Waar zal onze koets ons nu heenbrengen ? Op pelgrimstocht.

Frankrijk, Rocamadour

Opgestaan om 8u15 en vandaag wordt het als ontbijt havermoutpap met rozijnen en druiven.
We verlaten om 10u20 Uzerche, de parel van de Limousin, km stand 1326.
We rijden verder zuidelijk door Les Terres de Corrèze. De Gps wil ons opnieuw een omweg laten maken, maar we laten ons deze keer niet vangen en komen vlug op de tolvrije A20 richting Toulouse.
Aan afrit 53 wordt de A20 betalend en verlaten we de snelweg richting Cahors. In Souillac stoppen we aan een Lidl om wat inkopen te doen. Wat verder zien we een afslag naar Rocamadour dat sinds de Middeleeuwen een belangrijk bedevaartsoord is. En we besluiten op pelgrimstocht te gaan.
Na de Mont St Michel is het de meest bezochte plek van Frankrijk en na Lourdes de drukst bezochte bedevaartplaats.
Rocamadour is gebouwd op een rots boven de rivier Alzou. In de oudheid leefde er al mensen in de grotten en in de Middeleeuwen vestigde er zich een kluizenaar Amadour. Na een wonder en zeker na de ontdekking van de intact gebleven overblijfselen van Amadour werd het een populair bedevaartsoord voor pelgrims op weg naar Santiago de Compostela.
We arriveren om 13u in Rocamadour en parkeren onze koets op één van de vele parkings. Wij staan op de parking van het Château waar een speciale ruimte is voor campers en nu na het toeristisch seizoen volledig gratis.
We lunchen er eerst en vertrekken om 14u20 op pelgrimstocht. We volgen de Kruisweg van Christus naar beneden tot aan het Sanctuaire. In la Chapelle de Notre Dame zien we het houten beeld van La Vierge Noire, de Zwarte Madonna. Het is gesneden uit hout van een walnootboom en het dateert uit de 12de eeuw en het zou de oorzaak zijn van de wonderen in Rocamadour.
Volgens de legende zou Amadour Zacheüs zijn, een leerling van Jezus. Het lichaam van de heilige werd in de 12de eeuw onaangetast gevonden in een tombe in de rotswand en hij werd er ook begraven.
We dalen vanaf het Sanctuaire via Le Grand Escalier, een trap met 216 treden, af naar het oud stadje. De pelgrims kwamen vroeger via la voie sainte. Zij trokken vrijwel al hun kleren uit en kropen op hun knieën de 216 trappen van de heilige weg op naar boven.
In het stadje is praktisch alles gesloten. Het is duidelijk dat het toeristisch seizoen voorbij is. Het seizoen begint blijkbaar vanaf april en dan komen pelgrims uit de hele wereld Rocamadour bezoeken.
We vinden toch één terrasje dat open is en in het zonnetje geniet Rietje van een crème brulèe en een thee en ik van mijn Duvel.
Via la voie sainte, de heilige weg, keren we terug naar onze koets via de promenade de la Corniche en passeren l’Hospitalet met de Chapelle Saint Jean.
Het is te laat om nog verder te rijden en we blijven hier overnachten terwijl de Zwarte Madonna over ons waakt.
We eten vanavond speltpizza en hier hebben we ontvangst via onze satelliet en kunnen dus naar de Slimste Mens kijken.
Vandaag 108 km afgelegd en bijgevolg niet veel zuidelijker geraakt.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Dag zwervers Rocamadour daar zijn we ook nog geweest. De moeite, we hebben er mooie herinneringen aan. Alhoewel het al een tijdje geleden is. En zo op bedevaart gaan ik zou ook willen doen. Maar ik kan niet want ik zit hier. De pizza ziet er ook lekker uit. Of zag er lekker uit. Sorry vrienden het is nu elf uur gepasseerd en ben moe. Ik ga slapen batterijen zijn plat. amuseer jullie verder en tot de volgende verhalen. Terug mooie montage en foto's. Didier & Ingrid. Photography takes an instant out of time, altering life by holding it still.

Didier 2023-11-23 23:37:52

En heb je geen mirakel gezien in de grot?

Anne Van Heddeghem 2023-11-24 06:55:56

Prachtig! Een staalblauwe lucht. Jullie naderen het betere weer. Rocamadour: een plaats om op onze to-do-lijst te plaatsen, we moeten dan enkel eerst wat trainen om al die trappen en dat klimwerk te doen. Geniet nog en tot later.

Dirlie 2023-11-24 09:49:26

Er bestaat een liedje van Rocamadour : van Les Castafiores

Anne Van Heddeghem 2023-11-24 09:52:50

Er zeventien jaar geleden ooit geweest met de kids en mijn nicht die in Figeac woont. De rust en leegte die jullie er vonden staat in schil contrast met de massa toetsten/pelgrims die wij er zagen. Toch blijft het een zeer mooie plek!

Leen 2023-11-24 10:11:15

Nanouk kijkt er prachtig en zeer goed ingekaderd zeg. Foto koesteren en met die mooie stenen op de voorgrond. Ik smelt voor die Tsarina. Nanouk op de pelgrimweg. Wie had dit kunnen denken en dan nog zonder de bende toeristen om zich heen. Ik vind het indrukwekkend hoe mensen op hun knieën die trappen betreden pff Je moet er echt voor gaan hoor, euh :" voor kruipen". De site is heel mooi . De mens kon toen nog extreem mooie gebouwen tussen de rotsen bouwen en die rotsen als woning omtoveren. We moeten echt niet naar Egypte gaan .. Alleen pindat openen en kijken, zien en bewonderen. De foto van Rietje met Nanouk de de brug met balustrade is ook fijn. De zwarte madonna is mooi en zal jullie positieve energie schenken op jullie dagelijkse toch. T gaat jullie goed . Kisses.

Tsarina 2023-11-24 12:08:42

daar ooit heel lang geleden geweest, maar niet binnen in het heiligdom. Zullen we terug moeten gaan. Groetjes.

isabelle b 2023-11-24 16:38:52
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.