Zaterdag 23 november nemen we afscheid van Portugal. Na een boodschappen- en croissant stop bij de Lidl slingeren we via een prachtige, bergachtige weg door het binnenland richting Spanje. De zon schijnt uitbundig vandaag. Kort na de grens komt de zee weer in zicht en stoppen we op een camping bij Isla Cristina. 's Middags struinen we over het strand: lekker uitwaaien, genieten van het mooie weer en op zoek naar mooie schelpen voor op het graf van Floor. Tijdens de zonsondergang zitten we op het strand, eten onze zelfgemaakte wrapps en bewonderen we de door de ondergaande zon gekleurde luchten.
De volgende dag is het weer totaal anders: bewolkt en een straffe wind vanuit zee. Het goede nieuws: De gisteren gedane was is vannacht kurkdroog gewaaid. Het slechte nieuws: alle weerapp's geven aan dat het keihard gaat regenen. Alleen blijft de regen voortdurend uit. Dus uiteindelijk toch maar op de fiets onze geplande fietstocht doen. Eerst - windje tegen - door de duinen, dan over kilometerslange strandboulevards, waar het zomers vast super druk is van de toeristen. Nu slalommen we op onze fiets tussen de her en der wandelende Spaanse lokale families door. Uiteindelijk komen we in een natuurgebied dat bestaat uit kwelders en wetlands. De hoeveelheid vogels valt wat tegen, maar we zien en horen wel wat steltlopers en witte reigers. De terugweg hebben we windje mee, waardoor we vrij vlot weer terug zijn. En ook fijn: We hebben geen druppel tegen gehad.
De rest van de middag doet ieder waar die zin in heeft. Ik ga vliegeren op het strand. Dat is m'n plan tenminste. Op het strand aangekomen gaat de wind liggen, dus dat wordt niks. Dan nog maar wat mooie schelpen zoeken.
De nacht is warm (20 graden!), ondanks de ramen die we hebben open gezet. Ook de ochtend begint warm, tot een flinke bui regen hier en eind aan maakt. Gelukkig is het maar een uur of wat, want 's middags schijnt de zon weer volop. Nadat we wat Sinterklaaskado's hebben gekocht, gaan we wandelen in de oude zoutpannen en wetlands naast het dorpje Isla Cristina. We zien een paar lepelaars, kleine zilverreigers, wat steltkluten, een koppel bergeenden, een paar soorten plevieren en héél veel plastic. Wat een zooi in zo'n prachtig natuurgebied!
Terug bij de camper genieten we van de zon en tuinen we vast het één en ander op. Morgen door naar de volgende stek.
Geschreven door DeTrip