Pk’s

Frankrijk, Dieppe

Dag 12. Dieppe - Limerville; 74 km.

Het weer: Om 09:00 uur vertrokken, het begon licht te regenen, maar al snel werd het flinke harde regen met harde tegenwind. Dit duurde tot ongeveer 11:00 uur, daarna droog, maar nog wel bewolkt en harde wind. Rond half twaalf werd het warmer. En daarna kwam ook de zon meer en meer, de wolken verdwenen, de wind uit het zuid westen bleef.

De route: Dieppe - Petit Appeville - Purville - Varengeville-sur-Me - Longueil - Quiberville - St Aubin-sur-Mer - Sotteville sur Mer - Veles-les-Rosés - Bloseville - Manneville-ès-Plaine - St. Valéry-en-Caux - St. Martin - Neville - Ingouville - St. Sylvain - Aerodrome de St. Valéry-Villefleur - Paluel - Maleville les Gres - Auberville-la-Manuel - St. Martin aux Buneaux - Vinnemerville - Sassetot-le-Mauconduit - Ancretteville-sur-Mer - Limerville.

Wederom veel klimmen en dalen, we begonnen weer met een flinke klim omhoog, zeker een uur geduurd. Daarna weer dalen en zo bleef het vandaag door gaan, steil omlaag en steil omhoog. De route ging soms op de D-weg, maar meestal gingen we er vanaf en met een omweg kwam je er dan weer even op. De D-weg was redelijk vlak, de omleidingen gingen op en neer door het mooie landschap, wat we eerst niet konden zien door de regen, maar later toen de zon erbij kwam werd het mooier, soms reed je ook door een haag van dijken en hoog gras met koolzaad of fluitenkruid. Het was weer stevig afzien, vooral door de regen en de wind, de routemakers hebben wel weer voor een mooie route gezorgd met niet te veel verkeer en redelijk goed te berijden wegen, asfalt voornamelijk en soms een boerenlandweg met grove stenen.

Verslag:

Pk’s of Mk’s

Een stad of dorp in rijden, hebben we gemerkt, gaat meestal naar beneden. Er weer uit vaak even of langer klimmen. Nou hadden we gisteren toch echt ons diploma verdiend, maar een helling van 24 % dat trok die vrachtwagen van ons niet. Dat werd lopen en duwen. Pk’s of Mk’s dat maakt nogal wat uit. En al is die versnelling op en top in orde. De motor moet het toch doen en zo jong is die niet meer.
We rijden over open vlaktes met aan de ene kant raapzaad en het geluid van de zee en aan de andere kant groen met heel veel vogelgeluid. We zien de zee net niet en we zien de vogeltjes niet. Bijna de hele dag rijden we in vol ornaat, dat wil zeggen dat we al onze regenkleding aanhebben, want het is nog fris ook.
Eindelijk kunnen we ergens een broodje kopen en koffie drinken. Er valt met dit weer in al die dorpjes niet veel te beleven. Het Duitse echtpaar dat buiten zat had eigen kussentjes bij zich om op te gaan zitten. Voor ons waren de stoelen zo goed genoeg.
Als we stilstaan om een hotel te boeken komt er een mevrouw naar ons toe en vraagt of ze ons kan helpen. Was de eerste keer dat zo iets gebeurde. Ze bood ons zelfs water aan.
Ziezo hotel geboekt. Die zijn zo duur hier dat je echt goed moet zoeken. Er was er een voor €140 in een kasteel. Dan maar wat van de route af in een klein gehucht. B en B prima, maar geen winkel of restaurant in de buurt. Wel 3 km verder op. Gedaan en zelfs daar kon ik nog even wat boodschappen doen. Hebben we in ieder geval morgenochtend een sinaasappel bij ons ontbijt.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Hej wat een plaatsnamen zeg , Muiden is makkelijk dan al die toevoegingen.

Hein 2023-05-10 21:49:06

Inderdaad, maar zo kan je op de kaart zien hoeveel omwegen we moeten maken om ergens te komen, van de kust af en er weer naar toe, om de klif over te komen moet je omrijden en klimmen en dan weer dalen, wat een landschap.

hans-en-alies.avonturen 2023-05-11 18:53:53
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.