De dag voor......

Spanje, O Pino

Uhhhh ik moet eerlijk zijn. Ik ben bang dat ik de heer onder mij misschien wel zeeziek heb gemaakt vannacht. Ik kon mijn draai niet vinden. Maar op zoek naar die draai , steeds gaan verliggen. En dan, wiebelde en kraakte het bed steeds. Het leek wel, hoe voorzichtiger ik probeerde , deste erger het was. Hij heeft er verder niks van gezegd , niet dat ik hem zou verstaan. Ook maakte ik mij enigszins zorgen over het misschien wel kunnen instorten van het bed, zag het al voor me, ik , op een matras, lattenbodem en stalen frame..... kaboem. Op die Spanjaard , hij ligt dan behoorlijk in de kreukels . Vraag mij nu ook af, zou het wel eens gebeurt zijn , ingestort stapelbed ? Ga zo ff kijken op Google ๐Ÿคช.
Al met al stapte ik om half acht de deur uit. Het is droog, fris en bewolkt. Het uitzicht vanuit de alberque is prachtig. Er was voor vandaag regen voorspeld , maar voor nu is het droog. Dubbel genieten van ff start . Ik heb direct een lekker tempo . Het is file lopen , een hoop meer mensen op weg naar Santiago . Ach waarom zou je er ook 800 lopen als je met 100 ook ern compastella op zak hebt . Ook rugzakken zijn vooral klein of totaal afwezig.
Dat file lopen , houd dus ook een hoop onrust en getetter in. Lange rijen voor de wc. Nou ja gelukkig is er ook vaak een herentoilet . Waarom weer ik niet, maar Spaanse vrouwen gaan9 daar dus echt niet op. Stonden 6 vrouwen voor de wc te wachten . Ik was nummer 7. Geen mannen ๐Ÿค” uhhhh gaat er niemand daar dan? Nee, ja ik. Maar als ik eraf kom blijven de vijf die er nog staan , gewoon wachten. Ze zullen wel niet echt hoge nood hebben.
Ook bijdrage cafés is het druk. Ik ben nog steeds, ja duurt wel lang he, verbaasd over het alcohol gebruik, voor de middag. Vraag mezelf af hoe je dan verder loopt, wiebelig , ontspannen , snakkend naar de volgende bar? Of is het om de kater van de vorige avond weg te werken? Geef mij maar een lekker kopje koffie. Die is hier meestal verrukkelijk .
Bij het passeren van drie Spanjaarden , kom ze al drie dagen af en aan tegen. Twee vrouwen zonder rugzak en een man met. Ze kunnen zo uit een tijdschrift gestapt zijn.Groet een van de vrouwen mij erg enthousiast , zegt van alles wat ik niet versta. Als ik zeg dat ik geen Spaans spreek , maakt ze twee spierbalarmen. En zegt ze “Hollanda” . Soms vind ik mezelf ook best sterk. Ik lach, zeg dankjewel en loop weer verder.
Dan hoor ik ineens Nederlands achter mij. Ik hou in en vraag de dames of ze een achterkant foto van mij willen maken . Geen idee waarom dat in mij op kwam . Daarna lopen we al Pratend een stuk samen op. Zij zijn in Pamplona begonnen met lopen . Beide zijn ze ook erg ziek geweest. Overgeven en diarree wat twee weken geleden heerste op de Camino. En ik gelukkig gemist heb.
Bij een café gekomen , ga ik koffie drinken en zij lopen verder.
Ik ruik geregeld weer de heerlijke geur, van eucalyptus bomen . Jaja inmiddels weet ik, dankzij hulp , wat ik ruik. Die zou ik wel een in de tuin willen. De geur die ik ken van thuis, uit potjes, is echt veel anders . Dit is veel frisser.
Ondanks de drukte geniet ik weer enorm van de natuur , de vogels ,de bomen, weilanden , de wolken die overdrijven. De bloempjes in de berm of weilanden. Ik kan er geen genoeg van krijgen .
Ik word ingehaald door de Duitse man waarmee ik 13 mei een stuk samen liep . Dacht dat hij al lang en breed klaar was, maar hij heeft een rustdag genomen. Hij loopt een stukje met mij op voor hij weer ( joggend ๐Ÿ˜ณ) verder gaat. Tja als je alles al gedaan hebt , kun je de Camino ook nog wel gaan rennen. Ik geloof echt dat hij zo ongeveer 70 is!
Als ik nog ongeveer een uur moet, neem ik mijn tweede pauze , mijn voeten willen wel even omhoog. Ik lust wel wat te eten en drinken . Bij het café scharrelen kippen en een haan rond , gezellig samen met honden . Hoe lief is dat.
Na een half uur ga ik verder. Spreekt de Spaanse heer, van het trio , mij aan. Hoe veel ik gelopen heb, waar ik begonnen ben . Ik vertel hem dat ik 5,5 week geleden ben begonnen in zuid Frankrijk en bijna 800 km heb gelopen . WAT? Vraagt hij, zijn ogen zijn zo groot als schoteltjes , ik zeg het nog een keer. Hij is sprakeloos , ook verbaasd dat ik helemaal alleen ben . Hij is nu al op en in Sarria begonnen. Dan sluit hij zich weer aan bij zijn gezeldschap, ik hoor hem tot drie keer zeggen dat ik 800 km heb gelopen. Grappig, voor mij voelt het niet zo bijzonder , tenminste niet zoals hij het ziet . Ik besef ook goed dat het veel is, maar ik deed het in etappes , niet in een ruk ๐Ÿคช๐Ÿ˜‚.
Soms lijkt het toch te gaan regenen , maar voor ik serieus denk aan mijn cape stopt het alweer. Totdat ik op een bospad loop, met mij nog een heleboel anderen . Het regent , flinke druppels , nu stopt het niet in een paar seconde. Iedereen stopt, tovert ergens zijn jas of cape vandaan , trekt die aan. Hup weer lopen. Dan binnen een minuut breekt de zon door en stopt de regen. Daarboven heeft vast iemand dikke pret, eens ff kijken hoe die kudde dat doet. Moet een mooi gezicht zijn geweest.
Ik moet er zelf ook om lachen. Berg mijn cape niet op naar sla hem terug. Wie weet voor later.
Ik zie nog een boom met behoefte aan abstracte vormen , grappig , hoe zou die daar toe gekomen zijn ?
Ik ben blij in O Pedrouzo aangekomen te zijn. Mijn voeten vonden het weer genoeg , 24 km.
Het was nog even zoeken naar mijn slaapplek , werd weggejaagd door een Spaanse toen ik in de portiek op de receptioniste wachtte. Alsof ik een stinkende lastige dakloze ben. Er lijkt wel “ pelgrim moeheid” te heersen onder een gedeelte van de Spaanse bewoners. Dat wordt nog wat, tis pas mei. Gelukkig zijn er ook hele lieve en vriendelijke mensen ๐Ÿ˜ƒ.
Morgen kom ik aan in Santiago , nog 20 km, wat een onwerkelijk gevoel.
Nu ga ik even een boodschap doen en wat eten. Vanavond vroeg onder de wol, lekker lezen en voeten rust geven . Kan ik morgen dansend Santiago binnen lopen.

Vooral mijn trouwe lezers, nogmaals dankjewel ! Super al die leuke motiverende reacties. Het doet mij goed en helpt enorm. Ik voel mij erdoor gesteund . Ik zie jullie al staan morgen bij de finish ๐Ÿ˜ƒ.

๐Ÿ™โค๏ธ๐Ÿ€

Geschreven door

Al 23 reacties bij dit reisverslag

Morgen is het zover knap gedaan hoor. Ja dat zou lachen veel fans een de streep ๐Ÿ˜‚ slaap ze voor vannacht en rustig liggen hรจ ๐Ÿ˜‚ fijne laatste ๐Ÿ‘ฃdag .

Kitty Geelen 2019-05-18 17:45:08

Fantastisch bijna gehaald en wat een prestatie mag trots zijn op jezelf!!!!!!๐Ÿ’–๐Ÿ’–๐Ÿ’–๐Ÿ’–๐Ÿ’–๐Ÿ’–

Wietske 2019-05-18 17:55:47

Succes met de laatste 20 km! Echt knap van je! Ik doe het je niet na๐Ÿ™ƒ

Jeske 2019-05-18 17:58:41

Morgen de laatste dag naar Santiago. Stel je niet te veel voor van de buitenste ring van de stad ๐Ÿ˜‚. De oude stad is prachtig. Ik sta bij de kathedraal op je te wachten. Neem de tijd om in de rij te gaan staan voor je Compostela. Slaap lekker vannacht in je private room. De fotoโ€™s zijn weer mooi.

Flippie 2019-05-18 18:01:49

Een geweldige prestatie hoor! Om trots op te zijn. Succes morgen met de laatste 20 km. Stelt voor jou niet meer voor๐Ÿ˜…

Meta 2019-05-18 18:34:33

Wat is het toch heerlijk om op deze manier met je mee te mogen wandelen. Ik geniet er enorm van... Succes morgen met de laatste etappe.

Francella 2019-05-18 19:06:18

Wat een fantastische prestatie, dit kan niemand je meer afnemen. Succes met de laatste 20 kilometers!

Nel 2019-05-18 19:08:46

Knap gedaan hoor mag je trots op zijn TOP prestatie. In gedachte ben ik morgen in Santiago klap ik en juich je toe. Geniet ervan ๐Ÿ˜˜

Ellen 2019-05-18 19:12:05

Wat een powervrouw ben je!!! Je hebt het top gedaan supertrots op mijn vriendin โค๏ธ Zo bijzonder om de reis met je 'meegelopen' te hebben. Geniet morgen van je prestatie๐Ÿ‘๐Ÿ‘๐Ÿ‘

Angelique 2019-05-18 19:45:47

Superknap gedaan (Y) Ik hoop voor je dat onderweg in Santiago de blauwe regen bloeit langs een soort pleintje aan de rechterkant van de weg...hรฉรฉรฉ'rlijke geur en zo mooi om te zien!!!

Wilma 2019-05-18 19:56:08

Ik vind jou een knapperd. Geweldige prestatie. Ik ga naar Friesland en kan jou niet inhalen, jammer. Nog een hele fijne loopweek. Ik blijf jevolgeb. Blijf vooral zo genieten. Heerlijk.

Maud Halma - van Wees 2019-05-18 19:59:53

Bijna Nicole! Wat super stoer!!! Heel veel plezier morgen!!

Floor 2 2019-05-18 20:16:48

Geweldig, je bent er bijna. Zou best leuk zijn om je te verwelkomen daar :) Je gaf me het gevoel mee te lopen: dankjewel voor al je verhalen. Goede laatste etappe!

Thea de Jonge 2019-05-18 20:42:20

Droog blad van de eucaliptus weegt nix. Een flinke kussensloop vol mee naar huis en een deel ervan in je kussen doen..... wat een super slaapmiddel.

Ad 2019-05-18 20:59:16

Nog even en jij bent er. Geniet van de laatste kilometers. Je wordt al verwelkomt op het plein. Nog de Compostela halen en de huiskamer ingaan. Succes.

Ger Faas 2019-05-18 21:27:04

Superwoman, geniet van de dag morgen! Het zal voelen of je op wolken loopt denk ik. Dank dat je me hebt mee laten lezen.

Marianne 2019-05-18 21:42:44

Petje af ik doe het je niet na , vind het met de auto al een rot eind ๐Ÿ˜ฐ Geniet van de โ€œ finishโ€ morgen ,ik ben die man met het rode petje ๐Ÿ˜‚

Kleine Bart 2019-05-18 22:23:43

Als we weten hoe laat je aankomt kunnen we via de webcam meegenieten http://www.crtvg.es/crtvg/camaras-web/praza-do-obradoiro Ik heb bewondering voor je hoe je deze weken gegroeid bent, ik heb geen beren op je weg gelezen. TOP!!!

Johanna 2019-05-18 22:56:28

Kom op, final 20, Supergaaf hoor. Geniet ervan van je laatste kmโ€™s voor de compestella. Geniet ervan, je kan Het

Erica 2019-05-18 23:51:31

Fantastisch gedaan en heerlijk om mee te lezen. Hoop dat je een beetje slaapt en geniet op het plein morgen. De buitenwijken van Santiago houden je nog wel even bezig. Je mag echt heel erg trots zijn op jezelf. Buen camino de komende kmโ€™s๐Ÿ‘

Marilou Burger 2019-05-19 01:39:25

Ik heb je de hele reis gevolgd, met naald en draad op schoot. Helaas ik draag geen pet, maar petje af voor je. Ik ga je verslagen zeker missen. Geniet morgen van je aankomst en het zien van je geliefde , mocht je ooit weer gaan wandelen meld het op de Quiltsite en ik volg je. Groetjes van Marijke.

Marijke Johanson 2019-05-19 01:40:30

Ik ben blij dat je wat hebt gehad aan alle woordelijke steun die je volgers voor je hebben geschreven. Ik ben ook blij dat ik je heb kunnen volgen. Jij ook bedankt voor de super fotoโ€™s en mooie verhalen. Vandaag de aankomst in Santiago. Dag โ€œrustโ€ en genieten en dan door naar Finisterre. Buen Camino!

Joop Jansen 2019-05-19 08:33:54

Dit is jouw dag!

Silvia 2019-05-19 09:51:31
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.