Terug naar Chiang Mai

Thailand, Chiang Mai

Op een een of andere reden vallen de katers in Thailand heel erg mee. Misschien komt het omdat je de gehele dag bewust veel water drinkt of misschien is het het warme weer. Het is in ieder geval chill!๐Ÿ‘Š๐Ÿป Er was een Nederlands stel in het hostel bijgekomen en ze adviseerde ons een ontbijttentje. Hier hebben Bram en ik heerlijk gegeten waarna de terugreis naar Chiang Mai kon beginnen. Laat ik maar direct zeggen dat deze vlekkenloos verliep. We reden nu natuurlijk aan de andere kant van de weg en deze was nog mooier. We reden nu aan de kant van de klif en het uitzicht en ondanks dat we alles goed hebben willen zien hebben we zeer vlot gereden. De afstand tussen Chiang Mai en Pai is 138KM van kronkelende stijle wegen maar we reden dit in 150 minuten. Wat een verschil met de heenreis!
Rond 14:00 kwamen we aan bij ons oude hostel in Chiang Mai. Ondanks dat ik nog geen duidelijke planning had van de komende week wist ik dat ik mijn visum moest verlengen. Dit deden we en het ging vrij gemakkelijk. Het kost alleen wat tijd en geld waarna je een stempel erbij krijgt in je paspoort en je weer 30 dagen in thailand mag verblijven. Aangezien de terugreis vermoeiend was heb ik in de avond vooral wat mailtjes gedaan, aan mijn reisverslagen gewerkt en wat vrienden gesproken. Een simpel tentje op de hoek heeft echt fantastische rijst gerechten waar je echt een moord voor zou doen! Vanavond gingen we lekker op tijd naar bed.

De 20ste was voor mij een dag dat ik van alles moest regelen en plannen. Mij geweldige pa zorgt gedurende mijn reis voor mijn panden en dat alles netjes is verhuurt. Dit doet hij fantastisch maar in Delft komt er een woning leeg en de nieuwe huurder is niet helemaal goed op de hoogte. Ik merk dat het voor mij belangrijk is dat alles op zakelijk gebied letterlijk staat als een huis ๐Ÿคช en ondanks dat pa mij absoluut dat gevoel geeft kan ik het niet helemaal loslaten. Dat vind ik trouwens ook goed van mijzelf hoor het een sluit het andere niet uit. Naast dat ik dit wilde ophelderen wilde ik de verzekering voor mijn mobiel en de planning voor het zuiden van Thailand fixen. Ik weet namelijk al dat het zuiden van Thailand hierna zal volgen. Heerlijk zo een dagje van dingen opzoeken, plannen, bellen en fixen. Het voelde echt alsof ik eventjes in Nederland was en dat was prettig. Ik merk dat ik het regelen en plannen van ondernemende dingen een beetje mis.
In mijn hostel verbleef Harry. Deze Engelse vent hielp mij met de juiste route door het zuiden van Thailand om zodoende veel mooie plekken te hebben gezien en aan het einde van de maand (29-4) in Koh Phangan te zijn voor de full moon party waar ik bijna iedere Nederlander die ik deze reis ben tegengekomen zou weerzien. Ook Bram zou ik pas daar weer zien want vanaf morgen gaan wij ieder een andere kant op.
De planning is als volgt: 21-4 pak ik in de avond een nachttrein naar Bangkok. Dit schijnt een hele ervaring te zijn. Je hebt dan je eigen bed in de trein. Iedereen adviseer mij dit en ik ben erg benieuwd. ๐Ÿš† Op 22-4 rond 06:30 kom ik dan aan en ik moet dan wat vinden voor die dag om te doen maar opties zat! ๐Ÿ˜‰ diezelfde dag om 17:45 vlieg ik namelijk vanaf hetzelfde vliegveld naar Phuket dat in het zuiden van Thailand ligt. Vliegen is veel sneller, comfortabeler en chiller en deze vlucht is blijkbaar relatief duur maar kost mij enkel 50 euro. Met de bus zou ik bijvoorbeeld ook kunnen en dan duurt het 12 uur en kost het je enkel 20 euro maar wat denk je zelf!๐Ÿ˜œ Ik verblijf dan twee nachten in Phuket bij een party hostel die aan het strand ligt, laten we dit ook eens proberen. Daarna reis ik door en verblijf ik twee nachten in Koh Phi Phi, ook witte stranden met kokosnoten, pina coladas, mooie vrouwen en ik. ๐Ÿ˜๐Ÿ‘ฏ‍โ™€๏ธ๐Ÿ‘ฏ‍โ™€๏ธ๐Ÿ‘ฏ‍โ™€๏ธ๐Ÿ‘ฏ‍โ™€๏ธ Vanuit Koh Phi Phi reis ik door naar Krabi en zodoende kom ik steeds meer in de buurt van Koh Phangan. Stad naar stad kost mij telkens drie uurtjes. Van Krabi naar Koh Phangan duurt 3 uur en daarna 3 uur met de boot. Koh Phangan is namelijk een groot eiland. Ik moet nog wat meer onderzoek doen over wat ik er allemaal wil gaan zien maar er is in ieder geval genoeg.
Na de gehele planning gereed en geboekt te hebben en mijn to-do list is afgestreepte ben ik met Bram gaan eten en zijn we naar een jazz bar gegaan. Het was weer een leuke en geslaagde avond met weer waanzinnig lekker eten en drinken voor minder dan 2 euro totaal en lekkere biertjes bij de jazz. In de avond hebben we wat afleveringen van Jiskefet gekeken en ben ik lekker gaan slapen. Welterusten! ๐Ÿ˜˜

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Lieve Jan heerlijk om te lezen weer. Het lijkt me prachtig daar. Tot later weer ๐Ÿ’‹๐Ÿ’‹

Anne Marie 2018-04-21 07:54:34

De treinreis is super hoor heerlijk relaxen niks mis mee.....๐Ÿš‚

Caroline 2018-04-21 08:04:05

Mooie verhalen Jan. Volgens mij staat ons iets bijzonders te wachten. Mooi dat we via jou al een indruk krijgen. Maak er iets moois van en geniet van de weg er naartoe. Groet Ron

Ron Hartog 2018-04-21 08:12:53

โค๏ธ

Marja 2018-04-21 08:43:31

Wat weer een mooi verhaal Jan ๐Ÿ’‹๐Ÿ’‹

Oma van Dongen 2018-04-21 09:52:32

Lieve Jan, in รฉรฉn keer jouw reisverslag gelezen. Je schrijft zo prachtig dat ik met jou meereist! Wat een indrukken en wat een mooie mensen ontmoet je. Geniet ervan Jan, tot later! Liefs x

Lian 2018-04-21 10:08:29

Een beetje late reactie Jan! Oorzaak: overoma geworden van een schitterende kleindochter SUUS!๐Ÿ‘ถ Maar nu weer genieten van jouw verhaal! Zo leuk om te lezen; ik geniet ervan๐Ÿ˜„Veel plezier!

Elly van der Made 2018-04-23 21:13:13
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.