Oud in nieuw.

Denemarken, Aarhus

Heb gisteren weer een dagje vrij genomen van het bloggen. Was ook niet veel te melden. We hebben een reisdag gehad en zijn langs de andere kant van Denemarken weer een stuk naar onder gegaan. We hebben het fjord weer achter ons gelaten. We hadden graag nog een dag blijven staan maar we konden alleen cash betalen in DKK en die hadden we niet meer. Er moest zo langzaam ook weer eens getankt worden en dat tanken wordt je hier niet vrolijk van. DKK 16,69. Oftewel €2,24. Wat ze dan wel weer goed geregeld hebben is dat je niet naar een andere pomp hoeft te rijden omdat het daar misschien goedkoper is. Het is hier gewoon bij elke pomp hetzelfde.

Aangekomen op onze nieuwe overnachting bij Aarhus hebben we weer een een mooi adres. Niet zo mooi als de vorige maar het is dan ook een beetje een stadscamping. Dat is ook een beetje de bedoeling. Morgen, eigenlijk vandaag dus, is het plan om naar Aarhus te gaan. Moet bijzonder zijn.

Zoals gezegd vanmorgen die fietsen eraf en een ritje van ongeveer 9 km naar de stad. En alweer worden we geconfronteerd met het feit dat Denemarken niet vlak is. Je trapt je kapot. Wat ben ik blij met onze batterij fietsjes.
Aarhus is gewoon een grote stad en dat geeft toch weer een andere indruk. Niet meer zo gemoedelijk en ontspannen en wat we hier nog niet gezien hadden is in Aarhus weer dominant. Kantoorpanden en hoogbouw.

Wat wij bezoeken in Aarhus is “Den Gamele By”. Dit is een openlucht museum van opnieuw opgebouwde oude huisjes uit de jaren 1500 tot zeg maar de vijftiger jaren. Erg leuk gedaan. Een initiatief van ene Peter Holm. Die wilde niet dat al die historische gebouwen werden gesloopt. Dus hij liet ze afbreken en elders weer opbouwen en zo is dat langzaam uitgegroeid tot een openluchtmuseum. De volgende keer hoeven we niet zover te rijden. Dit initiatief kreeg namelijk navolging. In Bokrijk, België, is ook zo iets.
Nog even de binnenstad verkend en dat is gezellig met een grote fietserszone die dan weer overgaat in een voetgangerszone. Lekker wijntje gedronken en de barre tocht terug aanvaard. De heuvels terug lijken veel langer en de wind is ook gedraaid. Weer tegen.

Al met al.
Mooie dagen weer. Er is hier veel te zien en te ontdekken. Langzaam raken we overtuigd van het feit dat drie weken gewoon weer te kort zijn.

Het weer.
Beter gaat het niet worden. Een verkoelend windje met een zeer warme zon. Waar je hem eerst graag wou hebben zoek je nu zo af en toe echt even de schaduw op.

Morgen weer onderweg. We gaan op weg naar een wijnboer die beweert een Amerone te maken in Denemarken. Zie nu al een Pinocchio verhaal aankomen maar we gaan het ontdekken

Tot morgen 🚐🚐💨💨

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Het dagelijks blog is een tweedaags verslag geworden....je hebt het ook veuuuls te druk voor een gepensioneerde hè 😂 9km over een paar heuveltjes Met een elektrische fiets en nog piepen 🙈 Wel mooie kiekjes van dat oude spul,dat dan weer wel.👍😁

Jeweetwel 2022-06-26 22:44:55

He, in Nederland hebben we het Openluchtmuseum in Arnhem. Ook oude huisjes van elders daar bewaard. Hoef je niet voor naar België 😜

Daantje 2022-06-26 23:06:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.