Na regen komt blubber.

Slovenië, Bled

Het is zaterdagavond op de 16de september. Ik zit in de camper achter m’n laptoppie op de stadscamping in Wenen. Vandaag hier naar toe gereden over prima snelwegen in Slowakije en Oostenrijk. Wat een verademing is het om eens geen wegwerkzaamheden te hebben. Aanvankelijk is het landschap in Slowakije bergachtig, maar in Oostenrijk verdwijnt dit en is het tot Wenen zo plat als een dubbeltje. Verder weinig bijzonders te vertellen vandaag, behalve dat onze teller de 10.000ste kilometer van deze reis passeert, de ruitenwissers nog steeds rechtop staan en dat we ons weer helemaal te pletter hebben gezocht naar een bol wol voor Lidy. Uiteindelijk deze gevonden in een soort Slowaakse Euroshopper. En zo blijkt ook vandaag maar weer dat onze Lidy al snel een tevreden mens is.

Het regent pijpenstelen als we de volgende dag wakker worden en het ziet er naar uit dat dit nog wel even zo door gaat. Toch pakken we de metro vlakbij ons en gaan Wenen in. De eerste indrukken van een regenachtige Wenen zijn groots en statig. Vanwege de regen beginnen we binnen: in het Museum Hundertwasser in het Kunst Haus Wien, want ik ben fan van Hundertwasser (één van de belangrijkste Oostenrijkse kunstenaars van de 20ste eeuw). Zijn bijzondere eigen stijl, filosofie en kleurgebruik spreken mij enorm aan. Tot halverwege de middag bekijken we deze grote en bijzondere collectie schilderijen, wandkleden en architectuur ideeën. Lidy kende Hundertwasser niet, maar is er - gelukkig voor mij - helemaal weg van. In de loop van de middag verlaten we het museum en zoeken direct een restaurant. En wat willen we eten in Wenen? Natuurlijk! Wiener Schnitzel! Na deze te hebben verorberd, maken we nog een sightseeing rondje in het oude centrum. Het is voor het eerst droog vandaag en we kijken onze ogen uit naar alle schitterende gebouwen die we zien. Aardig bekaf pakken we de metro terug naar de camping. Daar heerlijk de schoenen uit, benen op de bank, indrukken van vandaag laten zakken en nog even kijken welke route we morgen door Wenen gaan fietsen. Daarna doen nog een lekker potje Crossword onder het genot van een whiskey’tje. Wat kan het leven simpel, maar heerlijk zijn.

Maandag 18 september wordt ik vroeg wakker door een kakofonie van geluiden. Alles wat kan rijden en vliegen hoor ik door elkaar: treinen, auto’s, vrachtwagens, vliegtuigen, helikopters enzovoort. De wereldstad Wenen is al volop wakker! Maakt niet uit, want de lucht is strakblauw en de zon schijnt uitbundig. Ik maak Lidy wakker en na een ontbijtje zitten we op de fiets. De Donau over, eerst nog even naar het bijzondere Hundertwasserhaus (uiteraard ontworpen door hemzelf en uitgevoerd vanuit zijn filosofie) en dan het centrum in om al dat moois (waarvan veel in barok- en rococostijl) te bekijken: Karlskirche, Opera, Stephansdom, Rathaus, Burgtheater, Theresiën Platz en ga zo maar door. Te veel moois om op te noemen. We bezoeken de schitterende pronkzaal van de Nationale Bibliotheek: hier ligt het neusje van de zalm wat betreft antieke boeken in Oostenrijk. En die liggen niet in een paar IKEA boekenkastjes, zeg maar. Wat een pracht en praal! In de middag fietsen we rustig aan naar Schloss Schönbrunn, het “Kasteel van Sisi”. Ontzettend toeristisch, maar ook wel terecht. Want wat een kasteel met tuin is dat zeg! Großartig! Heerlijk in de zon gewandeld door deze enorme tuin (in Franse stijl) en de diverse gebouwen bekeken (hier heb je alleen al een dag voor nodig eigenlijk). Daarna naar de fietsen en terug naar de camping. Dwars door Wenen heen tijdens het spitsuur was best wel een uitdaging, maar Wenen is gelukkig goed ingesteld op fietsers (en ik kan gelukkig aardig goed kaart lezen). Thuis, na de onderweg gekochte pizza’s naar binnen te hebben geschoven, concluderen we: Wenen is prachtig! Een deeltje hebben we gezien, maar ook een hoop nog niet. Dat is voor een volgende keer, want hier gaat het nu vier dagen achter elkaar regenen. Verder spreken we af dat we vanaf Slovenië niet zulke grote afstanden meer af gaan leggen en wat meer dagen op één plek blijven. We weten zo langzamerhand de volgende dag al niet meer wat we de vorige gedaan hebben, zeg maar. We zijn aan vakantie toe, hoe gek dat ook klinkt.

Het voorspelde regenen begint ’s nachts al vrij vroeg en dat doet het nog steeds als wij in het begin van de ochtend van de 19de september Wenen achter ons laten. We gaan naar Slovenië, want daar wordt het weer de aankomende dagen goed. Westelijk van Wenen wordt het direct bergachtig. Deze bergen zitten wel vooral in de wolken, maar we merken het ook aan onze oren, die we zo nu en dan even moeten laten “ploppen”. En het blijft maar keihard regenen. Door een gat in de wolken zien we dat het op een nabijgelegen bergtop sneeuwt. Goed dat wij niet zo hoog gaan! We gaan de Sloveense grens over en dan door naar Bled in de Julische Alpen. Op de camping is het één grote blubberzooi, maar we vinden gelukkig nog een droge plek.

Twintig september worden we ’s ochtends om half 11 tegelijk wakker. Heerlijk uitgeslapen voor ons doen, maar een goed begin blijkt al snel niet het halve werk vandaag. We gooien de deur open en “Yes! Lekker! De zon schijnt!”. Maar helaas niet op onze plekkie. Tijdens ons ontbijt (binnen natuurlijk, want in de schaduw is het echt te koud buiten) stelt Lidy voor te verkassen naar de andere kant van het pad. Daar is meer zon. “Kijk jij ook ff of dat een geschikte plek is, Hans. Want als we wegzakken ben ik het haasje.” merkt Lidy terecht op. Volgens mij moet het wel lukken en binnen vijf minuten draai ik de camper op de plek aan de overkant, waar we vervolgens nooit meer uitkomen. We staan bijna tot onze assen in de modder en als ik gas geef gebeurt er best veel met de wielen en de modder eronder, maar onze camper blijft daar waar hij is. Dat noem je nog eens onderschatten van de situatie! Ik voel me dan ook behoorlijk stom als ik even later bij de receptionist van de camping mijn verhaal doe en vraag “Do you have a possibility to pull us out of the mud?”. “Just a moment.” zegt hij tegen mij terwijl hij de telefoon pakt en in het voor mij onbegrijpelijke Sloveens begint te ratelen. Even later antwoord hij mij: “Within 15 minutes they’ll come and help you.” Wij gaan snel de camper klaar maken voor de “Trek Actie”, zodat alles vastzit en niet overal van af valt. In de haast laat ik ook nog eens de pot zoetjes (ééntje met zo’n 2000 stuks en gisteren pas geopend) vallen. Die knalt natuurlijk open en sproeit zo’n 600 tabletjes over de vloer. In reactie daarop gaat mijn mond ook open en wat daaruit komt heeft niets met zoetjes te maken. Lidy doet ondertussen verwoede pogingen haar slappe lach binnen te houden. Ondertussen arriveert een tractor (met drie mannen) en binnen vijf minuten staan we weer waar we vanmorgen begonnen. Beschaamd bedanken we onze redders en gaan verder met deze dag. We fietsen het pittoreske meer van Bled - met z’n kasteel en eilandje met kerk - rond. Erg mooi gezicht zo tegen het decor van vers besneeuwde bergen. Verder luieren we vandaag en genieten van de zon. ’s Avonds heb ik nog een goeie actie door de hele “net schone vaat” in de blubber te laten vallen. Terugkijkend concludeer ik dat vandaag significant bewezen is dat uitslapen niet leidt tot betere besluitvorming. Ondanks dat hebben we een heerlijke dag gehad.

Donderdag 21 september begint met een stralende zon. Alleen niet voor ons, want wij staan nog steeds op de slechtste plek van de camping. Toch heeft Lidy weer een zonnige mooie plek ontdekt en stuurt mij nogmaals op onderzoek uit. Na de harde leerschool van gisteren (tja, leren is vooral fouten maken) beoordeel ik deze plek positief en verkassen we. Dit keer zakt er niets weg en - na een “dit-was-een-top-idee-zoen” voor Lidy - zitten we er in de zon heerlijk warmpjes bij. Hierna maken we een uitgezette fietstocht door een dal in de buurt. Dat uitgezet is nogal overdreven, want wij hebben geen bordjes gezien (en ik kan gelukkig aardig goed kaartlezen). De fietstocht leidt ons overduidelijk door een Alpenlandschap: kraakheldere beekjes, groene Alpenweiden met in de verte besneeuwde bergen, mooie boerderijtjes met hanggeraniums aan de balkons en natuurlijk koeien met de - al van verre te horen – koeienbellen. We genieten volop, lunchen in de wei en besluiten de fietstocht in ht plaatsje Bled met het kopen van de bekende bol wol. Lidy ook weer helemaal blij!

De ochtend van vrijdag de 22ste worden we wakker van de wekker. We ontbijten snel, smeren broodjes voor de lunch, pakken onze rugzak en vertrekken op de fiets in het zonnetje naar het busstation. Om half elf precies zitten we in de bus en een jeugdig schoolreisje-gevoel overvalt ons (Lidy mag bij het raam zitten!). Zo’n 25 kilometer verderop - in een prachtig groen dal met meer - stappen we uit de bus waar zo’n grote kabelbaan ons naar 1500 meter hoogte zal brengen. Het plan is om van daaruit een bergwandeling te maken naar één van de bergtoppen in de Julische Alpen. Dan gebeurt er iets wat het jeugdige gevoel wat ik net had als sneeuw voor de zon doet verdwijnen en me de rest van de dag bij vlagen bezighoud. Tijdens het kopen van twee tickets voor de kabelbaan wordt ik geholpen door een heel aardige mevrouw (iedereen hier in Slovenië is aardig trouwens). Als deze aardige kassa-mevrouw mij vraagt “Are you seniors?” val ik even stil. Dit is de eerste keer ooit dat mij dit gevraagd wordt, dus dat komt even binnen. Over feedback geven gesproken! Nu weet ik ook wel dat ik er uit zie als een Kerstman met die baard en dat Lidy geen kleurspoeling meer heeft in d'r haar (en dus net zo grijs is als ik), maar hé: we voelen ons nog piepjong! Mijn antwoord is dan ook “No.”, maar ik voel me uiteraard wel een ouwe lul.
Maar terug naar de dag van vandaag: boven aangekomen doen we een mooie wandeling in ons T-shirt met prachtige panorama’s op het hooggebergte rondom ons. Helaas moeten we de rondwandeling na twee uur afbreken vanwege lage bewolking die het gebied binnentrekt (je zit gewoon in de mist) en glibberige paden door de sneeuwval van een paar dagen geleden. We keren terug op onze schreden, waarna we weer met de verschillende vervoermiddelen naar huis toe gaan. Zo, dat was ondanks de feedback toch een lekker dagje! Morgen gaan we het nog een keertje overdoen. We gaan weer een wandeling hier in de buurt doen en dan trekken we door. Wat dat precies wordt weten we nog niet. Dat horen jullie natuurlijk volgende week weer. Tot dan!

Geschreven door

Al 23 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooi verhaal en schitterende foto's weer! Hopelijk blijft de regen jullie niet achtervolgen!!

Jeannette Huij 2017-09-23 09:52:03

Prachtige foto's....en ja mooi hè dat huis van hundertwasser.......veel 🌞 en 🍀 Voor verdere reis!

Tonny dolman 2017-09-23 10:11:24

Heerlijk dat jullie van het zonnetje konden genieten. Het is weer een mooi verhaal. Wat zijn Wenen en Bled en de omgeving toch mooi.

Marion 2017-09-23 10:26:13

Ik lag echt in een deuk over het modderbad. Wij zijn daar ook 2 keer geweest en beide keren ook regen en heeeeel veel modder maar niet vast gezeten hihi. Wij zijn nu een week terug en al 4 bezichtigingen gehad maar geen bod nog. Wel hebben we vandaag een wintercamping gevonden waar we tot oktober kunnen staan tot het huis klaar is. Dus ook bijna een jaar in de camper wonen net als jullie. Veel plezier met de verdere reis. Vergeet niet in kroatie de plevitce meren en de kraka watervallen dat is zo mooi ( even een tip) gr.

Theo marjolein 2017-09-23 12:39:41

Senioren? Jullie? Zijn ze nou helemaal belazerd...... En nu al in Slovenie? Jullie gaan best snel. Ik schat in dat jullie voor de kerst weer thuis zijn... en alles gezien hebben.... ;-)

Jeroen 2017-09-23 12:46:18

Hahaha! Oohh, wat kan jij geweldig schrijven, Hans! Ik lach me kapot! 🤣

Merrit 2017-09-23 12:54:56

Wat heerlijk dat het zonnetje jullie heeft weten te vinden. Prachtige foto's hoor!

Ellen O 2017-09-23 14:18:32

Weer een fantastisch leuk verslag,ga zo door🤗👏👍

Kitty 2017-09-23 14:43:04

Zittend in onze kleine camper op een mooie plek in de Eifel schiet het vanavond ineens binnen...heb vandaag het verhaal van Hans en Lidy nog niet gelezen...wat een misser!! Elk weekend vaste prik bij het ontbijt! Wat heb ik weer gelachen over jullie avontuur met de blubber, jullie zullen niet de eerste gasten geweest zijn die het overkomen zijn. Waarschijnlijk staat de tractor standaard om de hoek ;) Het zoetjes-ongeluk kennen we ook..tip: een stevig plakband eroverheen...doet wonderen. Veel reisgenot verder op jullie reis! Tot volgende week 😋

Helga 2017-09-23 19:35:55

Wat een mooie reis maken jullie toch, Hans en Lidy. Elke week lees ik, met heel veel plezier, jullie verslag. Vaak zoek ik de plekken dan nog even op om alles zo goed mogelijk te volgen. Net als deze week de kunstenaar Hundertwasser. Ik kende hem niet maar wat een prachtige kunst. Ga zijn stijl morgen meteen in mijn klas introduceren. Je schrijft boeiend Hans , ik zie het voor mijn ogen afspelen. Dat ik mijn hoofd soms andere voorstellingen maak blijkt maar weer als ik jullie foto van de fietsen zie. In mijn ogen reden jullie rond op van die vouwfietsjes. Zie ik daargewone robuuste fietsen😀 Goeie reis en liefs van ons

Jan en Marlies 2017-09-24 09:22:00

Echt zo heerlijk om op deze manier met jullie mee te reizen, ik geniet elke week weer van de prachtig geschreven verhalen!!

Judith (NSGK Jongerencoach) 2017-09-24 11:54:14

En van de foto's natuurlijk :-) De laatste van vandaag is echt zo mooi!

Judith 2017-09-24 11:57:24

Wat een prachtig verhaal weer, ik moest wel even vreselijk lachen, echt super leuk hoe je alles beschrijft!! Ik zie het ook gewoon Voor me!! Jullie genieten en wij genieten heerlijk met jullie mee, super leuk!! Goed reis maar weer en tot volgende week xxx

Chantal vink 2017-09-24 12:16:14

Lidy en Hans weer genoten van het verslag met mooie foto's.

Carla Redegeld 2017-09-24 13:29:09

Weer jullie reis een beetje meebeleefd. 👍 Kijk weer uit naar jullie volgend verslag. Veel plezier en vooral ook veel ☀️ komende week. 🤗

Bea 2017-09-24 14:41:25

O, ik zit weer met tranen in mijn ogen . Uiteraard van het lachen om jouw schrijf kunst en jullie avonturen . Wij hebben vorig jaar de Donau route gefietst .. Van passau naar Wenen . Wenen is zeer indrukwekkend en deze vakantie staat op 1 bij ons . Met een hoog ANWB gehalte... horen wij er ook al helemaal bij . In je verhaal van volgende week wil ik geen drup regen horen .. het word tijd voor heel veel zon 🌞. Fijne reis verder .👍💋

Margret van Mierlo 2017-09-24 16:21:45

Wat een toeval: 15 september vertrekt mijn zoon Joost uit Wenen en 16 september komen jullie daar aan! Hij had alleen maar regen, frontje wat uit Italie kwam. Maar ook hij vond het een prachtige stad! Moeten wij ook beslist eens heen! Verder weer genoten van de verhalen ( hahaha!) En van de prachtige foto's.

Marion v D 2017-09-24 17:09:04

Haha, die zoetjes over de vloer! Je moet er ook niet zo grappig over schrijven, Hans, want ik lig steeds in een deuk als ik jullie reisverslagen lees; té grappig. En senioren?!?!?! Pffffff, echt niet!

Jolijn 2017-09-24 19:10:32

Oh Hunderwasserhaus. Heb daar ooit een heerlijke bak koffie gedronken. Deze fijn-heiden vond zelfs de Stephansdom ook prachtig. Mooie stad Wenen. Blijf zo schrijven Hans! Ik voel over een jaar een reisboek aankomen.

Peter Prinssen 2017-09-24 19:32:46

Pracht verhaal weer! Misschien toch je baard een beetje trimmen 😬👴🏼 X

Kristel 2017-09-25 10:10:52

Mooie foto´s,weer leuke verhalen ,lief van je Hans, om je meissie bij het raam te laten zitten,doet me inderdaad denken aan een schoolreisje en niet aan senioren!

Ellen N 2017-09-25 18:15:59

Weer heerlijk meegenoten. Dank je wel.

Engelien 2017-09-26 07:00:07

Leuk, Wenen. Heb ik ook allemaal gezien. Prachtig! En inderdaad 1 hele dag Schönbrunn. Misschien moeten jullie toch wat rustiger aan gaan doen, ....op jullie leeftijd.... 😂

Ada 2017-10-01 10:57:24
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.