Donderdag 8 mei 2024.
Ook vandaag slapen we wat langer tot 8u30. Eerst moeten we nog verder werken om de vele foto’s van gisteren te selecteren zodat we ons verslag kunnen opladen. Na ons laat ontbijt douchen we eerst in onze koets en daarna vullen we water bij in onze watertank en kunnen opnieuw enkele dagen vrij staan zonder voorzieningen. De 3 windmolens hier in Puerto Lapice bezoeken we niet en we rijden eerst naar Alcázar de San Juan waar de dichtstbijzijnde Lidl is. We vertrekken om 11u30. Als we de camperplaats verlaten raakt Rietje bij het buitenrijden een muurtje met als gevolg lichte schade achteraan de camper. Gelukkig zijn we omnium verzekerd.
In Alcázar de San Juan doen we onze inkopen in de Lidl en tanken daarna aan een Repsol benzinestation onze koets vol, 70,43 liter voor 109,10€ of 1,549€ per liter. We stoppen ook even aan een Hiper Asia winkel waar ik nieuwe Chinese badsloefen koop en Rietje wat knutselgerief. We lunchen voor de Chinese winkel en krijgen ondertussen bericht van Bronn Technics dat een nieuwe voorruit voor onze camper 7355,75€ zal kosten. Vooraleer de bestelling te plaatsen informeren we toch best bij onze verzekering voor goedkeuring en of er eerst geen expertise moet plaatsvinden.
Om 14u30 rijden we naar onze volgende bestemming Consuegra en ja hoor opnieuw windmolens. Het is vandaag opnieuw mooi weer tot 24 graden. Onderweg zien we de molen van het dorp Camuñas. We arriveren rond 15u op de parking van Consuegra met boven ons het Castillo en de windmolens. We maken kennis met een Vlaams koppel dat kortelings plant om permanent met hun camper rond te trekken.
Consuegra is het laatste stadje op onze Ruta de Don Quichote de la Mancha. En ja, je kan hier niet minder dan 12 windmolens bewonderen. Er is een wandelweg via een asfaltweg maar wij verkiezen de moeilijke steilere wandelweg naar de top van de heuvel. Sommige van de molens dateren uit de 16de eeuw. La Mancha komt uit het Arabisch en betekent droog land wat verklaart dat men windmolens ipv watermolens ging bouwen voor de verwerking van tarwe en andere granen. Een van de molens, de Sancho, is gerestaureerd volgens de originele methode en materialen. Ook de molens Rucio, Espartero en Bolero hebben nog hun originele machines. De andere windmolens verwijzen naar namen uit het boek Don Quichote. Karakteristiek voor de molens is het feit dat de houten bladen van de molens niet vol zijn en om de windkracht te verhogen werden ze bedekt met een doek.
Ik bezoek de molen Rucio, inkom 2€. Interessant om te leren hoe gebruik werd gemaakt van de verschillende windrichtingen en de windkracht.
Daarna bezoeken we het Castillo De Consuegra, inkomprijs 4€ voor jubilados en ons Nanouk mag mee. Oorspronkelijk was het kasteel een uitkijktoren gebouwd tijdens het kalifaat van Cordoba. In de 12 de eeuw werd het veroverd door Alfonso VIII en die gaf het aan de Militaire Orde Sint Jan van Jeruzalem of de Hospitaal Ridders. Na bezetting door de troepen van Napoleon raakte het in verval maar vanaf de jaren 60 werd het gerestaureerd. We zien o.a een cisterne met een tongewelf, de kerker en de archiefkamer. De Albarranatoren is cirkelvormig en is 4 verdiepingen hoog. We bezoeken ook de kapittelzaal, de terrassen en de tuin.
Zeker een bezoek waard.
Daarna wandelen we via de asfaltweg terug naar de parking waar we nog een gezellig praatje maken met Vanessa en Yves en onze gegevens van Pindat en Polarsteps uitwisselen.
We eten vanavond aardappelen met zalmforel en groene asperges à la Riet. Heel lekker.
Geschreven door Reizen.met.Rietencis