Gister nog wat rond gelopen in het centrum van Leon , wat ern mooie oude gebouwen en knusse straatjes. Wat een drukte ook, zoveel mensen op straat , terrasjes vol, ik weet niet hoeve vrijgezellige feestjes.
Om 19 uur op het plein bij de kathedraal heeft zich een klein groepje pelgrims gevormd. Ik stel mezelf voor aan bijna iedereen, behalve Patryk en Irene, ken ik niemand . Best grappig als je bedenkt dat we bijna allemaal dezelfde tijd, dezelfde route hebben gelopen.We gaan op pad om wat te eten. Een van hen kent een leuk tentje, we schuiven tafeltjes aan elkaar en bestellen wat te drinken. Sorry , namen onthouden is niet mijn sterkste kant, ga ik toch eens wat mee oefenen. Een ander is jarig en we zingen “ happy birthday” voor hem . Met de wijn worden ook pinchos gebracht. Allen met vlees. Er zijn er een paar vegetarisch en dat hebben ze hier niet. Ik zit naast de Nederlandse Sandra , zij is vanuit Lourdes aan het lopen. Geniet volop van de droom die ze na 15 jaar waarmaakt.
De jarige job haakt af, hij heeft de drank betaald 😃 super lief. Misschien heeft hij nu echte trek of gaat hij vroeg naar bed. Sandra en ik halen wat pinchos voor ons zelf , maar nog steeds niet het gevoel gegeten te hebben , ondertussen zijn de vegetarische pelgrims vertrokken naar een plek met zonder vlees 😉.
Sandra en ik besluiten ook te gaan en belanden in een restaurantje en eten daar samen wat. Ook praten we over onze redenen om te lopen , familie, geschiedenis, verloren banen en andere zaken . Hoe bijzonder is het, om dit zo te doen met iemand die je twee uur daarvoor nog nooit ontmoet had. Na het eten gaan we beide naar ons onderkomen en nemen we weer afscheid. Denk wel dat we nog wat van elkaar zullen horen. Wat een fijne vrouw is dat!
Het schemerde ondertussen en de weg naar het hotel is niet zo prettig. Zie die imponerende man weer staan, ik steek over en loop vlot door. Veel, denk ik, daklozen op straat.
In de bar van het hotel bestel ik thee en neem die mee naar boven. Bel nog even met Flip en lees nog wat voor ik ga slapen .
Voordeel van slecht slapen ...... het kan altijd beter. Dit was zeker mijn beste nacht tot nu toe. Wel aantal keer wakker, maar uiteindelijk word ik pas om 8 uur wakker en blijf ik gewoon liggen tot 9 uur, omdat het kan en ik voel dat mijn lijf echt erg moe is. Het is alsof er wat dat betreft overgave is , door mijn besluit om twee nachten te blijven .
Dan naar beneden voor het ontbijtbuffet. Zo mezelf eens goed verwend, op mijn gemak nog koffie gedronken en weer naar boven . In bed.... even lezen en toen besloten om een lekker warm bad te nemen. Ik ben niet goed in badderen , te veel ongeduld . Mijn record gevestigd , 30 minuten.
Daarna knip ik mijn teennagels , niet onbelangrijk voor een wandelaar en spring gewoon weer in bed😂.
Zondag rustdag , toch?
Beetje lezen, appen, video bellen met mijn lief, water drinken, doezelen en een mindfull oefening gedaan , over acceptatie.
Toen aan mijn blog begonnen , kan ik straks verder gaan. Ik zie nu eindelijk het zonnetje doorkomen dus ga zo maar eens rond scharrelen in Leon.
Ik ga ik korte broek op pad, wil ook een beetje van mijn melkflessen af, mijn gezicht en armen zijn zo bruin geworden afgelopen weken.
Het is nog wel koud, maar ach de zon schijnt. Ik loop rond in het centrum, zie bekende gezichten. Kom Marieke weer tegen, ze is een dagje “ vrij” van de groep. Terwijl ik met haar sta te praten komt Cathy aan snellen, dikke zoenen , hartelijkheid en ze gaat met man lief wat drinken op het terras. Maar vooral heel veel Spanjaarden. Het lijkt of ze allemaal op hun paasbest het huis uit komen en elkaar ontmoeten in de stad, restaurantjes , terrassen puilen uit. Kinderen rennen rond, zien er allemaal uit alsof ze naar een feest toe moeten, lak schoentjes , overhemden , strikken in het haar.
Samen eten , drinken en praten . Het bruist in de stad. Dit tot een uur of twee en dan is het grootste deel weer plots verdwenen. Siësta .
Het valt mij ook op dat er twee prijzen zijn voor hetzelfde, de “ binnenprijs” en “ terrasprijs” , dat is dus duurder.
Ik ga ergens binnen wat drinken, hebben ze dezelfde thee kop als thuis😃 word ik even blij van. Een vriendelijke jonge vrouw staat in de bediening . Groet iedereen die binnen komt, het valt op dat de pelgrims/ toeristen niks terug zeggen🤔.ze probeert Engels te praten, als ik vertel dat heet “hot” is bedankt ze mij vriendelijk . Als ik ga, vertel ik haar in het Spaans ( dankzij Google translate) dat ik dat erg waardeer, dat ze Engels probeert te praten. Ze kijkt super gelukkig , ik krijg een prachtige lach en “ gracia”. Beide blij 😃.
Ik slenter door de straten, oude gebouwen en huisjes, delen van wat ooit de stadsmuur was.
Een ooievaar, op een hele sokkel op een pleintje , trekt zich niks aan van de drukte. Er komt een parade voorbij. Lijkt officieel , geen idee waarom. Een paar jongens gaan streetdance doen ( hoe zeg je dat).
Voor de kathedraal ga ik met een ijsje in de zon zitten. Lekker mensen kijken. De pelgrims, je pikt ze er zo uit. Komt er een naar mij toe, vraagt waar ik vandaan kom , en andersom ik ook. Colorado , ohhh Amerika , zeg ik. Tja dat zegt hij nooit, dan leggen ze de link met Thrump. 🤔 tja dat kan nu toch ook. Maar daar denk ik toch niet aan als iemand zijn thuisland zegt ..... ohhhh das van die gekke president , koning, leider...... grappig dat hij het zo ziet. Hij tekent een deel van de kathedraal na, erg mooi. Een dame uit Canada komt er ook bij zitten . Na een tijdje pak ik mijn biezen , loop nog even rond en ga weer naar mijn kamer. Ff benen omhoog en wat lezen. Heerlijk, die zondags rust. Hoop dat het mij goed doet , zodat ik morgen er weer fris en fruitig tegenaan kan.
Voor nu voelt het wel goed.
Even uitvogelen nog welke route ik vanuit Leon ga nemen.
Fijne avond allemaal.
🙏🍀❤️
Geschreven door Nicolewandeltnaarsantiago