Onze binnenlandse vlucht naar Lijang is pas in de late namiddag, en zo kunnen we in de voormiddag nog wat meepikken van Xi'an. Annemie en ik besluiten om de omwalling van Xi'an eens te verkennen. Deze vestinggordel van 14 km uit de 14e eeuw is zeer goed bewaard gebleven. Xi'an is de meest historische stad van China, eeuwenlang was het de verblijfplaats van de keizers. De vestinggordel is zeer breed, en men verhuurt zelfs fietsen om een toer van de vestingen te maken. Het is ook een geliefkoosde plaats om trouwfoto's te maken. Meerdere koppeltjes waren bezig, de man heel deftig in kostuum, de bruid meestal in een mooi rood kleed met een lange sleep.
Om 12u30 vertrekken we voor onze eerste binnenlandse vlucht. De security op het vliegveld is nu wel heel streng en grondig, niet te vergelijken met de controle voor de trein. Ook hier verloopt alles heel stipt. Stiptheid is echt een opvallende rode draad tijdens ons verblijf.
In Lijang logeren we in een sfeervol hotel in de oude stad, enkele huizen die samengevoegd werden en omgebouwd tot hotel. Deze oude stad is een wirwar van straatjes, auto- en motorvrij, en bijna elk huisje doet dienst als winkeltje of als eethuisje. Door de Unesco werd de oude stad terecht opgenomen in de lijst van werelderfgoed.
We gaan op verkenning , gewapend met een plannetje van de oude stad en een kaartje met de naam en adres van ons hotelleke. Na wat ronddwalen tussen de massa (vooral jonge) toeristen, zetten we ons gezellig aan tafel, en na een chinese maaltijd vatten we met hernieuwde energie de terugweg aan. De dienster van het restaurant had ons voor alle zekerheid getoond op het planneke waar we juist zaten, en het leek een fluitje van een cent om terug naar ons hotel te wandelen. Voor alle zekerheid probeerden we tijdig een engelssprekende te vinden om niet te verdwalen, en wat later nog een keer,en nog een keer. De enige juiste conclusie was dat we hopeloos verdwaald waren in de oude stad, die veel groter was dan we dachten, en veel meer straatjes bevatte dan degene op ons primair plannetje vermeld stonden. Gelukkig had er uiteindelijk iemand voldoende medelijden met de onhandige westerlingen,en die behulpzame ziel heeft ons begeleid, met behulp van zijn gps op zijn smartphone, tot vlakbij ons hotel.
Geschreven door Frans.annemie