Taroudant

Marokko, Sidi Dahmane

Uitstekend geslapen, zelfs tot 8:45 op Le Grand Camping de Taroudant. Een relatief nieuwe en op Europees niveau camping. Rietje kan hier eindelijk de handdoeken laten wassen. We profiteren van het zonnetje en nemen nog een foto van Pieps en Kitty.
Na de lunch vertrekken we met onze camper naar Taroudant. Wandelen is geen optie omdat het te ver is (6 km) en bovendien via een drukke en dus onaantrekkelijke weg.
We parkeren onze koets op de camperplaats aan één van de poorten van de stadsmuren, die in totaal 7 km lang zijn.
De stadswallen zijn rood-oker van kleur en dateren uit de 18de eeuw en zijn opvallend goed bewaard. Onze tsaren mogen vandaag mee en we wandelen naar de Place Assarag, het belangrijkste plein van de stad. Het wordt vergeleken met het Jeema El Fnaplein in Marrakech maar dan in het klein. Waarschijnlijk begint het leven er pas ‘s avonds want er valt weinig te beleven
Rietje wil naar het Palais Claudio Bravo en we volgen via Google maps de weg ernaartoe maar komen uiteindelijk uit op de Place Claudio Bravo waar een groot open lucht theater is. Het paleis zelf bevindt zich buiten de stad en werd gebouwd door Claudio Bravo, een Chileense kunstschilder die in Marokko leefde en er ook stierf.
Misschien dat we morgen eens met de camper naar het paleis, thans hotel, rijden.
In het theater worden we aangesproken door 2 meisjes, die een foto willen met onze tsaren en het wordt een hele fotoreportage.
Op onze terugweg drinken we een vers appelsiensap en muntthee op een terrasje van de Place Assarag. We vinden daarna in de wirwar van straten met enige moeite de parking terug, waar we onze koets hebben achtergelaten.
Na een chat met Anneke is het weeral te laat om nog te koken en we eten een heel lekkere gevarieerde vis schotel in het restaurant naast de camping. Heel lekker.
Onze tsaren zijn na 8 km wandelen al naar dromenland.
Eerst chatten met Sylvaine en Bernard voor verdere afspraken.
En nu verslag schrijven, terwijl Rietje chat met broer Patrick.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

De volgende keer mag je wachten tot dat ik lach zenne 🤣🤣🤣

Anne Van Heddeghem 2023-03-01 06:46:48

Hoe vaak zijn jullie tsaren al niet vereeuwigd ??? Maar zo maken jullie wel leuke ontmoetingen!!!

Isabelle b 2023-03-01 12:06:25

Hallo daar Marokko vrienden.Ingrid is nu naar Meigem om op onze kleinkinderen te passen. Ik zal maar weer mijn best doen zeker. Ja het is zoals iemand schrijft, De Tsaren steelen altijd de show, de beestjes vallen op. Jullie niet, alhoewel Riet geweldig haar best doet. Is de naam Nimrod, niet de betekenis van moedige krijger ? En dat drankje van Cis ik dacht eerst voor ik het gelezen had. Wat voor een eigenaardig kleur heeft da bier zeg. Ja fotoliefhebber ik kijk altijd eerst naar de prentjes. Zo te zien is het terug gezellig geweest. Riet de volgende keer zusje fotograferen als ze lacht hé.Vertel eens iets grappigste de volgende keer. Voilà weer mijn best gedaan. Tot de volgende. Ingrid en Didier. hou het veilig.

Didier. 2023-03-01 13:02:04

“Wie wil er een stukje vlees?” Is dat met of zonder vliegen ??? Mooi sieraad Riet , maar ik zou het toch niet aandoen om te rijden . 😂

Hilde en Dirk 2023-03-01 14:25:45

Men zou zweren dat jij, Rietje, lange oorbellen draagt..... doch t hangt allemaal samen zie ik. T staat jou prachtig desondanks we je mooie ogen niet meer kunnen bewonderen. Die 7 km vestingsmuur is subliem. Enkele kleine openingen en verder 1 groot vlak kleur. I like it De tsaren vonden het eveneens prima om in de belangstelling te staan . Die 8 km diende dan toch tot iets. Die meisjes dromen er wellicht nog van. Het gaat jullie goed en dit maakt ons blij.

Tsarina 2023-03-01 17:32:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.