. Een dorp met honderden dromedarissen en geen veearts.
Het einde van de ramadan wordt bepaald door de waarneming van de jonge maan sikkel direct na de astronomische nieuwe maan. De zichtbaarheid van de maan sikkel hangt af van de weersomstandigheden. Als het bewolkt is valt er natuurlijk weinig te zien. Daarom is het tot op het laatste moment onduidelijk wanneer de Ramadan eindigt. Schriftgeleerden doen de waarnemingen en bepalen het einde van de ramadan en het ministerie van religieuze zaken heeft gisterenavond bekendgemaakt dat de ramadan is afgelopen.
Vandaag vieren de Marokkanen Eid al Fit, bij ons bekend als het Suikerfeest dat in principe drie dagen duurt. Tijdens deze dagen bezoeken moslims familie en vrienden en worden er allerlei lekkernijen gegeten.
Om Eid al Fit ook een beetje te vieren, eten we vanmorgen in het restaurant en trekken we onze feestkledij aan. De tafel staat rijkelijk gedekt en we eten smakelijk.
Daarna is het voor ons een gewone werkdag en Dirk fatsoeneert daarna even mijn haarbos en ook Rietje wordt door Dirk en zijn assistente Lieve onder handen genomen. En het resultaat mag gezien worden. Het zwembad lokt eveneens en het het water is zelfs voor mij warm genoeg om even te zwemmen. We hebben het zwembad praktisch voor ons alleen en genieten. Ik wil Nanouk niet te lang alleen laten en ga met haar naar de binnenkoer van de camping waar het wat frisser is. We lunchen daar eveneens.
Dirk en Lieve maken vandaag een tocht door de woestijn. Wij blijven rustig hier en maken met Nanouk, als het wat koeler is, een korte wandeling door de duinen. Onze buurman spreekt ons aan over Nanouk en blijkbaar is zijn vrouw dierenarts. Zij staan vertrekkensklaar om een tocht te maken met dromedarissen en na hun terugkomst onderzoekt zij even Nanouk. Blijkbaar is de rechterkant van haar amandelen wat gezwollen en is dat de oorzaak dat zij hoest. We kunnen haar wat hoestsiroop geven.
Dirk en Lieve zijn tijdig terug van hun tocht door de woestijn en samen wandelen we naar het centrum om er een restaurant op te zoeken. Tijdens het Eid al Fit feest zijn alle winkels en eethuisjes gesloten maar gelukkig is er één restaurant open. Het is er heel druk en we moeten heel lang wachten op onze brochetten met kip, die zelfs niet al te warm worden opgediend. Op de frieten moeten we nog langer wachten en er zelfs naar vragen en ons bord is al praktisch leeg als de frieten eindelijk arriveren. Rietje eet een tortilla Espagnol en dat is heel wat smakelijker.
In tegenstelling tot vorig jaar zeker geen aanrader het restaurant. De avond sluiten we net zoals gisteren af op de kamer van Dirk en Lieve.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Zou het niet kunnen dat ze een insect heeft opgegeten en dat deze haar in de keel heeft gestoken waardoor haar amandelen zijn ontstoken? 🤣🤣🤣gewone werkdag ???

Anne 2024-04-12 06:50:42

Prachtige foto's van Riet met Nanouk! Hopelijk is Nanouk snel beter! Dikke knuffel Chris

Chris 2024-04-12 09:08:55

Ik zie jullie bezorgdheid op jullie aangezicht als jullie naar Nanoukske kijken. Och arme meid. Hoesten is voor ons ook geen pretje en dit te horen uit de mond van jullie lieveke , is verontrustend. Als dit een echte blanke dierenartse is , dan schept mij dit vertrouwen. Zo te zien is Nanouk nog fit en blijft ze jullie bodyguard spelen. Ze gaat zelfs nog op verkenning waar jullie prachtige foto s van konden maken. Rietje moederziels alleen in de woestijn is ook schitterend. Ja, zelfs De kapper met zijn assistente aan huis. Da s uitzonderlijk. T is 3 dagen feest dus bij feestkledy hoort toch een aangepast nieuw kapsel bij... niet? Zorgvuldig kijkt iedereen toe en t resultaat mag gezien worden . Bravo Dirk en assistente Lieve. Jouw nachten zijn kort Rietje maar we duimen dat Nanoukje snel beter worden zal. Ja ze is op leeftijd gekomen dame en dan kan dit zich eens voordoen. Nadeel is dat wij als eigenaars geen echte kennis hebben van dierengeneeskunde. He tante Dikke knuffel en we love you . Poesjkin

Tsarina 2024-04-12 10:21:15

Prachtige foto's. Wat een luxe dierenarts voor Nanouk God zij dank. Ik dacht er aan de laatste tijd was ze dikwijls bij geiten en schapen did hier meestal niet ingeënt dus ziekterdragers zo had ook Flokie de hond ik kon redden van schurft door schaap geit of ezel . Zou zeggen proberen haar weg ervan houden. Kapper aan huis top. Ja dat restaurant had beter gesloten blijven. Normaal dat de service niets was. Of volgende zelf iest maken. Ze willen geld verdienen ook het feest doen ja en zo lukt het niet. Cis mooie outfit coupe Riet mooi en praktische. Geniet van Merzouga

Benina verstraete 2024-04-12 10:26:27

Weer mooie foto's en nooit bij stilgestaan dat honden ook amandelen hebben.....

Isabelle b 2024-04-12 13:41:08

Wij hebben ook al eens de Eid al Fit meegedaan op camping Les roches. Wat een toeval dat er een dierenarts op de camping was. Hopelijk word Nanouk vlug beter. De kapper heeft flink zijn best gedaan. En het zwembad deed schijnbaar ook deugd. Mooie foto's van de duinen. Tot later Ingrid en Didier

Ingrid 2024-04-12 21:25:56

Hey, Geniet verder van jullie reis, hele mooie foto's, het is een plezier om jullie te volgen. Greets

Greet De Craemer 2024-04-14 11:21:43
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.