Na een voor iedereen goede nacht zijn we rond 7.00 uur opgestaan. Het is weer een heerlijke dag, strak blauw hemeltje. We doen het gordijntje open en een prachtige blauwe gaai kijkt ons aan. Vico ziet hem ook nog rondhuppen voor hij wegvliegt. We kleden ons snel aan, poetsen de tandjes en gaan zonder te ontbijten op weg naar de tip van de park Ranger. 1 km verderop is namelijk een resort waar heel veel grondeekhoorntjes (of waren het nou bergmarmotten, hahaha) rondlopen. Terwijl ik even wat naanbrood warm maak in de oven gaan de kids op de grond zitten om de eekhoorntjes aan te kunnen raken. Het is echt fantastisch. De kids vinden dit nu al de leukste ochtend van de vakantie. Als we even later ook nog de kolibrietjes zien die de parkranger ons beloofd had, kan de ochtend helemaal niet meer stuk. Er zit 1 mooie rode bij, de rest is meer blauw-groen. Het zijn er echt tientallen en ze vliegen af en aan. Wat een fantastische ochtend.
Na dit spektakel rijden we een heel eind, eerst wel wat saai, later wordt het steeds mooier. De bomen maken plaats voor struiken, het gras wordt dor en geel, we gaan opzoek naar de woestijn van Osoyoos. Eerst komen we langs spottend Lake, een heel bijzonder meer dat bestaat uit allemaal mineralen en er groen/wit uitziet (niet echt een normale kleur voor een meer...). Het is een medicijnenmeer voor een indianenstam. Mooi en ecologisch heel bijzonder.
Daarna gaan we naar het dessert center, waar we een wandeling van 1,5 km maken. We zien lieve, kleine konijntjes en Vico, Kai en ik zien een hert vlak voor onze neus oversteken. Het is een leuke wandeling, met veel informatie. Wel is het heel erg warm. Aan het einde van de wandeling valt Vico bijna flauw van de hitte. We moeten hem echt even op de grond leggen, voeten omhoog en koud water op zijn voorhoofd en in zin mond. Best even eng... Als hij weer bijgekomen is gaan we snel naar de camper, waar we veel drinken, lunchen met fruit en crackertjes en dan op naar een overnachtingsplek.
Na een lange rit, waarbij Erwin kleine bokjes langs de weg ziet terwijl ik dit verslag tik, grrrr, zoeken we een camping uit aan een meer. Dit keer met een kiezelstrand. Mika en ik gaan in de branding zitten en gooien steentjes, Erwin en de grote jongens zwemmen en springen van een steiger af. Ook hier is het nog steeds heel erg warm, we boffen maar... Na het avondeten - dit keer eiermie met gehakt, groene kool en ui - gaan Kai en Vico weer zwemmen, terwijl wij een stukje langs het meer lopen. De zwaluwen vliegen over en de eendjes zwemmen met Kai en Vico mee. Als Mika en Vico later al in bed liggen horen we dat er een bever gespot is in het meer. Wij de jongens weer uit bed halen natuurlijk en op naar het meer (dat ligt op 50 meter van onze camper). En ja hoor, daar zwemt er 1... We volgen hem een tijd langs de kust en genieten van deze bijzondere ontdekking. Als we teruglopen blijkt er nog 1 langs te zwemmen. Gaaf! Zelfs voor hier bijzonder om te zien, volgens de campinghouder. We boffen maar weer! Mika gaat snel weer naar bed, Kai en Vico mogen nog even opblijven om de vleermuizen te zoeken die hier in grote getale schijnen te zijn. En die staan op de bingokaart.... Ze zien er 3 en liggen om 22.15 uur pas in bed. Helemaal tevreden over de mooie dag... Wij volgen een uurtje later ook. Moe van weer een hele mooie dag vol herinneringen.
Vandaag 225 km gereden, camping Todds RV Camping.
Geschreven door De.steentjes.op.avontuur