Onverwacht Belgische buren voor één nacht in

Frankrijk, Capbreton

Woensdag 25 mei. Heel rustig op onze overnachtingsplaats aan de Spaans/Franse grens in Urdazubi. Het regent vanmorgen en we wachten even om onze tsaren uit te laten. Regenweer en dus tijd om wat te shoppen. Er zijn enkele kleine shoppingcentra waar voornamelijk Fransen massaal hun inkopen komen doen. Onze buren-camperaars zijn ook allemaal Fransen.
In een outlet winkel krijgt Rietje een bloesje van Desigual en een broek van Surkana. De korting van 50% maakt het betaalbaar. En blijkbaar heeft ze nog altijd plaats in haar kleerkast, zodat ik haar in de Venta Peio nog 2 kleedjes cadeau doe, ook van het merk Surkana, met slechts een korting van 10% en dus heel wat duurder. Surkana is voor ons een onbekend Spaans kledingmerk. Het bestaat sinds 2001 en het hoofdkantoor bevindt zich in Barcelona. Surkana heeft als motto Libremente wat vrij betekent. Surkana vindt het belangrijk om haar steentje bij te dragen om de wereld een stuk mooier te maken en elk seizoen werkt het samen met een goed doel, meestal gerelateerd aan vrouwen en kinderen. Voor drankinkopen beperken we ons tot de aankoop van een fles Rum Saint James. Ondertussen is het etenstijd en we besluiten ons verblijf in Spanje af te sluiten met een etentje in een restaurant. Het is er super druk en we moeten een half uur wachten tot 14u om er te eten. Ondertussen kan ik nog een wandelingske maken met de tsaren.
We nemen er een menu Paco, 22€ per persoon.
Na het eten nog eerst tanken. Diesel kost hier aan de grens 1,839€ per liter maar met een korting van 0,25€ wordt dit 1,58€, zodat we 112,96€ betalen voor 71,09 liter.
We vertrekken om 16u10 en we verlaten Spanje met 7117km op de teller. Langs de Franse kant noemt het grensdorp Dantxarinea. Het is 19° en we volgen een prachtige route via Ainhoa, een dorpje met mooie huizen, waarvan we nadien in de volgende dorpen dezelfde types zien. Onze route brengt ons via Ainhoa, Espelette, Larresore, Uztaritz tot Biarritz. Vanaf daar verloopt het wat moeizamer en rijden door het centrum van Bayonne, met heel veel lichten, die veel op rood springen en ook heel veel ronde punten. Het gaat traag vooruit, waaraan Rietje zich begint te ergeren en ik zoek een camperplaats aan de kust. We vinden een Aire de campingcar in Capbreton. Perfect gelegen aan de duinen en op loopafstand van de zee. We staan er naast Belgen, die met een Burstner camper rijden. We maken kennis met hen en Luc en Eveline zijn praktisch buren want zij wonen in Sint Denijs Westrem. Het is slechts een kleine wandeling tot aan de zee met een supergroot strand waar we nog even met onze tsaren gaan wandelen en Nanouk los mag lopen en zich nog even jong waant. Daarna maken we uitgebreid kennis met onze buren en drinken samen een wijntje. Eveline doet Riet aan onze oude collega Ingrid denken en Luc en Eveline kennen haar blijkbaar ook. Wat een toeval. De wereld is toch klein. We blijven buiten babbelen tot het te fris wordt en eten daarna ons laat avondmaal.
Opnieuw een heel plezante ontmoeting en kennismaking met een heel leuk koppel.
Zo eindigt onze dag waar we in feite niet veel hebben beleefd toch heel gezellig.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Heel mooi je kleedje, een vraagje hoe stuur je de kaart van de route door , Gerrit zou dat graag weten,of moet je de route downloaden, nog een fijne reis naar België waar het koud is, hier 30 graden in de schaduw vele groetjes van marina en Gerrit

Marina 2022-05-26 23:40:20

Eene goeie morgen, allé voor mij toch. We hebben de kleinkinderen, die worden alsmaar groter en wij ouder. Zo te zien bij jullie alle dagen feest. Gigot d'angneau dat ziet er lekker uit.'s nacht hebben jullie toch het venster open gezet om de gassen uit te laten. Beter één in open lucht, dan in een gesloten broek. Riet de foto's van Nanouk, prachtig ze was gelijk een Duracell konijn, tot de batterijen plat waren, en Nimrod stond te kijken van wa krijgt zij nu. Mooi kleedje Riet. Cis hebben jullie nog plaats in de kleerkast. Ik denk dat er van u cis al een hoop in de vuile was beland zijn om plaats te maken. En Belgen ontmoet ja die zitten ook overal alsof ze zich voortplanten als de konijnen.Maar dan zonder batterijtjes. If you take photographs, don't speak, don't write, don't analyse yourself, and don't answer any questions. Frans (Parijs) fotograaf Robert Doisneau. Voilà weer mijn best gedaan. Tot in Belgenland de groeten vanuit Ingelmunster.

Didier. 2022-05-27 09:45:25

Wouw zeer mooi kleed. Leg maar een dikke trui klaar want het wordt hier een koud weekend .

Hilde DL 2022-05-27 10:30:14

Heel mooi je kleedje Riet! Een volledig opgepimpte kleerkast, kan deugd doen hé! Wij zijn net terug uit Westende, allebei snipverkouden met slijmen, hoesten, niezen, dozen zakdoekjes en tutti quanti. Dirk slaapt nog een half uurtje en daarna onze valies maken voor ons weekje Provence! We vertrekken morgenochtend om 5h00.

Dirlie 2022-05-27 13:59:15
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.