Dag 38, Nantes - Saint Brevin les Pins, 59 km
Het Weer:
Heet, vanmorgen was het al warm, maar in de middag echt heet 31 graden, gelukkig wel wind, voornamelijk in de rug.
Langs de kust en onder de bomen prima te doen, door de plaatsjes niet.
De route:
Deze, Eurovelo 1, Vélodyssée wordt goed aangegeven, de gps kiest soms een andere richting, dit keer door plaatsjes en de Eurovelo 1 langs de kust over grindpaden, het laatste had vandaag beter geweest.
De gegevens: 59 km rijden in iets minder dan 4 uur, gemiddelde van 15 km. Omhoog 200m, omlaag 257m, meer gedaald.
Het verslag:
Warm
Een superontbijt ging er bij ons wel in. Wat een verwennerij. We kunnen het goed gebruiken, want deze twee oudjes werken hard. Doen ze voor hun lol.
Maar goed. We boeken maar iets langer van te voren. We weten waar we naar toe gaan.
Niet te vroeg weg, want het was gisteren een zware dag. Goed uitgezocht hoe we de op en neerwegen van Nantes kunnen vermijden met al dat drukke verkeer. Dat pakte goed uit. We zaten in zo’n voorstadje van Nantes en van daaruit stuurde onze geweldige gps ons naar de pont over de Loire. En tralala. We zaten weer op de route van de Vélodyssée. Wel kregen we weer een paar van die rare kruip door sluip door weggetjes om weer op de weg uit te komen. Maar ach. De Loire rechts van ons en daarin grote schepen en scheepsdokken.
Langzaam zien we het eb worden. In de verte een hele grote lange brug naar St. Nazaré. Daar gaan we straks ook langs, zegt Hans. We wijken van de route af. Hans denkt dat we weer kruip door sluip door weggetjes krijgen en laat onze fantastische gps de route bepalen. Linksaf, rechtsaf, linksaf, rechtdoor. Nergens een bordje meer St. Brevin 10 km. Die hadden we al gehad.
Warm is het. Bordjes die wijzen naar boerderijen, maar niet naar Brevin. En ja hoor, eindelijk zijn we weer bij het water. Daar is van alles te zien en ook ons routebordje. Daar zouden we vandaan gekomen zijn zeggen we tegen elkaar.
Maar. We worden weer beloond. Naast het pad langs de Loire zien we hoge steigers met aan het einde hokjes en ervoor een heel groot net. Wat ze ermee vangen weten we niet. Het is een bijzonder gezicht al die steigers op poten. Hans is weer helemaal in zijn element en fotografeert er op los. Links die hele grote brug naar St. Nazaire en aan de overkant grote zeeschepen. Hier is de monding van de Loire. We vragen ons af of we over die brug ook zouden kunnen fietsen net als bij Le Havre. Waarschijnlijk niet, want we zien dat er een gratis busdienst is. En hij is wel erg hoog.
Ik ben in de schaduw gaan staan en de dames die aan komen wandelen vragen zich af wat ik alleen bij die fiets doe. We staan even gezellig te praten.
In Brevin aangekomen installeren we ons. Na een douche en alles vraag ik me opeens af waar de oplader van de tandenborstel is en kan hem niet direct vinden. Paniek. Ik had hem toch steeds meegenomen? Iedere keer kijken we nog even extra of er niets is achtergebleven. Hij moet ergens zijn. Tas leeg. Nee. Nog een keer dat tasje omkeren. Nee. Dan kijk ik in het zijvlak van mijn tas en hoera daar is hij. Wat een opluchting.
Morgen een nieuw avontuur. We hebben afgesproken op een camping. Zullen ze lakens en handdoeken hebben?
Geschreven door Hans-en-alies.avonturen