Mabels 28ste verjaardag!🎁 🎈

Albanië, Sarande

Vandaag is het zover: ik ben 28!!! Ook al hou ik er niet zo van om mijn verjaardag uitgebreid te vieren, ben ik wel gek op jarig zijn:). We worden behoorlijk vroeg wakker, rond 0500 uur. Jan is dan altijd gelijk klaar wakker, maar ik probeer nog even door te slapen. Op een gegeven moment gaat Jan lekker naar beneden om wat reisverslagen te typen en ga ik lekker rustig douchen en me klaarmaken. Als ik naar beneden bij het ontbijt komt, loopt Jan me tegemoet en heeft hij alle versierd!! Zo leuk! Jan grapt nog dat hij het jammer vindt dat er niet veel meer mensen bij het ontbijt zijn, maar ik ben daar juist blij mee haha. Ik pak lekker een ontbijtje en ga aan de tafel vol ballonnen, lampjes, kaarten en cadeaus zitten. Jan laat me eerst een mooie kaart lezen waarin die uitlegt dat ik een cadeau krijg van familie, vrienden en Jan samen! Als ik het cadeau uitpak is het een IPhone 13!! Hier ben ik echt zo super blij mee, want mijn telefoon loopt de hele tijd vast en werkt niet meer naar behoren. Echter was ik te principieel en te zuinig om al een nieuwe te kopen😅. Wat een verassing.
Na het ontbijt chillen we nog wat in de kamer en stel ik alvast wat dingen op m’n telefoon in. Het duurt ruim 2,5 uur om de gegevens van de ene naar de andere telefoon over te zetten, dus die laten we lekker in de kamer terwijl we vertrekken naar Gjirokaster. Gjirokaster is een plaatsje tussen de bergen, wat bekend staat om rijke geschiedenis, Ottomaanse huisjes en leuke winkelstraatjes.
De weg naar Gjirokaster toe gaat niet zo soepel. Wat een kronkelende bergwegen:0. Behoorlijk misselijk kom ik op locatie aan. Ik spreek af met Jan dat ik op de terugweg zal rijden, dan heb ik daar altijd minder last van. Na even te zijn bijgekomen in wat veel te warme, maar wel frisse lucht gaan we op naar het kasteel.
Het is echt een prachtig kasteel 🏰. Het is ontzettend goed bewaard gebleven. We gaan naar binnen en zien de indrukwekkende muren, hallen, kanonnen en andere bezienswaardigheden. In het kasteel zit een museum over het kasteel en we leren daar vanalles! Onder andere dat het kasteel zowel hele goede periodes als slechte periodes heeft gekend en dat het als kasteel, als gevangenis en als bescherming heeft gediend. Echter speelde het kasteel ook een grote rol in verschillende oorlogen. Ook leren we hier dat de grote dictator Enver Hokxa in Gjirokaster is geboren en dat zijn ouderlijk huis hier nog steeds te bezoeken is. Echter schijnt hij maar een paar keer te zijn teruggekeerd naar zijn geboorteplaats en enkel om campagne voor zijn communistische partij te voeren. We kletsen nog wat met de dame van het museum en haar zoontje van een jaar of tien, die een beetje bij de hand was, maar echt perfect Engels sprak.

We liepen het kasteel uit en langs het pad naar beneden hadden allerlei mensen hun handelswaren uitgestald. Je kon echt vanalles kopen. Van gehaakte topjes, fruit tot een opgezet zwijnenhoofd. Jan kocht bij een man twee koude cola’s, die eerst een euro per stuk waren en nadat Jan zijn blikje had geopend ineens 1,5. We keken hem nog even teleurgesteld aan maar hij hield voet bij stuk. We liepen verder het pad af, wat was dit heet. Eenmaal aangekomen in het centrum zagen we overal kleine toeristische souvenirwinkeltjes. Hier staat Gjirokaster deels om bekend, maar vanwege de erge hitte hadden we niet zo’n zin om uitgebreid te shoppen en te struinen. We besloten om terug naar de auto te gaan en lekker door te rijden naar the blue eye, een helder blauwe waterbron. Wat we alleen even waren vergeten was dat we ook de berg weer op omhoog moesten klimmen. Wat een bloedhitte. Ik had even deja vu naar mijn opvliegers in Berat na onze klim omhoog. Maar na wederom een knap staaltje rijwerk kreeg Jan ons de berg af en gingen we door naar de waterbron. We tankten, wat hier nog cash gaat bij een meneer aan de pomp, en reden de meest bochtige bergweg ever op. Er waren overal borden met pas op voor de hoogtes, de bochten en sneeuw in de winter. Wat een weg. Hartstikke wagenziek was is. Pff, zware verjaardag haha. Halverwege onze tocht zagen we een oude man op de weg omhoog lopen in de bloedhitte. Jan reed langs en zei, zullen we hem een lift geven. Normaal ben ik daar niet snel van, maar het was zo warm en die arme man van 75+ liep midden op de dag de bergweg op. We stopten en hij ging achterin zitten en bedankte ons, ondanks dat hij geen woord Engels sprak. Hij had geen tanden meer en een bosje tijm bij zich en na ongeveer 10 minuten met Billie Eilish muziek verder, klopte hij Jan op z’n schouder en wees hij naar een parkeerplaats. Hier zette we de man af en werden we uitgebreid uitgezwaaid. Na nog enkele bochtige minuten kwamen we bij de bij de bron aan. En wat bleek, dit was echt ENORM toeristisch. Het was een parkeerplaats waar je moest betalen en daarna moest je entree voor de bron betalen. We hadden helemaal geen zin in de drukte en om meer misselijkheid te voorkomen reed ik terug naar Saranda. We gingen nog even langs een supermarktje om shampoo te halen en daarna terug naar het hotel waar we nog lekker even in de kamer chillden en afkoelden in de airco. Ik was m’n nieuwe telefoon aan het installeren en Jan was lekker een potje Mario Smash aan het spelen op de Nintendo. We gingen nog even kort aan het strand liggen. jan zwemt dan regelmatig maar het terras van de buren om een sprong van hun duikplank de zee in te maken. Ik hoef zelf niet van die plank af te springen, maar vind het wel leuk om mee daar naar toe te zwemmen. Terwijl ik dan aan een boo hangend in de zee dobber, kijk ik hoe Jan z’n sprong probeert te verbeteren en zwemmen we daarna samen weer terug!

Al snel maken we ons klaar voor de rest van de avond en pakken we de auto naar het centrum. We gaan namelijk Sushi eten bij een restaurantje wat goede reviews krijgt. We komen daar aan en het is een relatief sfeerloos restaurantje met maar een ober. De sushi is echter erg lekker! We spelen nog een potje schaak, die ik win!!! Ongelofelijk, in de afgelopen 6 jaar heb ik maar één keer eerder van Jan gewonnen, toen die behoorlijk veel drankjes op had, dus dit voelt als de eerste echte keer winnen! En dat op m’n verjaardag! Super leuk!
We lopen samen langzaam terug naar de auto en gaan lekker slapen na een zeer geslaagde avond. Slaap lekker!💕

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

HBD nog Mabel 🍾🥂❣️

Caroline Broeken 2024-06-29 16:34:22

Bijzondere verjaardag Mabel!! Once in a life time 🎈🎈🎈

Elly van der Made 2024-07-03 16:18:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.