Lange wegen

Frankrijk, La Teste-de-Buch

Dag 38, donderdag 6 juni. Lacanau - la Teste de Buch, 87 km.

De route:
Lacanau - Lège - Andernois les Bains - Arès - Lège - Claquey - Piquey - Le Canon - Bélisaire - Arcachon - Le Teste de Buch.
Prachtig fiets route naar Cap Ferrer, maar we gingen van de route naar Andernois, helaas geen veerboot, want het was eb. Dus toch naar Bélisaire, 30 km om.

Het weer:
De dag begon met onweer, gelukkig niet lang, om 09:00 uur was het droog, daarna klaarde het meer en meer op tot heel zonnig en warm. De wind uit het noorden trok behoorlijk aan.

De gegevens:
09:00 uur vertrokken, 87 km, gemiddelde van 18, in 4:30 uur. Gestopt om 16:30.
Eerste deel stand 2, tweede derl stand 1, alleen op de heuvels naar stand 3. Erzat nog voor 30 km of iets meer in.

Het verslag:

Lange wegen

Onweer? O jee, wat gaat dat worden vandaag? O, het regent. Nog maar even wachten.
Elke dag is een verrassing. Net als nu. We waren vroeg nu niet meer.
Gelukkig het is gestopt en vertrekken. Alles is even opgefrist en we ruiken de dennenlucht.
Dit hele schiereiland staat er vol mee.

De fietspaden slingeren over het hele eiland. Dan weer zie je de duinen, dan weer diep het bos in. En al die paden zijn geasfalteerd alsof de Tour erover zou gaan. Veel te smal.

We willen met een boot naar Arcachon van een andere plek dan vorig jaar. Niet gerealiseerd dat het eb is en dat werkt niet. Lang, lang geleden heeft Hans hier foto’s gemaakt.

Kilometers rijden we. Waarom staat die andere plaats niet aangegeven? He, hè eindelijk een bordje met embarcadère. Nee, twee. Een met twee km naar rechts en de ander 5 km naar links. Welke kiezen we. We nemen links over de weg. Heuveltje op, heuveltje af. En eindelijk zijn we weer op dezelfde plek als vorig jaar. Toen kochten we een kaartje aan het loket. Nu gaat alles electronisch. Het lukt, want voor je het weet heb je een fout gemaakt en kun je weer opnieuw beginnen.

We raken tijdens het wachten en op de boot in gesprek met een echtpaar dat ook naar Santiago is gefietst en ook een stempel gehaald hebben in de Notre Dame.

Goed. Hotel geboekt. Route in de telefoon. Fluitje van een cent. Nou, nee. Het klopte niet.
Het moet toch hier zijn. Gelukkig komt er iemand aan die ons een paar 100 meter verder stuurt.

Pff, zeggen we dan tegen elkaar. Dit was nou niet zo’n geweldige dag.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een grappig beeldhouwstuk en goed van dansend of schrikkend persoon!!

ayla blum 2024-06-07 10:33:21
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.