Vandaag hebben we het tweede deel van de Ha Giang loop door de mooiste berglandschappen van Vietnam. Het staat zo mooi beschreven, maar er is terug een heel grote spelbreker: de MIST. Telkens onze car wat omhoog stijgt in de bergen neemt de mist toe en is er bijna niets te zien. Van de mooie panoramas en de spectaculaire kloven hebben we dus niet veel genoten, maar gelukkig had onze gids ook vandaag nog een en ander in petto vooraleer we in Ba Be aankwamen.
Eerst stopten we in een stadje waar het toevallig marktdag was om een wandelingetje te maken. Natuurlijk waren er weer de onhygiënische toestanden, vlees lag zomaar bloot te koop, kippen desnoods ter plaatse gepluimd, en alles van het varken was te koop, ook de maag en de gevilde kop. Maar vriendelijk waren ze wel, we mochten volop proeven en meetoosten van hun rijstwijn. De meeste vrouwen hadden hun traditionele kledij aan, wat zorgde voor een kleurrijk spektakel. Het is hier ook de mode om de wenkbrauwen volledig te verwijderen.
Wat verder laat de gids ons uitstappen om een kleine "Tay" dorpsgemeenschap te bezoeken. Ook hier waren de mensen, en ook de kinderen, supervriendelijk. Om het dorpje te bereiken moesten we via een smalle brug de rivier over. De woningen stonden ook hier allemaal op palen. Als we die kinderen zien spelen en vrij rondlopen, dan kunnen we niet nalaten om eens te vergelijken met onze overgepamperde kinderen.
Het is tamelijk laat als we het meer van Ba Be bereiken. Maar we zijn er nog niet. Ons hotel ligt aan de overkant van het meer en is vlugst bereikbaar met de boot. Dus wij met bagage op een sampan-boot om Ba Be Lakeside Bungalow te bereiken in de vallende duisternis.
's Morgens ontdekken we welk mooi zicht we hebben vanuit onze kamer, maar spijtig genoeg kunnen we er niet lang van genieten.
Geschreven door Frans.annemie