Onze tweede trekkingsdag in het Simien gebergte en dan naar Axum

Ethiopië, Simien Gebergte en Axum

Nu ben ik een beetje aan het werken in onze bus. De trekking in het Simien gebergte is achter de rug.
We hebben net ontbeten in het Sabean hotel in Axum. Internet verbindingen zijn er zogezegd, maar ook hier heel beperkt, en foto's verzenden is echt een lucky shot. Daardoor wordt alles in stukjes en beetjes getypt en doorgezonden.
Dus zal ik nu eerst proberen de tekst te verzenden en later evt. foto's toe te voegen.

Onze tweede trekkingsdag was heel mooi, maar hield aan de ribben, geen gezapig wandelingetje. We hebben onze vrienden de Gelada-apen gezien, en Jan zijn lammergier, die hij heeft kunnen fotograferen. Onderweg enkele tuimelpartijen, ik eerst, en daarna is Fabke erin geslaagd om bovenop de gids in het water te arriveren,onder het alziend oog van de papperazzi (Katrien). Beide hebben er natte voeten aan overgehouden! Gelukkig was er een warm zonnetje op dat ogenblik
Het is zeer mooi wandelen langs de canyon, met onder meer zicht op een waterval van meer dan 500 m. Op het eind zette de gids er wat spoed op, en of hij gelijk had. Nog maar net aangekomen of we werden getrakteerd op een hagelbui, na een ganse dag zon. De bergen zijn zoals over gans de wereld onbetrouwbaar qua weersvoorspelling. We zitten ook wel op een hoogte van 3600 m, en dat voelden we. Gelukkig was de bui van korte duur, zodat Jan en Fabienne nog op fotosafari konden gaan om hun broeders de apen te fotograferen, en Annemie nog een jakhals kon snappen. Iedereen heeft kunnen genieten van een heel mooie zonsondergang.
's Avonds eerst aperitieven met een (veel te zoet) wit wijntje op de afscheidssouper, dan kampvuur met afwisselend Vlaamse en Ethiopische liedjes. We hadden ons strategisch wat beter geplaatst om wat minder uitgerookt te worden, maar een barak zonder dakopening is toch minder geschikt voor een kampvuur!

Woensdag opstaan om 5u30 (ja, we zijn op vakantie), een ferme wandeling, en dan bij ons busje afscheid van de trekkingsequipe. Bij het opstaan was er ijzel rond de tent en een ijslaagje op het water, ja, we zijn hier dicht bij de Evenaar !!
Onze ploeg bestond uit een gids, een chef-kok en twee hulpkoks, 2 stoere mannen met geweer, en zes ezeldrijvers voor tenten en de rest.
Na een lange busreis komen we in het donker aan in Axum. Onderweg zien we veel pittoreske dorpjes, overal mensen, en een mooi afwisselend landschap. Hier en daar was er controle onderweg, maar toeristenbusjes mochten gewoon doorrijden.

Geschreven door

Al 18 reacties bij dit reisverslag

hoe verliep de eerste trekkingsdag ? en de tweede? Je bent een beetje aan het werken op de bus, maar daar weten wij niet veel meer mee hé! En we zijn nochtans zoooooo benieuwd :)

marleen 2016-10-26 20:20:28

Helaba daar allemaal, Leuk jullie nieuws te horen van de eerste trekking. Mooie foto van het Simiengebergte en nu op naar het volgende verslag van Axum ! Prettige vakantie nog en geniet van alles:)

Marleen 2016-10-26 21:14:00

Helaba zusje en Frans, 't ziet er daar heel mooi uit. Moeten jullie die bergen over? Amaai smeer de kieten maar.

Roos 2016-10-26 21:40:05

Hello daar. Eindelijk nieuws. Blij dat jullie het allemaal goed stellen. Mooie foto's. Ben benieuwd om de verhalen te horen. Hier alles heel goed. Geniet er maar van allemaal. Xx

Michelle 2016-10-27 07:56:27

Hallo allemaal! Leuk dat we jullie avonturen zo kunnen volgen! Mooie foto s! Hier alles ok. Genieten maar!!!! Veel liefs. Xxxxx

grietje 2016-10-27 08:24:41

mooie foto's groetjes

lieven 2016-10-27 08:25:58

Hey iedereen blij van goed nieuws te ontvangen en de foto's zeggen nog meer dan woorden .Een prachtige beleving aan t'zien .gr lenjvanm

lut ghesquiere 2016-10-27 08:50:29

Prachtige foto's !!! beetje jaloers om eerlijk te zijn...

Sabina Pyck 2016-10-27 09:25:14

Leuk om de reis te kunnen volgen en de foto's te zien. Geniet ervan !

Caroline 2016-10-27 09:50:53

Waw! waw! en nog eens waw!

Anneleen 2016-10-27 10:19:39

PRACHTIG!!

Laurence 2016-10-27 11:55:22

mmmmm de geur van Afrika, ziet er prachtig uit!

Katrien 2016-10-27 17:44:52

Amai, ziet er prachtig uit! Dit wordt zeker een onvergetelijke reis!!!

Hanne 2016-10-27 22:15:20

Zalig! Mooie foto's, zo'n avontuur!! Doe zo voort! :-)

Anneleen V ;-) 2016-10-27 23:40:03

Wauw! Te zien aan de mooie foto's beleven jullie daar een echt avontuur. Dit wordt onvergetelijk. Geniet ervan! Groetjes aan Fabienne x

Inge 2016-10-28 10:21:27

Breking news from den Belgiek !! Albert II moet in februari voor het gerecht verschijnen. Een affaire van 40 jaar geleden achtervolgt hem. Magnette heeft getekend. Keppe is nu Tarte Tatin aan het maken. Miam miam . Maar onze avonturen verbleken als we jullie blog lezen, doe zo verder en by carefull good people in den Afriek.

Keppe & Denis 2016-10-28 11:51:45

Ziet er prachtig uit! Heel leuk.....zo reizen we een beetje mee😀😀😀. Geniet verder en groetjes aan het gezelschap!

Anne 2016-10-29 16:23:31

Heel indrukwekkend! Mooie foto's, je zou denken dat je die enkel in de boekjes ziet! Geniet van het avontuur!

Lut Debaveye 2016-10-30 08:54:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.