Op een redelijk uur uit ons bed rond 7u45 en Isabelle sprong al uit de motorhome om van het zicht en vooral de stilte van de natuur te genieten. Na het ontbijt nog een mooie wandeling van een 1,5 uur gemaakt met onze 2 tsaren en Nanouk heeft heel de tijd voorbeeldig los gelopen, terwijl Nimrod probleemloos aangelijnd bleef. Het was frisjes vanmorgen, slechts een 5 tal graden maar met de deugdoende zon was het met onze fleece al vlug te warm. Het is zeker een plaatske om ooit nog eens terug te keren en wat langer te blijven.
Om 11uur zijn we vertrokken voor de beklimming van de col Tizi-n-Test. We hadden nog 106km voor de boeg. De weg was hier veel smaller dan gisteren en de passagiers konden genieten van de spectaculaire zichten terwijl de chauffeur zich alleen maar op de weg kon concentreren; niet gemakkelijk als je een tegenligger moet kruisen en je die niet uit de bocht ziet komen. Op sommige plaatsen lag er zelfs nog sneeuw langs de kant. De top van de col bereik je op 2100 meter hoogte.
Het gebied hier is bekend om zijn speciale Atlas cipressen; er leven hier ook lynxen, otters en stekelvarkens, 73 soorten vogels waaronder de koningsarend en 16 soorten reptielen. Na de beklimming was de weg in redelijk slechte staat en vooral gevaarlijk als je een tegenligger moest kruisen met rechts de afgrond zonder vangrails. Cis heeft zijn plaats als copiloot met graagte afgestaan aan Isabelle. Gelukkig veranderde de smalle weg in een 2 vaksbaan en konden we heel vlot naar beneden rijden.
Onderweg nog brood gekocht en gestopt om te eten om 13u30; we hadden dan 74 km afgelegd na 2,5 uur rijden.
In plaats van eerst Taroudant te bezoeken, zijn we naar een camping gereden 20 km voorbij Taroudant.
We staan nu op camping Le Jardin de la Koudya wat een bio farm is van 80 Ha. We hebben hier een zeer ruime plaats en er zijn slechts een tiental campers; er staan hier heel veel appelsienen en clementinebomen en voor het ogenblik aardappelen en rode biet; allemaal bio en uitsluitend voor de export.
Clementienen mag je hier gewoon gratis van de bomen plukken wat een zeer smakelijk vieruurtje was en daar heeft Ciske gretig gebruik van gemaakt.
Als avondmaal hebben we in de woning zelf van de eigenaar een lekker slaatje en een vegetarische tajine gegeten.
Leuke locatie hier en 28° vandaag.
Vandaag 126 km afgelegd.
Geschreven door Reizen.met.Rietencis