Inkleuren, verkleuren, bijkleuren

Ghana, Nyohini Computer School, Tamale

Het was kleurdag op de Nyohini Computer School. Iets wat ik totaal niet graag doe, maar de kinderen precies wel leuk vinden. 'Madam, Paint! Paint!'. Alle inkleurplaten werden uitgedeeld én ingekleurd teruggegeven. Hoe kunnen de kinderen zo blij zijn met zoiets eenvoudigs als een kleurplaat? In de ochtend waren het 3 tekeningen, maar in de namiddag werd het aantal kinderen meer dan vertiendubbeld. De hele dag werd dus gevuld met kleuren, maar gelukkig heb ik er ook nog frisbee en voetbal tussen kunnen steken, voor de afwisseling.

In de namiddag sprongen we even binnen (of eerder fietsten we binnen) bij de fietsenmaker. Mijn achterwiel schoof bijna over de grond van door de putten te rijden. Nochtans probeer ik deze te ontwijken, maar soms zijn het er zoveel dat je niet anders kan dan er recht in te rijden. Ik heb vandaag trouwens gemerkt dat de banden eigenlijk al een stuk of 6 keer geplakt zijn op verschillende plaatsen. Nieuwe banden zie je hier niet. Na een uurtje konden we terug de baan op met een opgepompte achterband en een verhoogd (maar nog altijd even scheef) zadel.

's Avonds was er verandering in het avondritme. Dinsdag is vrijwilligersavond in de lodge! Samen eten, samen genieten van het Westerse voedsel. Steeds een welgekomen afwisseling na een hele week Afrikaans voedsel, dat eigenlijk heel eenzijdig is! Deze keer kregen we zelfs een extraatje: een lange tafel buiten, met kaarslicht omdat de stroom was uitgevallen. Heel gezellig zo, maar jammer genoeg kon ik er geen mooie beelden van maken. Op het menu stond vanavond tomatensoep, (deze keer warme) frietjes met gehaktballen en tomatensaus, groentjes en een pannenkoek met banaan als dessert. Lekker!
Tussendoor werd het fietslampje regelmatig gebruikt door de andere vrijwilligers om naar het toilet te gaan en maakten we een kleine wandeling naar de poort om de prachtige sterrenhemel te bezichtigen (deze is totaal onherkenbaar tegenover die in België). Voor de rest volgde er nog een discussie over het komende weekend: naar de watervallen bij het Voltameer en een berg beklimmen, naar de krokodillen, naar de nijlpaarden (kon niet wegens fout seizoen) of naar het Molepark? Een moeilijke keuze. We kozen voor de watervallen en de berg. We zouden alles zelfstandig regelen met een eigen busje. Dat was het plan maar de kosten (ondanks dat we deze door 10 konden delen) waren wat te hoog. Dus is het voorlopige plan om zaterdag naar de krokodillen te gaan. Spannend! Of te gaan kajakken! (deze knoop is nog niet doorgehakt).

Toen ik ’s avonds thuis kwam, kreeg ik enkele leuke nieuwigheden te zien in het donker:de buitenkant van het huis was geschilderd (in het roze) en ik had een nieuwe buitendeur gekregen. De houten deur was weg en er stond een stalen deur in de plaats. Daarbij kreeg ik ook de nieuwe sleutel om binnen te gaan in ‘mijn’ kamer. Het was wel eerst wat sukkelen samen met Zelia om het onderscheid te zien tussen de 3 verschillende sleutels.
En nog goed nieuws: na 5 dagen werkte de douche terug! Een geluk dat ik dit weekend op uitstap heb gedoucht, anders kon ik binnenkort als Ghanese doorgaan met al het vuil en het stof.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

amaai wat een vernieuwing... maar ga nu niet met de krokodillen zwemmen he zoals je dat gedaan hebt bij de phyranias ... :)

kathleen van laere 2016-10-21 13:27:53
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.