Dinsdag 19 maart 2024.
Vandaag vertrekken we, met spijt in het hart, uit M’Hamid . We staan vandaag op om 7uur omdat we tijdig willen vertrekken richting Ouarzazate. Wonder boven wonder is Mohamed al vroeg present en komt hij rond 8u30 vergezeld van Mofida naar onze koets met nog heel wat eten om mee te nemen. Bachir brengt ons ook nog dadels uit zijn Palmerie.
Ik neem nog een foto van het graf van Nimrod met een nieuwe foto tussen glas. Zijn palmboom wordt door Bachir uitstekend verzorgd en regelmatig van water voorzien.
Rietje maakt nog even de zonnepanelen schoon en dan rest ons nog het vuil water te lozen, de cassette te ledigen en water te vullen.
We nemen afscheid van Marga en Ronald, die richting Tazzarine en Merzouga rijden en ook van Bachir en Mofida.
Om 9u45 start Rietje onze koets met 6570 km op de dagteller. Onze koets heeft bijna nog nooit zo lang stilgestaan.
We rijden terug naar Zagora waar we even stoppen om de Maroc Telecom winkel op te zoeken. We willen ons abonnement op de IPad en mijn IPhone aanpassen omdat we niet voldoende giga meer over hebben na ons lang verblijf in M’Hamid zonder wifi.
Het meisje aan de balie spreekt evenwel praktisch geen Frans noch Engels en kan ons niet helpen.
In Zagora, km 6667, tanken we diesel aan een Shell station: 72,44liter voor 959MAD. Diesel kost hier 13,24 MAD per liter.
Daarna zetten we koers richting Agdz. De route is ons uiteraard bekend van vorige jaren maar het blijft toch mooi. De vele dadelpalmen in de vallei hebben erg te lijden onder het gebrek aan water. Op de mooie route door de vallei van de Draa staan ook vele kasbah’s uit leem.Heel wat mooier dan de huizen uit beton overal in Marokko, maar moeilijk te onderhouden.
Onderweg maken we even halt om te lunchen terwijl Mohamed moet toekijken en vasten.
Voorbij Agdz klimmen we tot 1645m hoogte en daalt de temperatuur van 30 naar 24,5 graden.
In Ouarzazate rijden we naar de Carrefour waar we o.m voor Rietje muesli zonder tarwe kopen.
Daarna rijden we verder naar onze bestemming vandaag Camping L’ Escale de Ouarzazate. We rijden voorbij de Atlasstudio’s waar heel wat bekende films zijn opgenomen. Tijdens onze eerste Marokkoreis hebben we de studio’s bezocht en we beloven Mohamed de studio’s eens samen met hem te bezoeken.
Op de camping is een zwembad en Rietje en Mohamed willen zo vlug als mogelijk naar het zwembad. Ik maak eerst een wandeling met Nanouk en vind het daarna te fris om ook te zwemmen. De temperatuur is hier slechts 24 graden en ik zou zelfs wat kou krijgen na de warmere temperaturen in M’Hamid.
Op de camping is een restaurant waar we om 20u worden verwacht. Mohamed mag, na een hele dag vasten, al wat vroeger, na zonsondergang, eten en drinken.
In het restaurant nemen wij een tajine en Mohamed brochettes met frietjes en sla. De Franse eigenaar heeft blijkbaar een alcoholvergunning en we drinken een lekker Casablanca biertje bij onze maaltijd. Onze tajine met vlees en pruimen is lekker maar de schotel van Mohamed ziet er toch lekkerder uit.
‘s Avonds spelen we met Mohamed nog eens een spelletje Qwirkle maar we missen toch heel erg Mofida.
Ik ben doodmoe en val als een blok in slaap.
Vandaag hebben we 274km afgelegd waarvan ik ook een gedeelte voor mijn rekening heb genomen. Ook lang geleden.
Achteraf realiseer ik me dat we te weinig foto’s van onderweg hebben genomen maar we kunnen dat goedmaken als we met Dirk en Lieve hier binnen enkele weken terug passeren.
Geschreven door Reizen.met.Rietencis